logo

EasyMarkets: Jak łatwo otworzyć konto i zacząć inwestować?

xtb - broker godny zaufania

W tej części tekstu krok po kroku przeprowadzimy Cię przez prosty i szybki proces założenia konta w EasyMarkets. Wszystkie kolejne kroki zostały opisane oraz zaprezentowane na zrzutach ekranów. Tutaj znajdziesz pełną analizę oferty brokera EasyMarkets.

 1. Przejdź na stronę easymarkets.com/eu/pl i kliknij guzik „Zarejestruj się”
Strona główna brokera. Źródło: EasyMarkets
Strona główna brokera. Źródło: EasyMarkets
 1. Podaj podstawowe dane, w tym imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Możesz również połączyć się za pomocą Google lub Facebooka.
Zakładanie konta realnego. Źródło: EasyMarkets
Zakładanie konta realnego. Źródło: EasyMarkets
 1. Podaj kraj zamieszkania i kliknij Kontynuuj
Wybieramy kraj rezydencji. Źródło: EasyMarkets
Wybieramy kraj rezydencji. Źródło: EasyMarkets
 1. Twoje konto zostało założone! Teraz wykonaj pięć kolejnych kroków, aby móc rozpocząć handel (szybki przegląd podstawowych danych, uzupełnienie profilu, zasilenie konta, przesłanie niezbędnych dokumentów i dokonanie pierwszej transakcji.
Widok po założeniu konta. Źródło: EasyMarkets
Widok po założeniu konta. Źródło: EasyMarkets

Klikając w przycisk „Prześlij dokumenty” zostaniesz przekierowany do strony, na której będziesz mógł uzupełnić szczegółowe dane osobowe oraz adresowe, wypełnić swój profil finansowy w ramach procedur know-your-customer (KYC), poinformować jakie jest Twoje doświadczenie i wiedza rynkowa, przejść wymagany przez regulację test wiedzy oraz określić profil awersji do ryzyka.

Potrzebujesz więcej informacji o brokerze? Sprawdź naszą recenzję brokera EasyMarkets. Dowiesz się tam jak wygląda oferta brokera, jak dokonać wpłaty, jak zacząć handlować oraz jakie są opinie klientów.

Rachunek demo – zalety i instrukcja otwarcia

Oprócz rachunku rzeczywistego, EasyMarkets w ramach swojej oferty edukacyjnej pozwala również założyć bezpłatne konto testowe, które umożliwia symulację handlu na rynku finansowym bez ryzyka utraty prawdziwych pieniędzy. Rachunek demo EasyMarkets jest dostępny dla wszystkich klientów i oferuje możliwość handlu na wszystkich instrumentach finansowych i platform handlowych brokera. Rachunek demo EasyMarkets ma również kilka zalet, takich jak:

 • Nauka podstaw i zaawansowanych technik handlowych oraz testowania różnych strategii inwestycyjnych
 • Zapoznanie się z funkcjonalnością i interfejsem platformy handlowej oraz korzystania z narzędzi analitycznych i wskaźników technicznych
 • Korzystanie z funkcji easyTrade, dealCancellation czy freezeRate bez ponoszenia dodatkowych kosztów
 • Monitorowanie rynku i reagowanie na zmiany cen w czasie rzeczywistym
 • Wsparcie techniczne i edukacyjne od brokera

Aby otworzyć rachunek demo EasyMarkets, należy zarejestrować się na stronie internetowej brokera lub w aplikacji mobilnej, wybrać opcję “konto demo”. Cały proces został zaprezentowany krok po kroku poniżej:

 1. Przejdź na stronę easymarkets.com/eu/pl i kliknij guzik „wypróbuj konto demo”
Strona główna brokera. Źródło: EasyMarkets
Strona główna brokera. Źródło: EasyMarkets
 1. Podaj podstawowe dane, w tym imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Możesz również połączyć się za pomocą Google lub Facebooka. Potwierdź, że Twoim krajem zamieszkania jest Polska i kliknij Kontynuuj.
Zakładanie konta demonstracyjnego. Źródło: EasyMarkets
Zakładanie konta demonstracyjnego. Źródło: EasyMarkets
 1. Korzystaj z konta demonstracyjnego. Na start otrzymujesz 10 tys. dol. lub ekwiwalent w rodzimej walucie (w polskim złotym).
Konto demonstracyjne na platformie EasyMarkets. Źródło: EasyMarkets
Konto demonstracyjne na platformie EasyMarkets. Źródło: EasyMarkets

Pierwsze kroki na platformie EasyMarkets

Po utworzeniu konta w EasyMarkets, Twoim oczom ukaże się widok platformy webowej, z której możesz dokonywać poszczególnych transakcji oraz zarządzać wszystkimi informacjami o koncie. Platforma w języku polskim wygląda następująco:

Platforma webowa EasymMarkets z zaznaczonymi najważniejszymi jej sekcjami. Źródło: EasyMarkets
Platforma webowa EasymMarkets z zaznaczonymi najważniejszymi jej sekcjami. Źródło: EasyMarkets

Co znajduje się na platformie i jak z niej korzystać?

 1. Górna belka – zawiera informacje o dostępnym saldzie inwestycyjnym oraz o wartości aktywnych w danym momencie pozycji. Pole „kwota pod ryzyko” mówi ile wynosi zlecenie zabezpieczające wszystkich otwartych pozycji
 2. Deponowanie środków – bardzo ważny przycisk, szczególnie na początku. To właśnie w tym miejscu możesz zdeponować środki, ale i także przejść do najważniejszych ustawień platformy.
 3. Lista instrumentów – wszystkie dostępne w EasyMarkets instrumenty znajdują się po lewej stronie. Na pierwszym widoku prezentowane jest kilka najpopularniejszych, a wszystkie pozostałe są posegregowane w kategoriach. Każdy instrument możesz znaleźć również korzystając z pola wyszukiwarki. Kliknięcie w daną pozycję spowoduje, że pojawi się ona w centralnej części ekranu.
 4. Pole zawierania transakcji – w tym miejscu możesz szybko i łatwo otworzyć swoją transakcję na danym walorze. Docelowo wybrana jest opcja easyTrade (czyli alternatywa dla opcji binarnych), najlepiej więc przełączyć się na Day Trading i tam zawierać pierwsze transakcje.
 5. Pole wykresu – w tym miejscu widzisz wykres cenowy wybranego instrumentu. W prawym górnym rogu pola znajduje się przycisk trybu pełnoekranowego, który ułatwi Ci dokonywanie analiz. W miejscu tym możesz przełączyć się również na wiadomości rynkowe, sygnały transakcyjne oraz kalendarz makroekonomiczny. Pod wykresem znajduje się natomiast informacja o sentymencie inwestorów pokazująca ile klientów EasyMarkets w danym momencie kupuje lub sprzedaje dany walor.
 6. Strefa transakcji – na samym dole platformy zlokalizowana jest strefa informacji o otwartych oraz historycznych transakcjach oraz zyskach (lub stratach), które przyniosły. Transakcje podzielone są w zależności od ich rodzaju.

Jak inwestować na EasyMarkets? Otwieramy pierwszą pozycję

Po dokładnym zapoznaniu się z platformą oraz jej funkcjami, przyszedł czas na otwarcie pierwszej transakcji na realnym rynku. W tej części artykułu krok po kroku przeprowadzimy Cię przez ten proces na przykładzie BTC/USD, czyli Bitcoina notowanego względem dolara amerykańskiego.

Krok 1: Kliknij odpowiedni instrument

Otwieramy pierwszą pozycję Źródło: EasyMarkets
Otwieramy pierwszą pozycję Źródło: EasyMarkets

Krok 2: Kliknij opcję Day Trading, aby móc skorzystać ze standardowego handlu

Day Trading pozwala na otwarcie pozycji na rynku CFD. Źródło: EasyMarkets
Day Trading pozwala na otwarcie pozycji na rynku CFD. Źródło: EasyMarkets

Krok 3: Zdecyduj, w którym kierunku będzie podążał rynek

W naszym przykładzie założymy, że kurs Bitcoina będzie spadał, klikamy więc guzik sprzedaż. Poziom stop loss zostanie automatycznie ustawiony o dwa tysiące powyżej obecnej ceny:

Kliknij w przycisk SPRZEDAŻ aby otworzyć pozycję. Źródło: EasyMarkets
Kliknij w przycisk SPRZEDAŻ aby otworzyć pozycję. Źródło: EasyMarkets

Krok 4: Zaakceptuj potwierdzenie transakcji

Po kliknięciu guzika zobaczysz potwierdzenie transakcji oraz jej szczegóły.

Źródło: EasyMarkets
Potwierdź transakcję Źródło: EasyMarkets

Krok 5: Śledź otwartą pozycję w panelu poniżej

Wartość pozycji i poziom zysku lub straty. Źródło: EasyMarkets
Wartość pozycji i poziom zysku lub straty. Źródło: EasyMarkets

Gratulacje! Właśnie otworzyłeś pierwszą pozycję na rynku finansowym za pośrednictwem EasyMarkets.

Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB