logo

Kriptomat – opinie i recenzja giełdy kryptowalut

xtb darmowa akcja

Kriptomat to giełda kryptowalut, która zadebiutowała na rynku w 2018 roku i od początku istnienia oferuje bezpieczne i szybkie zakupy kryptowalut. Twórcami platformy są inżynierowie ze Słowenii, którzy przed uruchomieniem Kriptomat brali udział w wielu innych projektach z walutami cyfrowymi. W tej recenzji sprawdzamy, czy ich doświadczenie jest gwarancją odpowiedniej jakości giełdy kryptowalut.

FirmaKriptomat OÜ
KrajEstonia
Rok powstania2018
Strona wwwkriptomat.io/pl
Ilość kryptowalutponad 30
Język polskiTAK
Obsługa PLNNIE
Obsługa walut FIATTAK (EUR)
StableCoinyTAK
Wpłatyprzelew bankowy SEPA: darmowy
karta kredytowa: 4,65%
Skrill, Neteller: 5.35%
Wypłatycyfrowe waluty: w zależności od kryptowaluty
przelew bankowy SEPA: darmowy
Opłatyzałożenie konta: darmowe
prowadzenie konta: darmowe
Prowizjemaker 1.45% (min. 1,45 EUR)
taker 1.45% (min. 1,45 EUR)
Konieczność weryfikacji kontaTAK

Kriptomat – informacje ogólne

Giełda kryptowalut Kriptomat została stworzona w Słowenii, ale jej siedziba zarejestrowana jest w Estonii i to właśnie tamtejszym restrykcjom podlega sama platforma. Za powstanie spółki odpowiedzialna jest grupa inżynierów specjalizujących się w walutach cyfrowych. Ich celem było stworzenie platformy, na której handlować mogą również żółtodzioby, czyli osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z kryptowalutami. Realizację tej idei widać przede wszystkim w interfejsie, który jest prosty i intuicyjny.

Mimo że od 2018 roku, kiedy powstała platforma do handlu wirtualnymi walutami Kryptomat nie minęło zbyt wiele czasu, to giełda już zdążyła zdobyć dużą popularność. Duża w tym zasługa samych twórców, którzy odważnie podeszli do tematu zagranicznych ekspansji – obecnie giełda dostępna jest w 82 krajach, a jej strona internetowa przetłumaczona została aż na 20 języków. Co ważne dla traderów z naszego kraju, polska wersja języka również jest dostępna.

Inwestorzy korzystający z giełdy Kriptomat mają możliwość handlowania wieloma kryptowalutami. Oczywiście dostępne są te najpopularniejsze jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum czy Ripple, ale to nie wszystko. Traderzy mogą zainwestować także w mniej znane wirtualne waluty jak:

  • Metal
  • Civic
  • FunFair
  • Propy
  • Loopring

Giełda kryptowalut dla początkujących – Kriptomat

Zamysłem twórców giełdy Kriptomat było stworzenie miejsca, w którym handlować kryptowalutami będą mogły osoby początkujące. Jak określają to sami założyciele – ich misją była budowa platformy dla zwykłych ludzi, jak nasi znajomi czy rodzina. Takie podejście widać od razu po otwarciu strony – jest ona prosta, czytelna i bardzo intuicyjna.

Kriptomat oferuje początkującym traderom nie tylko prostą stronę, ale również specjalną zakładkę wsparcie, gdzie mogą oni znaleźć informacje o tym, jak założyć konto na platformie, czy jak kupować i sprzedawać kryptowaluty. Każda podpowiedzieć została przygotowana tak, by została ona zrozumiana nawet przez totalnego laika. Ma to ułatwić wejście w świat kryptowalut osobom dopiero zaczynającym tradować.

Na stronie kriptomat.io można znaleźć także zakładkę blog, do której warto zajrzeć by rozbudować swoją wiedzę na temat kryptowalut. Można tam znaleźć informacje o najpopularniejszych kryptowalutach, portfelach kryptowalut oraz branżowych nowościach.

Co ważne, giełda Kriptomat dostępna jest zarówno na komputery, jak i smartfony.

