logo

Coinbase – opinie i recenzja giełdy kryptowalut

coinbase logo

Kryptowaluty zmieniły sposób, w jaki postrzega się pieniądze i dokonywanie transakcji. Początkowo budziły niepewność i tylko nieliczni decydowali się na inwestowanie w to nowe rozwiązanie. Teraz jednak potrzebne są miejsca, w których można swobodnie sprzedawać i nabywać wirtualne pieniądze. Giełda kryptowalut Coinbase jest jednym z nich.

FirmaCoinbase Inc
KrajUSA
Rok powstania2012
Strona wwwwww.coinbase.com
Ilość kryptowalutponad 150
Język polskiNIE
Obsługa PLNNIE
Obsługa walut FIATEUR
StableCoinyTAK
Wpłatycyfrowe waluty BTC, BCH, ETH, LTC: za darmo
przelew bankowy EUR: za darmo
Wypłatycyfrowe waluty BTC, BCH, ETH, LTC: za darmo
przelew bankowy EUR: 0,15 EUR
Opłatyzałożenie konta: darmowe
prowadzenie konta: darmowe
Prowizje3,99% prowizji dla kupna kryptowalut kartą kredytową/debetową
0,60% (Taker) i od 0,40% (Maker)
KontaktDział support w języku angielskim
Konieczność weryfikacji kontaTAK
PromocjeOtrzymaj 10 USD w BTC za zakup kryptowalut za 100 USD
Załóż konto

Historia giełdy Coinbase

Giełda Coinbase rozpoczęła swoją działalność w 2012 roku, a więc jej staż na rynku jest już całkiem imponujący. Szczególnie jeśli mowa o branży, która potrafi przejść szereg modyfikacji w ciągu kilku dni. Coinbase jest własnością firmy o takiej samej nazwie, a założona została przez Briana Armstronga i Freda Ehrsama. Siedziba organizacji zlokalizowana jest w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w San Francisco. Z uwagi na swój spektakularny rozwój i milionowe obroty obecnie przy tym przedsięwzięciu pracuje około pięciuset osób, aby zapewnić płynność działania serwisu oraz świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Giełda kryptowalut Coinbase jest więc jedną z najbardziej rozbudowanych przedsięwzięć tego typu na świecie.

Jak działa giełda kryptowalut Coinbase?

Zasady, zgodnie z którymi funkcjonuje giełda Coinbase, wydają się standardowe i nie odbiegają od sposobów funkcjonowania innych portali z tej branży. Coinbase to platforma, która pozwala swoim użytkownikom na bardzo swobodne dokonywanie zakupu i sprzedaż kryptowalut. Źródłem zarobku dla serwisu są pobierane od każdej transakcji prowizje. Na giełdzie dostępne są różne rodzaje wirtualnego pieniądza, dzięki czemu każdy znajdzie najlepszą dla siebie opcję. Głównymi kryptowalutami są: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash.

Załóż darmowe konto na www.coinbase.com i otrzymaj 10 USD za zakup kryptowalut

Rejestracja na giełdzie Coinbase

Tak jak w przypadku innych portali chęć dołączenia do Coinbase wymaga przejścia procesu rejestracji oraz weryfikacji. Rozpoczyna się on od konieczności wypełnienia standardowego formularza rejestracyjnego, w którym należy uzupełnić takie dane, jak:

 • adres e-mailowy,
 • login,
 • hasło.

Jeśli użytkownik zrobi to prawidłowo, na podany adres e-mail zostanie wysłany specjalnie wygenerowany link aktywacyjny. Kliknięcie we wspomniany link będzie skutkowało aktywacją konta.

Kolejnym krokiem jest zdecydowanie, czy założony profil ma być kontem indywidualnym, czy biznesowym. Konieczne jest także udostępnienie numeru telefonu komórkowego, na który przyjdzie kod aktywacyjny. Ostatnim etapem weryfikacji, który zagwarantuje użytkownikowi możliwość dokonywania wpłat i wypłat, jest podanie takich danych, jak imię i nazwisko, oraz potwierdzenie ich prawdziwości poprzez przesłanie skanu dowodu tożsamości – prawa jazdy, dowodu osobistego lub paszportu.

Zarejestrowany użytkownik, który pomyślnie przeszedł proces sprawdzania poprawności konta, może rozpocząćcoinbase przeprowadzanie transakcji. Wpłat i wypłat walut tradycyjnych (na razie dostępne jest jedynie EUR) może dokonywać poprzez standardowy przelew bankowy lub karty płatnicze. Pieniądze z przelewów bankowych trafiają na konto w ciągu trzech dni roboczych. Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut nie sprawia problemów dzięki przejrzystemu interfejsowi serwisu. Użytkownik posiada dostęp do aktualnych cen wszystkich kryptowalut w specjalnej zakładce o nazwie „dashboard”, dzięki czemu może systematycznie i bezproblemowo śledzić sytuację.

Opłaty i prowizje na giełdzie Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase wprowadziła system opłat i prowizji zróżnicowanych pod względem danych krajów i rynków. Użytkownicy europejscy objęci są opłatami w wysokości: 1,49% przy tradycyjnym zakupie i sprzedaży powyżej 200 USD (dla transakcji do 10 USD opłata to 0,99 USD, dla 10 – 25 USD jest to 1,49 USD, dla 25 USD – 50 USD jest to 1,99 USD, dla 50 – 200 USD jest to 2,99 USD) oraz 3,99% w przypadku zakupu za pomocą karty płatniczej. Z kolei wpłaty i wypłaty kryptowalut pozbawione są dodatkowych opłat.

Sposobem na zminimalizowanie tych dość wysokich prowizji jest utworzenie konta w serwisie Coinbase Pro (wcześniej noszącego nazwę GDAX), za który odpowiada ta sama firma. Użytkownik zostaje za to nagrodzony zmniejszeniem prowizji do 0,3%, a w niektórych przypadkach uzyskaniem możliwości przeprowadzania transakcji bez żadnych dodatkowych opłat.

Według opinii klientów bardzo interesującym rozwiązaniem jest program poleceń, który premiuje pierwszą transakcję na kwotę powyżej 100 USD poprzez przyznanie dodatku w postaci ilości bitcoinów o równowartości 10 USD. Ma to miejsce w przypadku użytkowników, którzy zarejestrowali się przy użyciu linku polecającego takich jak ten – link.

Wady i zalety Coinbase

Zalety Coinbase:

 • Dobre opinie dotychczasowych klientów
 • Giełda Coinbase cieszy się dużą popularnością i długim stażem działalności, co przekłada się na jej ugruntowaną pozycję na rynku oraz dużą wiarygodność,
 • Pochwala się ją za dynamiczny rozwój, ekspansję na różne rynki oraz system przemyślanych zabezpieczeń chroniących użytkowników i podwyższający zaufanie do stopnia rzetelności i opłacalności dokonywanych transakcji,
 • Giełda kryptowalut Coinbase zgromadziła już imponującą liczbę ponad dwudziestu milionów użytkowników.

Wady Coinbase

 • dość wysokie opłaty i prowizje,
 • konieczność skrupulatnego potwierdzania swojej tożsamości poprzez udostępnienie skanu dokumentu tożsamości (jednak nie dla wszystkich może to być minus)
 • dość słaby kontakt z obsługą.

Sprawdź ofertę na www.coinbase.com

binance futures - poradnik oraz opinie

Comments 1

 1. Najgorsza strona jaka istnieje to CoinBase...radze nie robic tam kont...oszusci says:

  Złodzieje i kretacze…najgorsza strona jaka istnieje to coinbase…lepiej radze kazdemu kto chce miec portfel virtualny nie uzywac COINBASE…w dziale oblugi pracuje banda kretynow ktorzy nie potrafia odp na proste pytania i do tego konto weryfikuja ponad 2 miesiace i przetrzymuja pieniadze…po mimo zweryfikowanego konta i podesłania im dodatkowych informacji odnosnie zatrudnienia i tym podobne…jednym slowem gówno a nie strona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2023
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
naga logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 67% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB

Advertisement