logo
środa, 22 marca, 2023
logo

Hooked Protocol (HOOK) | Kurs, opis, opinie | Jak i gdzie kupić?

xtb darmowa akcja

Trudno spodziewać się rozkwitu Web3, gdy większość ludzi nie ma pojęcia co to jest, a pierwsze użycie Metamask może skończyć się wysłaniem kasy w kosmos. Hooked Protocol zamierza wprowadzić blockchain pod strzechy. Z jakim skutkiem?

Tutaj kupisz Hooked Protocol (HOOK):

FirmaOfertaInformacje dodatkoweSzczegóły
binance logo
RECENZJA BINANCE
Rok założenia: 2017
Waluty FIAT: PLN, EUR, USD, GBP
Język polski: TAK
Ilość kryptowalut: ponad 600
10% zniżka na prowizje SPOT!
+ Dostępne pary BTC/PLN, ETH/PLN, BUSD/PLN
+ Zakup krypto bezpośrednio za PLN
(przy użyciu karty płatniczej)
+ Wpłata PLN za pomocą bramki ZEN
+ Darmowe wpłaty
+ Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa
Inwestuj w kontrakty z dźwignią do 125x!
Zniżka -10% na prowizje Binance Futures!
Załóż Konto

Poradnik: zakup kryptowalut krok po kroku na giełdzie Binance
gateio logo
RECENZJA GATE.IO
Rok założenia: 2013
Waluty FIAT: NIE
Język polski: NIE
Ilość kryptowalut: ponad 1000
+ Wysoki poziom bezpieczeństwa
+ Brak konieczności weryfikacji konta
+ Bardzo duży wybór altcoinów
Załóż Konto

Co to jest Hooked Protocol?

Hooked Protocol opinia małeHooked Protocol pozycjonuje się jako „on-ramp layer”, czyli rozwiązanie, mające ułatwiać adopcję Web3 przez użytkowników. A jak najłatwiej ich przyciągnąć? Czyniąc trudny proces nauki łatwym i atrakcyjnym, poprzez grywalizację połączoną ze zdobywaniem nagród. Wpisuje się to w rosnący trend Learn2Earn, który może zrobić podobną karierę jak Play2Earn.

Flagową apką protokołu jest Wild Cash, która została pobrana już przeszło 5 milionów razy. Pozwala ona na rozwiązywanie quizów i zarabianie tokenów, zaś dzięki wbudowanej mechanice poleceń społecznościowych nadal pozyskuje nowych użytkowników. Wraz z rosnącą społecznością, Hooked Protocol rozwija infrastrukturę onboardingową, by przyciągać nie tylko nowych użytkowników, ale także i firmy.

Części składowe Hooked Protocol

Hooked Protocol niezależnie rozwija kilka segmentów swojej działalności.

Najważniejszym (teoretycznie) jest edukacja poprzez zabawę. Jest ona realizowana przez Hooked Academy i WildCash poprzez serię krótkich filmów i quizów. Bazuje raczej na powierzchownym przekazaniu treści niż dogłębnym zrozumieniu tematu. Jest zabawnie i motywująco, choć niekoniecznie skutecznie.

Drugim założeniem platformy jest mocne oparcie się na marketingu wirusowym. Użytkownicy zachęcani są do popularyzowania platformy wśród znajomych, co twórczo określane jest jako „rozszerzanie grafów społecznościowych”. W przypadku skutecznego polecenia, pozwala ono na zarabianie tokenów projektu.

Ostatnim elementem układanki jest oferta dla firm. Hooked zamierza umożliwić im bezproblemowe wdrażanie Web3, oferując stworzenie tożsamości poprzez Hooked SBT, wbudowane portfele i mechanizm napędzający wzrost ilości użytkowników.

Okręt flagowy – WildCash

Wild Cash to platforma quizów, połączona resztą ekosystemu Hooked. Jej użycie nie wymaga żadnych inwestycji poza czasem. WildCash jest dostępna na Androida i oferuje:

 1. Quiz2Earn – użytkownicy uczą się podstawowych koncepcji Web3 i zdobywają tokeny za poprawne odpowiedzi.
 2. Mining Game – wykorzystanie mechanizmu Proof of Work and Time by zachęcić użytkowników do zaangażowania.
 3. Polecenia społecznościowe – użytkownicy otrzymują nagrody za udostępnianie innym swoich osiągnięć oraz skłonienie ich do skorzystania z platformy.
 4. Stake & Swap – używając Hooked Wallet, użytkownicy mogą zapoznać się z takimi koncepcjami jak staking, swap czy transfer tokenów.

Apka skierowana jest do początkujących, potrzebujących szybkich rozwiązań, przedstawionych w zabawny sposób.

Silne i słabe strony projektu

W naturze trudno o rzeczy całkowicie dobre lub całkowicie złe. Jak wygląda balans Hooked Protocol?

Plusy

 1. Dobre wybranie niszy. Niewątpliwie Web3 bardzo potrzebuje wszelkich narzędzi edukacyjnych, pozwalających na reklamowanie tej idei. Trend edukacji może być kołem zamachowym nowego cyklu, w którym kluczem będzie pozyskiwanie klientów.
 2. Wsparcie Binance. Znacząco zwiększa ono szansę na sukces każdego projektu. Hooked Protocol zapewnił je sobie, bowiem w interesie giełdy jest pozyskanie nowych użytkowników ekosystemu krypto.
 3. Zrozumienie istoty marketingu wirusowego. Każdy użytkownik jest szczerze zainteresowany pozyskaniem dla platformy nowych klientów. Również inne projekty typu *2Earn mogą być zainteresowane współpracą z szybko rozwijającą się platformą.