Ranking najlepszych giełd kryptowalut:

FirmaOfertaInformacje dodatkoweSzczegóły
binance logo
RECENZJA BINANCE
Rok założenia: 2017
Waluty FIAT: PLN, EUR, USD, GBP
Język polski: TAK
Ilość kryptowalut: ponad 600
10% zniżka na prowizje SPOT!
+ Dostępne pary BTC/PLN, ETH/PLN, USDT/PLN
+ Zakup krypto bezpośrednio za PLN
(przy użyciu karty płatniczej)
+ Wpłata PLN za pomocą bramki ZEN
+ Darmowe wpłaty
+ Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa
Inwestuj w kontrakty z dźwignią do 125x!
Zniżka -10% na prowizje Binance Futures!
Załóż Konto

Poradnik: zakup kryptowalut krok po kroku na giełdzie Binance
zonda bitbay logo
RECENZJA ZONDA (BITBAY)
Rok założenia: 2014
Waluty FIAT: PLN, EUR, USD, GBP
Język polski: TAK
Ilość kryptowalut: ponad 40
+ Giełda o polskich korzeniach
+ Darmowe wpłaty
Załóż Konto

Poradnik: zakup kryptowalut krok po kroku na giełdzie Zonda (Bitbay)
kraken logo
RECENZJA KRAKEN
Rok założenia: 2011
Waluty FIAT: EUR, USD, GBP, CHF
Język polski: NIE
Ilość kryptowalut: 90
+ Wysoki poziom bezpieczeństwa
+ Jedna z najstarszych giełd krypto
Załóż Konto

Bezpieczeństwo

Prostota giełdy Kriptomat nie oznacza, że jest ona niebezpieczna. Jej twórcy włożyli sporo trudu, by była ona bezawaryjna i gwarantowała bezpieczeństwo środków jej użytkowników. Najlepszym potwierdzeniem tego jest liczba stosowanych zabezpieczeń.

Na giełdzie stosowana jest między innymi dwuetapowa weryfikacja – potwierdzenie może nastąpić przez wysyłkę sms lub przez uwierzytelnienie Google. Dużą uwagę przyłożono również do zabezpieczenia środków zgromadzonych na kontach inwestorów. Są one przechowywane w tzw. zimnych portfelach (offline bitcoin wallet), które charakteryzują się wysokim poziom bezpieczeństwa. Według komunikatów firmy, w ten sposób przechowywane jest aż 98% posiadanych zasobów.

Jak zarejestrować konto na Kriptomat?

Rejestracja konta na Kriptomat nie jest trudna. Wystarczy podać podstawowe dane jak imię, nazwisko, czy adres email, by otrzymać wiadomość aktywacyjną. W kolejnym kroku następuje etap weryfikacji tożsamości – najpierw inwestor zostanie poproszony o potwierdzenie swojego numeru telefonu, a następnie samej tożsamości. Niezbędne będzie przesłanie skanu dowodu osobistego lub paszportu, a później selfie z dokumentem tożsamości.

Kriptomat – prowizje i opłaty

Kriptomat w przeciwieństwie do innych giełd umożliwia handel kryptowalutami po cenach będących odpowiednikiem cen rynkowych. W ten sposób inwestorzy mogą nabywać wirtualne waluty szybciej, niekoniecznie jednak taniej. Duży wpływ na to mają wysokie opłaty za korzystanie z platformy, które wahają się od 1,45% do 5,35% w zależności od metody płatności.

Kriptomat opinie o giełdzie

Kriptomat to świetna giełda dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty. Zachęcić powinna je łatwość obsługi samej platformy, a także niewielka ilość skomplikowanych funkcji, co znacznie skraca czas potrzebny do nabycia kryptowalut. Dodatkowym plusem jest fakt, że giełda oferuje nie tylko wersję klasyczną, ale również przyjazną aplikację.

Kriptomat nie jest jednak giełdą dla każdego. Bardziej zaawansowanym osobom może brakować w niej bardzo wielu przydatnych funkcji oraz opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 67% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB