logo

ING na giełdzie: Jak i gdzie kupić akcje banku? Poradnik

xtb - zlatan ibrahimović

Logo ING Bank Śląski SA

Znaczna część inwestorów zaczyna swoją przygodę na giełdzie kupując akcje spółek, które są już notowane od dawna i mają dużą wartość rynkową. Jedną z nich jest Bank ING, który działa we wszystkich segmentach rynku bankowego.

Zastanawiasz się, jak dokonać pierwszej inwestycji w akcje ING Bank Śląski SA? Nie martw się, to proste! Przygotowaliśmy serię przewodników, które pokażą Ci, jak kupić akcje ING Bank Śląski SA bezproblemowo i bezpiecznie.

Nasze oferty pochodzą wyłącznie od brokerów z dobrą reputacją, takich, których dokładnie sprawdziliśmy. Zaczynamy!

Oto lista brokerów, którzy posiadają w ofercie ING Bank Śląski SA. Dodatkowo oferują bogaty wybór akcji i korzystne warunki transakcji:

BrokerNazwa instrumentuTypSymbolGiełdaTutaj kupisz
ING Bank Slaski SAAkcjeING.PLWarszawaKup na xtb.com
ING Bank Slaski SAAkcjeINGWarszawaKup na EXANTE.eu
Sprawdź także dokładniejsze analizy ofert tych brokerów w naszym rankingu kont maklerskich.

Tak wygląda proces zakupu akcji, krok po kroku:

Krok 1: Wybierz brokera i przejdź na jego stronę, klikając jeden z linków powyżej.

Krok 2: Odszukaj formularz rejestracji i załóż konto u brokera.

Krok 3: Przejdź przez proces weryfikacji.

Krok 4: Dokonaj wpłaty na swoje konto.

Krok 5: W wyszukiwarce instrumentów wpisz symbol instrumentu, znajdziesz go w tabeli powyżej.

Krok 6: Wypełnij zlecenie zakupu, a następnie kliknij przycisk 'Kup'.

Masz problemy z zakupem? Poniżej znajdziesz link do poradnika, instruującego szczegółowo jak założyć konto i jak kupić akcje u danego brokera.

Skorzystaj z naszych poradników

Nasze poradniki przeprowadzą Cię bezpiecznie przez cały proces – od rejestracji do zakupu akcji. Wybierz jednego z brokerów, a po kliknięciu w jego logo, przeglądarka przekieruje Cię do odpowiedniego artykułu:

Jesteś zainteresowany handlem kontraktami CFD na akcje ING Bank Śląski SA?

Poniżej znajduje się lista brokerów CFD, u których możesz kupić lub sprzedać kontrakty na akcje ING Bank Śląski SA:

BrokerNazwa instrumentuTypSymbolGiełdaHandluj
ING Bank SlaskiKontrakty CFDING.PLWarszawaHandluj na xtb.com
74% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
ING Bank Slaski SAKontrakty CFDING_CFD.PLWarszawaHandluj na TMS.pl
74% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Sprawdź także dokładne analizy ofert tych brokerów w naszym rankingu brokerów Forex & CFD.

Aktualny wykres kursu akcji ING Bank Śląski SA


Czym się zajmuje i jakie usługi oferuje ING?

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że ING to bank zajmujący się bankowością detaliczną, a tym samym oferuje szereg usług klientom indywidualnym. Udziela kredytów gotówkowych i hipotecznych, a także zapewnia prowadzenie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i dostęp do bankowości elektronicznej. Nie każdy jednak wie, że wachlarz usług oferowanych przez bank jest znacznie szerszy.

Tych, którzy zastanawiają się jak kupić akcje ING może zainteresować to, że bank zajmuje się również bankowością korporacyjną i private bankingiem. Obsługuje zarówno firmy z sektora MŚP, jak i duże korporacje. Co więcej, prowadzi również działalność w zakresie bankowości dla jednostek samorządowych.

ING jako spółka posiada wiele spółek zależnych, a w tym ING Bank Hipoteczny S.A., ING Usługi dla Biznesu S.A., ING Securities S.A. czy Śląski Bank Hipoteczny S.A. Pośród nich są spółki, które zajmują się działalnością faktoringową, leasingową pośrednictwa i obrotu nieruchomościami, a także doradztwa i pośrednictwa finansowego.

Inwestorów, którzy zastanawiają się jak kupić akcje Banku ING może zainteresować również to, że spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie już od 1994 roku. Jej akcje można znaleźć pod symbolem ING. Warto wspomnieć też, że spółka należy do indeksów mWIG40 i mWIG40TR.

ING wypłaca dywidendy już od ponad 20 lat (z nielicznymi przerwami jak np. 2016 oraz 2019 rok).

Fot. Screen / gpw.pl
Fot. Screen / gpw.pl

Jak kupić akcje Banku ING?

Biorąc pod uwagę, że spółka jest notowana na warszawskim parkiecie, ci którzy myślą nad tym jak kupić akcje Banku ING mogą odetchnąć z ulgą. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Wystarczy posiadać rachunek maklerski i wyszukać akcje spółki np. za pomocą lupki.

W kontekście inwestycji giełdowych bardzo ważne jest to, żeby rachunek maklerski założyć w takim domu maklerskim lub bankowym biurze maklerskim, żeby ten dawał dostęp do jak największej liczby instrumentów, a przy tym nie pobierał wysokich prowizji.

Posiadając już konto, inwestor musi wpłacić na nie środki. Wpłata powinna wynosić przynajmniej tyle ile wynosi minimalny depozyt określany przez dom maklerski. Później wystarczy już wyszukać akcje spółki i określić parametry transakcji. Ważne żeby robić to uważnie tak, żeby się nie pomylić.

Kiedy wszystko jest już gotowe, wystarczy wystawić zlecenie i poczekać na jego realizację. Z reguły nie trwa to długo. Początkujący inwestorzy muszą pamiętać o tym, że czas realizacji transakcji będzie zależał nie tylko od samego domu maklerskiego, ale również od tego w jakich godzinach trwa sesja.

Po tym jak zlecenie zostanie zrealizowane, na rachunku inwestora pojawią się akcje, które są przechowywane w postaci elektronicznej. Ten później może w dowolnym momencie dokonać ich sprzedaży. W tym kontekście warto wspomnieć, że na rynku akcji inwestuje się raczej długoterminowo.

Jak jeszcze można w niego zainwestować?

Ci, którzy do tej pory nie wiedzieli jak kupić akcje ING, zapewne nie zdają sobie sprawy z tego, że w znane spółki giełdowe można inwestować też inaczej. Wielu brokerów posiada w swojej ofercie oparte na ich notowaniach instrumenty pochodne, do których można zaliczyć kontrakty CFD.

binance futures - poradnik oraz opinie

Tak jak już wspomnieliśmy, w akcje inwestuje się raczej długoterminowo. To sprawia, że osoby, które chcą handlować na nich tylko w celach spekulacyjnych, szukają często alternatywy. W ich przypadku inwestowanie w kontrakty CFD może mieć wiele zalet, chociażby ze względu na to, że są to instrumenty lewarowane, czyli takie w które można inwestować z dźwignią.

W przypadku kontraktów CFD opartych na notowaniach akcji, maksymalna dopuszczalna dźwignia może wynosić 1:5. Niemniej jednak wielu brokerów ogranicza ją jeszcze bardziej, co ma związek z tym, że lewarowanie wiąże się z podwyższonym ryzykiem.

W ofercie brokerów bez problemu można znaleźć kontrakty CFD oparte na notowaniach Banku ING, a także wielu innych spółek z sektora banków komercyjnych. Warto dodać, że można dokonywać na nich transakcji krótkiej sprzedaży, co pozwala osiągać zyski również w przypadku trwającego trendu spadkowego.

Fot. Screen / xtb.com
Fot. Screen / xtb.com

W ING można zainwestować również za pośrednictwem ETF-ów. Wspomnieliśmy już, że spółka należy do indeksu mWIG40TR. Na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2019 roku dostępny jest BETA ETF na indeks mWIG40TR, który daje ekspozycje właśnie na te spółki, które do niego należą.

Dokonując zakupu jednostek uczestnictwa w funduszu, inwestor inwestuje we wszystkie spółki znajdujące się w jego portfelu, co pozwala zdywersyfikować ryzyko.

Gdzie kupić akcje Banku ING?

Gdzie kupić akcje ING? To pytanie nurtuje wielu inwestorów, którzy chcieliby zainwestować w jakąś spółkę z sektora banków komercyjnych. Jeśli chodzi o to gdzie kupić akcje ING, przede wszystkim trzeba zacząć od tego, żeby założyć rachunek maklerski. Można zrobić to albo w domu maklerskim albo w bankowym biurze maklerskim.

Ci, którzy nie chcą zakładać rachunku maklerskiego, mogą sprawdzić też, czy ich bank nie daje możliwości skorzystania z usługi maklerskiej w ramach rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. W tym przypadku można jednak spotkać się z dostępem do ograniczonej liczby instrumentów, a także z naliczaniem wyższych prowizji.

W kontekście tego gdzie kupić akcje Banku ING warto pomyśleć o tym, żeby założyć rachunek w X-Trade Brokers. Nie dość, że broker posiada w swojej ofercie akcje tej spółki, to jeszcze daje możliwość handlowania na niej za pośrednictwem kontraktów CFD i zainwestowania w wybrane ETF-y.

Zawsze przed założeniem rachunku maklerskiego należy upewnić się, jakie dom maklerski pobiera prowizje. W przypadku XTB te do miesięcznego obrotu w wysokości 100 000 EUR nie wynoszą nic, natomiast nie każdy broker ma taką ofertę i trzeba na to zwrócić uwagę.

Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 0 Średnia: 0]

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD (XTB). Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Inwestowanie jest ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.

Ranking brokerów 2025
xtb logo
Sprawdź
74% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
etoro
Sprawdź
51% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
logo tms
Sprawdź
74% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

pekao

XTB MASTERCLASS

XTB IKE

Binance - kod rabatowy -20%