logo

Zonda (BitBay): Opinie i recenzja giełdy kryptowalut

xtb - broker godny zaufania

zonda bitbay

Branża kryptowalut cały czas dynamicznie się rozwija. Wynika to z wielu czynników, m.in. z oszczędnościami podczas przelewów zagranicznych lub szybkimi transferami. Najbardziej popularną polską giełdą kryptowalut jest obecnie BitBay. Jak powstała? W jaki sposób się zarejestrować? Jakie plusy i minusy można wskazać w przypadku giełdy BitBay?

Strona www
Kraj / Rok powstania
Polska / 2014
Ilość kryptowalut
66
Ilość par handlowych
165
Obrót 24h
3 mln 630 tys $
Prowizje (maker/taker)
0,3% / 0,45%
Obsługa PLN / Języka polskiego
tak /
tak
Stablecoiny
tak
Dostępne waluty FIAT
PLN, USD, EUR, GBP
Handel z dźwignią
nie

Najlepsze alternatywy dla giełdy Zonda

Pozycja w rankingu
1
Ilość kryptowalut
395
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
2
Ilość kryptowalut
490
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
4
Ilość kryptowalut
246
Prowizje
0,16% / 0,26%
Dźwignia
tak

Czym jest giełda kryptowalut ZondaCrypto (dawniej po prostu Zonda, wcześniej BitBay)?

Obecnie Zonda, a w zasadzie ZondaCrypto, to największa polska giełda kryptowalut. Dyrektorem generalnym firmy jest Sylwester Suszek, który od wielu lat uznawany jest za niepodważalny autorytet w tej dziedzinie. Jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, które rozpropagowało ideę wirtualnej waluty w Polsce.

Historia powstania BitBay

Giełda kryptowalut BitBay powstała w 2014 roku w Katowicach. Za główny cel postawiła sobie stworzenie platformy, której dotąd nie było na rodzimym rynku. Kładła nacisk przede wszystkim na trzy obszary: profesjonalizm, intuicyjność oraz możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut Bitcoin i Litecoin.

Mimo dużej popularności, firma nie spoczęła na laurach i rok później w 2015 roku ukazała się nowa wersja serwisu, która zawierała kilka zmian, w tym między innymi pojawiło się pierwsze profesjonalne narzędzie traderskie. Umożliwiono sprzedaż i zakup nowych kryptowalut, takich jak Ethereum i Lisk. Zwiększono też liczbę pracowników oraz skoncentrowano się na rozwoju międzynarodowym – powstał wówczas drugi oddział giełdy BitBay w Amsterdamie.

Początek roku 2016 to prace nad kolejnym wydaniem platformy. Zespół stale się powiększał, a giełda umożliwiała zupełnie nowymi produktami, takimi jak płatność Bitcoin oraz Kantor Bitcoin. Pełne wydanie giełdy w tej odsłonie miało miejsce w 2017 roku.

Dzisiaj giełda BitBay stale się rozwija, co przekłada się na coraz większą popularność. Jeżeli chodzi o rynek polski, nie ma na razie poważnego konkurenta, który mógłby zaoferować użytkownikom takie możliwości.

Jak zarejestrować konto na giełdzie kryptowalut Zonda (BitBay)?

Opisując działanie giełdy kryptowalut Bit Bay, warto podkreślić, że jest ona niezwykle intuicyjna i każdy krok związany zarówno z rejestracją, czy wypłatą środków został zaprojektowany tak, aby być jak najbardziej przystępnym dla użytkowników. Jak założyć konto?

Rejestracje na giełdzie Bit Bay przedstawiamy w kilku prostych krokach:

 • Rejestracja – pierwszym krokiem jest oczywiście rejestracja swojego konta na platformie. Aby to zrobić, trzeba kliknąć przycisk „Załóż darmowe konto” na stronie www giełdy (link).
 • Aktywacja konta – na początku wystarczy podać jedynie adres e-mail. Po kilku chwilach otrzyma się wiadomość z prośbą o aktywację konta. Następnie trzeba uzupełnić podstawowe dane, taki jak login, hasło oraz PIN, który będzie pomocny podczas kontaktu z giełdą.

Ważne! Te dwa proste kroki wystarczą, aby mieć w pełni aktywne konto. Kolejne zwiększają jego funkcjonalność.

 • Weryfikacja konta – zgodnie z regulaminem serwisu, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji giełdy, każde konto należy zweryfikować. Aby dokonać uwierzytelnienia na giełdzie Bit Bay, trzeba jeszcze kliknąć w przycisk „Zweryfikuj swoje konto”, który znajduje się na samej górze strony.
 • Wybór rodzaju konta – w następnym kroku wybiera się rodzaj konta, które chce się założyć: osobiste lub firmowe. W zależności od typu profilu uzupełnia się dodatkowe dane i przesyła niezbędne dokumenty.

Bezpieczeństwo na giełdzie kryptowalut Zonda (BitBay)

Wiele osób pyta, czy giełda kryptowalut BitBay jest bezpieczna. Wychodząc naprzeciw wszelkim wątpliwościom, warto podkreślić, że twórcy giełdy za priorytet wskazują kwestię ochrony danych osobowych oraz funduszy klientów. Istotną informacją jest to, że środki klientów przechowywane są na „cold walletach”, a to oznacza, że w żaden sposób nie są powiązane z serwerami giełdy. Każdy użytkownik dodatkowo może zabezpieczyć swoje konto poprzez dwuetapowe uwierzytelnianie, co z pewnością daje dodatkowy bufor bezpieczeństwa.