Minusy

 1. Fundamentalna słabość. Grywalizacja to temat stary jak świat, jednak może nie wystarczyć do sukcesu. Dlaczego projekty Play2Earn podupadły? Bo gra ma dawać świetną zabawę, zarabianie nie pomoże, jeśli gra jest kiepska. Tu może być podobnie, patrz poniżej.
 2. Oferowana edukacja jest miernej jakości. Bardziej zaawansowanych użytkowników zniechęca choćby przypadkowy dobór pytań w testach, czy pytanie o cechy DeFi przed wytłumaczeniem, co to. Słabe wrażenie robi też kreskówkową estetyka oraz generalne podejście „jak zarobić krypto nie przemęczając się zbytnio”.
 3. Wątpliwy model ekonomiczny. O ile zarabianie tokenów jest przyjemne, pozostaje fundamentalne pytanie – skąd one się biorą? Jeśli nowa emisja nie będzie zrównoważona silnym popytem, nadmierna podaż nieuchronnie doprowadzi do mocnego spadku ceny tokena, jak stało sie to w przypadku STEPN czy Axie Infinity.

Kryptowaluta Hooked Protocol

Hooked wykorzystuje model podwójnego tokena, głównego HOOK oraz użytkowego HGT (Hooked Gold Token), co czyni go podobnym do modelu AXS/SLP, znanego z gry Axie Infinity.

HOOK

Maksymalna podaż tokena to 500 milionów, z czego na rynku jest obecnie tylko 10%, zaś zdecydowana większość pojawi się do końca roku 2027. Podział tokenów wygląda następująco:

 • 20% Team
 • 20% Private Sale
 • 5% Binance Launchpad
 • 25% Społeczność
 • 30% Skarbiec (rozwój ekosystemu)

Jak widać tokenomika nie jest najlepsza, a team i inwestorzy kontrolują zdecydowanie więcej tokenów, niż ich nabywcy na Launchpadzie. Na szczęście tokeny te, podobnie jak Skarbiec i fundusz Społeczności, będą wchodzić na rynek stopniowo. Plusem jest, że część tokenów będzie spalana podczas korzystania z aplikacji, występuje więc element deflacyjny.

Zastosowanie HOOK

 • token zarządzania,
 • używany do zakupów w aplikacji,
 • token dostępu do niektórych przywilejów,
 • możliwe stakowanie,
 • opłaty za gaz (docelowo).

HGT

Wewnętrzny token użytkowy ekosystemu. Jest wydawany jako nagroda za wykonanie zadań oraz rekomendowanie aplikacji, a jego ilość nie jest ograniczona.

Jak i gdzie kupić kryptowalutę Hooked Protocol?

Token wszedł do obrotu poprzez Binance Launchpad, na tej giełdzie ma więc największe obroty. Lista pozostałych parkietów nie jest specjalnie długa: Deepcoin, Bybit, Gate.io, Phemex i kilka innych z niewielkimi obrotami.

Ponieważ token występuje w formacie BEP-20, można przechowywać go w portfelach obsługujących standard Binance. Naturalnym wyborem będzie Hooked Wallet, jeśli planujemy jednak posiadać token dłużej, warto pomyśleć nad portfelem hardware SafePal. Bez problemu możemy także użyć Metamask, Trust Wallet i innych portfeli, obsługujących ten standard.

Bieżąca cena Hooked Protocol i sytuacja na rynku

Na launchpadzie Binance token oferowany był po 10 centów za sztukę. Pierwsze notowanie w grudniu 2022 r. zapewniło nabywcom bardzo przyzwoite zyski, gdyż kurs Hooked Protocol osiągnął poziom 2,5 dolara. Realizacja tych zysków sprowadziła notowania w okolice 1 dolara, jednak odbudowa nastąpiła szybko. Poziom 4$ z początków lutego nie utrzymał się wprawdzie długo , jednak w początkach marca 2023 r. cena Hooked Protocol to wciąż prawie 2 dolary.

Hooked Protocol kurs
źródło tradingview

Hooked Protocol – opinie, fakty, ciekawostki

Opinia rynku o Hooked Protocol gwałtownie się polepszyła, gdy DappRadar opublikował swoje statystyki w początkach listopada 2022 r. Wykazały one wzrost zainteresowania użytkowników o 85 000%!

Wg Bscscan 70% tokenów pozostaje zablokowanych w smartkontrakcie. Potwierdza to zapewnienia twórców, że tokeny będą odblokowywane stopniowo i nie grozi nam ich poważny zrzut w najbliższej przyszłości.

Zgodnie z danymi na stronie Binance, 2023 ma być pracowity dla HOOK. Zespół planuje zgromadzić jedną z największych społeczności Web3, uruchomić nowe aplikacje oraz zacząć przekształcanie swojej struktury w DAO.

Hooked Protocol ma swoje wady, ma i zalety. Wydaje się, że ani jego dotychczasowe dokonania ani tokenomika nie zapowiadają przełomu w adopcji krypto. Być może jednak marketing i grywalizacja są w stanie sprawić, że projekt rozkwitnie, mimo fundamentalnych słabości? Pożyjemy, zobaczymy.

Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 0 Średnia: 0]

binance futures - poradnik oraz opinie

Ranking brokerów 2023
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
naga logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 67% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB

Invest Cuffs

Advertisement