logo

KuCoin – opinie i recenzja giełdy kryptowalut

kucoin logo

KuCoin to giełda kryptowalut, która szybko zaskarbiła sobie sympatię inwestorów, zaraz po tym jak zadebiutowała w internecie w 2017 roku. Trzeba przyznać, że jej założyciele zdecydowali się na uruchomienie platformy w idealnym momencie – panowała wówczas hossa na rynku kryptowalut. Co warto wiedzieć o KuCoin? Czy inwestowanie tam jest bezpieczne? Jakie opinie ma ta giełda kryptowalut?

FirmaMek Global Limited
KrajSeszele, Chiny
Rok powstania2017
Strona wwwwww.kucoin.com
Ilość kryptowalut250
Język polskiNIE
Obsługa PLNNIE
Obsługa walut FIATNIE
StableCoinyTAK
Wpłatycyfrowe waluty: za darmo
Wypłatycyfrowe waluty: w zależności od kryptowaluty
Opłatyzałożenie konta: darmowe
prowadzenie konta: darmowe
Prowizjemaker od -0.005% do 0,10%
taker od 0.025% do 0,40%
(opłaty uzależnione od 30 dniowej wartości obrotu)
Konieczność weryfikacji kontaNIE
Załóż konto

KuCoin – najważniejsze informacje

KuCoin to azjatycka giełda kryptowalut, której siedziba znajduje się w Hong Kongu. Pojawiła się ona na rynku w 2017 roku, w czasie największej hossy w świecie kryptowalut, przez co szybko znalazła wielu fanów. Dzisiaj jest ona już znacznie mniej popularna, a przynajmniej można znaleźć wiele platform cieszących się większą popularnością wśród inwestorów. Nie oznacza to jednak, że giełda KuCoin przestała się rozwijać. Wręcz przeciwnie, jej założyciele nieustannie wprowadzają nowe funkcje.

Sporo kontrowersji w gronie inwestorów wzbudza lokalizacja siedziby spółki. Jak się okazuje, pod wskazanym adresem w Hong Kongu nie działa biuro KuCoin, a jej realny punkt dowodzenia znajduje się w Singapurze. Właściciele giełdy celowo nie podają tego do publicznych wiadomości, ponieważ zależy im na ominięciu restrykcyjnych przepisów obowiązujących w Państwie Środka.

Azjatycka platforma aktywnie działa również w Europie, gdzie oferuje swoje usługi milionom traderów. W sumie, jak przekonują sami właściciele KuCoin, platforma ma stale obsługiwać blisko 5 milionów klientów z ponad 200 krajów. To bardzo imponujące liczby, szczególnie zważywszy na to, że nie zawsze jest ona wymieniana w jednym szeregu z takimi giełdami jak na przykład Binance.

Możliwości giełdy KuCoin

KuCoin to nowoczesna platforma do wymiany kryptowalut. Udostępnia ona traderom możliwość wymiany kryptowaluta za kryptowalutę. Wyższą skuteczność realizowanych transakcji mają gwarantować zaawansowane funkcje oraz wykresy do analizy technicznej. Taki widok interfejsu może odstraszyć osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wirtualnymi walutami. Nic więc dziwnego, że z platformy korzystają przede wszystkim doświadczeni traderzy.

Giełda prowadzi również liczne inicjatywy mające na celu edukację swoich klientów. Na stronie KuCoin znaleźć można więc serię artykułów oraz filmów instruktażowych, których zadaniem jest podniesienie poziomu świadomości inwestorów. Niestety dla polskich fanów kryptowalut, strona nie jest dostępna w języku polskim, niezbędna jest więc znajomość języka angielskiego.

Ranking najlepszych giełd kryptowalut:

FirmaOfertaInformacje dodatkoweSzczegóły
binance logo
RECENZJA BINANCE
Rok założenia: 2017
Waluty FIAT: PLN, EUR, USD, GBP
Język polski: TAK
Ilość kryptowalut: ponad 600
10% zniżka na prowizje SPOT!
+ Dostępne pary BTC/PLN, ETH/PLN, BUSD/PLN
+ Zakup krypto bezpośrednio za PLN
(przy użyciu karty płatniczej)
+ Wpłata PLN za pomocą bramki ZEN
+ Darmowe wpłaty
+ Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa
Inwestuj w kontrakty z dźwignią do 125x!
Zniżka -10% na prowizje Binance Futures!
Załóż Konto

Poradnik: zakup kryptowalut krok po kroku na giełdzie Binance
zonda bitbay logo
RECENZJA ZONDA (BITBAY)
Rok założenia: 2014
Waluty FIAT: PLN, EUR, USD, GBP
Język polski: TAK
Ilość kryptowalut: ponad 40
+ Giełda o polskich korzeniach
+ Darmowe wpłaty
Załóż Konto

Poradnik: zakup kryptowalut krok po kroku na giełdzie Zonda (Bitbay)
kraken logo
RECENZJA KRAKEN
Rok założenia: 2011
Waluty FIAT: EUR, USD, GBP, CHF
Język polski: NIE
Ilość kryptowalut: 90
+ Wysoki poziom bezpieczeństwa
+ Jedna z najstarszych giełd krypto
Załóż Konto

Giełda kryptowalut KuCoin

Jedną z podstawowych przewag konkurencyjnych KuCoin jest liczba kryptowalut, które giełda ma w swojej ofercie. Na platformie możliwy jest handel nie tylko najpopularniejszymi wirtualnymi walutami jak Bitcoin czy Litecoin, ale również wieloma mniej znanymi. W sumie handlować można aż 250 różnymi kryptowalutami, które łącznie tworzą 440 par walutowych. To jednak nie koniec. Celem właścicieli platformy jest obsługa 1000 kryptowalut.

Załóż konto na www.kucoin.com

Opłaty i prowizje na KuCoin

Jednym z najważniejszych celów, jaki postawili sobie właściciele platformy było stworzenie giełdy kryptowalut, na której opłaty i prowizje są na bardzo niskim poziomie. Trzeba przyznać, że zadanie wykonali oni bardzo dobrze. Jak to wygląda w praktyce?

Depozyty na KuCoin są darmowe z wyjątkiem kilku transakcji przy użyciu kryptowalut, gdzie mogą występować drobne opłaty – ich wysokość zależy od wybranego typu kryptowaluty. Na bardzo niskim poziomie są również opłaty transakcyjne, które wynoszą 0,1%, co jest jedną z najniższych wartości na rynku. Branżowa średnia wynosi 0,20 – 0,25%.

Giełda kryptowalut pobiera również prowizje za wypłatę monet na prywatny portfel. Wysokość tych opłat jest zależna od typu kryptowaluty.

Giełda kryptowalut KuCoin – rejestracja konta i wpłata

Rejestracja konta na KuCoin nie powinna sprawić nikomu problemu. Wystarczy wejść na oficjalną stronę platformy, a następnie wybrać opcję Sign up. W samym procesie rejestracji niezbędne jest podanie:

 • loginu
 • hasła
 • adresu email
 • numeru telefonu

Po przejście tego etapu, na skrzynce mailowej powinien znaleźć się mail aktywacyjny, którego należy potwierdzić.

Platforma do handlu kryptowalutami KuCoin wymaga również posiadania odpowiednich zabezpieczeń konta. Ustawiane są one w zakładce Account security, gdzie ustawiane jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe – popularne zabezpieczenie powszechnie wykorzystywane przez giełdy kryptowalut. Niezbędne jest również zabezpieczenie konta pytaniem bezpieczeństwa, które pomoże odzyskać utracone hasło.

Jeśli planujesz handlować kryptowalutami o wartości większej niż 2 BTC dziennie to wymagane jest również uwierzytelnienie konta. Można to zrobić przy pomocy dowodu tożsamości np. dowodu osobistego lub paszportu, którego skan trzeba wgrać do systemu.

Warto pamiętać, że giełda KuCoin nie obsługuje walut FIAT. Żeby więc rozpocząć inwestowanie na niej niezbędne jest posiadanie kryptowalut. Można również skorzystać z waluty Tether, której wartość odpowiada wartości dolara amerykańskiego.

KuCoinShares

Warto wspomnieć, że KuCoin, podobnie jak kilka innych platform do tradingu kryptowalutami posiada własną kryptowalutę – która nazywa się KuCoinSkares. Posiadanie tej kryptowaluty daje traderom wiele możliwości. Przede wszystkim pozwala ona na otrzymywanie rabatów oraz zniżek, ale również jest sposobem na obniżenie kosztów transakcyjnych.

Czy inwestowanie na KuCoin jest bezpieczne?

Temat bezpieczeństwa pojawia się zawsze, kiedy mowa o giełdach kryptowalut. Nie inaczej jest w przypadku KuCoin, gdzie o kwestie zabezpieczeń regularnie dopytują nowi inwestorzy.

Trzeba przyznać, że właściciele spółki dużą wagę przykładają do kwestii odpowiednich zabezpieczeń. Po pierwsze, sama witryna jest chroniona protokołem szyfrowania, co utrudnia jej hakowanie. Po drugie zabezpieczone są również konta samych inwestorów poprzez stosowanie tzw. dwuskładnikowego uwierzytelnienia – żeby przejąć kontrolę nad kontem inwestora niezbędne jest posiadanie jego telefonu.

Dodatkowo warto wspomnieć, że nad kwestiami bezpieczeństwa w KuCoin czuwa specjalny zespół z działu ryzyka, który na bieżąco rozwija zabezpieczenia.

KuCoin opinie

Giełda kryptowalut KuCoin cieszy się duża popularnością zarówno wśród inwestorów w Azji, jak i w Europie. Doceniają oni kwestie zabezpieczeń, a także rozbudowane możliwości samej platformy inwestycyjnej – w tym ogromną liczbę dostępnych par walutowych, narzędzia do analizy technicznej oraz wykresy.

Załóż konto na www.kucoin.com

binance futures - poradnik oraz opinie

Comments 2

 1. UUUUUU says:

  Nie grajcie na dźwigni zdradzieckie opłaty

 2. Tomis says:

  Bardzo fajna giełda, szeroka oferta, podobna trochę do gate.io, dużo większa niż w Binance.
  Wydaje mi się, że jest to jedna z lepszych i bezpieczniejszych obecnie giełd krypto na rynku. Hej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2023
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
naga logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 67% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB

Advertisement