Opłaty i prowizje na giełdzie kryptowalut BitBay

Najważniejszą informacją jest to, że założenie konta na giełdzie BitBay jest darmowe. Prowizję opłaca się wtedy, gdy dokona się zakupu lub sprzedaży wirtualnych walut oraz przy wypłacaniu środków. Warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem opłat, który dostępny jest na platformie. Istotne jest również to, aby pamiętać o prowizjach takich jak:

 • maker – naliczana jest, gdy tworzy się nowe zlecenie kupna i sprzedaży. Wysokość prowizji zależy od obrotu. Maksymalnie prowizja maker może wynieść 0,30% wartości transakcji.
 • taker – dotyczy kupna i sprzedaży kryptowalut, które są już dostępne na giełdzie BitBay. Maksymalnie może wynieść 0,43%.

W zależności od tego, jakie działanie zostanie podjęte, można ponieść dodatkową opłatę. Prowizje zależne będą np. od tego, jaką formę wypłaty się wybierze i na jaką inną walutę przelewane są środki. W tym celu należy zapoznać się ze szczegółową tabelą opłat. Ważną informacją jest również to, że za wpłaty w kryptowalutach nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów.

Opinie na temat giełdy Zonda (dawniej BitBay) – wady i zalety

Na temat każdej giełdy można znaleźć zarówno dobre, jak i negatywne opinie. W przypadku giełdy BitBay jest podobnie. Plusem bez wątpienia jest to, że inwestuje się w PLN, a nie w USD, czy euro — tak jak w przypadku zagranicznych giełd. Można też liczyć na suport w ojczystym języku, co jest niezwykle istotne, gdy pojawiają się problemy z kontem. Ponadto firma od lat cieszy się zaufaniem w branży, zdobywa wiele nagród oraz pozytywnych opinii użytkowników, między innymi Giełda Blockchain Roku Invest Cuffs 2019, czy Najlepsza Giełda Kryptowalut Berlin Summit 2018.

Wśród minusów często podkreślane są jednak kursy kryptowalut, które czasami odbiegają od tych na światowych giełdach. W przypadku każdej giełdy warto jednak na początku zapoznać się z regulaminami danego serwisu, aby wiedzieć, jakimi zasadami się kierują.

binance futures - poradnik oraz opinie

Comments 19

 1. Rafał says:

  Giełda działa dobrze, bez większych problemów, obsługa klienta na wysokim poziomie

 2. Ela says:

  Na czacie szybka pomoc, miła osoba

 3. Kris says:

  Przechodziłem ostatnio weryfikację źródła. Jest ona długa, męcząca, ale przy współpracy z konsultantem udało mi się wszystko załatwić. Konto działa bez problemów.

 4. Aneta says:

  Miła obsługa, pomogli mi rozwiązać problem.

 5. anon says:

  Giełda działa prawidłowo, przy weryfikacjach nie miałem problemu

 6. KK says:

  mila obsluga

 7. Radek says:

  Obsluga klienta na medal. Cierpliwi i pomocni

 8. :) says:

  problem rozwiązany bez większych przeszkód

 9. Robert says:

  Działa dobrze, mają dobrych ludzi do pomocy

 10. Rafalos says:

  Mordeczki pomogły mi w odzyskaniu hajsu. Następna wódeczka na mój koszt.

 11. Karolina says:

  Sprawna pomoc na czacie, problem rozwiązany.

 12. Git says:

  Giełda jest okej, szału może i nie ma, ale działa prawidłowo.

 13. JestOK says:

  Nie wiem skąd te poprzednie opinie, może konkurencja? Dla mnie giełda działa bardzo spoko, nigdy nie miałem problemu z wpłatą jak i wypłatą środków. Brakuje płynności na niektórych parach i to jest fakt, ale poza tym nie ma większych problemów

 14. Były naciągnięty says:

  Uwaga jak wyżej kol. Marcin:
  zatrzymują środki pod pozorem weryfikacji, praktycznie kradną środki, ciągle wymagają nowych dokumentów bez powodu, nie chce im się sprawdzać tego co sie dosyła ani argumentacji prawnej, kontakt prawie zerowy, robią wszystko aby zablokować środki.
  Wyłudzanie danych prywatnych pod pozorem KYC.

  • Zonda Global says:

   Zonda jest regulowaną giełdą, posiadającą estońską licencję “Providing a virtual currency service”. Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, stąd wymóg weryfikacji źródła pochodzenia środków deponowanych na giełdę. Więcej informacji na temat wymogu uzyskasz, kontaktując się z naszym działem obsługi klienta. Kontakt możliwy jest poprzez nasz czat na stronie oraz mailowo.

 15. Marcin says:

  Ostrzeżenie! zatrzymują środki pod pozorem weryfikacji, iwele jest już opinii praktycznie kradną środki, ciągle wymagają nowych dokumentów bez powodu, nie chce im sie sprawdzać , kontakt prawie zerowy, robią wszystko abyć zatrzymac środki

  • Zonda Global says:

   Jesteśmy regulowaną giełdą i wszelkie działania podejmujemy ze względu na wymogi regulacji AML. Skontaktuj się z naszą obsługą klienta, a pomożemy w rozwiązaniu problemu.

 16. Pavel says:

  Dobra giełda z fajną stabilną platformą. Oferta dość słaba w porównaniu z gigantami takimi jak Binance, Coinbase czy KuCoin. Po rebrandingu na Zonda nic złego się z giełdą nie stało, nie widzę różnicy poza zmianą nazwy.

 17. BitTomek says:

  Bardzo dobra giełda, stabilna z fajną ofertą. Szkoda, że już nie zupełnie polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB