logo

Czy MEXC co wiarygodna giełda? Recenzja i opinie

xtb - broker godny zaufania

Prezentacja oferty giełdy MEXC:

Strona www
Kraj / Rok powstania
Singapur / 2018
Ilość kryptowalut
2367
Ilość par handlowych
2485
Obrót 24h
1 mld 570 mln $
Prowizje (maker/taker)
0.1% / 0.1%
Obsługa PLN / Języka polskiego
nie /
nie
Stablecoiny
tak
Dostępne waluty FIAT
nie
Handel z dźwignią
tak

Najlepsze alternatywy dla giełdy MEXC

Pozycja w rankingu
1
Ilość kryptowalut
395
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
2
Ilość kryptowalut
490
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
3
Ilość kryptowalut
66
Prowizje
0,3% / 0,45%
Dźwignia
nie

MEXC to jedna z dwudziestu największych giełd kryptowalut pod względem dziennego obrotu, która została założona w 2018 roku w Singapurze. Oferuje szeroki wybór kryptowalut oraz liczne funkcje handlowe, uwzględniające nie tylko trading na rynku spot, ale również z dźwignią i na kontraktach terminowych.

Chociaż giełda MEXC nie oferuje bezpośredniej obsługi języka polskiego, ani polskiego złotego, to ze względu na swoją rozbudowaną ofertę dostępnych instrumentów wydaje się być ciekawą alternatywą dla innych, większych konkurentów. Szczególnie, że wyróżniają ją konkurencyjnie niskie prowizje oraz opłaty.

Po osobistym przetestowaniu platformy MEXC przygotowaliśmy dla Ciebie rozbudowaną recenzję, która sprawdza poziom jej bezpieczeństwa, opisuje wszystkie dostępne instrumenty i funkcje, sprawdza działanie platformy oraz to, co sądzą o niej inni użytkownicy.

Nasza opinia o giełdzie MEXC

GIELDOMANIA
POLECA!
Ocena Skumulowana ocena liczona na podstawie kryteriów:
1. Popularność - waga 5%
2. Bezpieczeństwo - waga 15%
3. Płynność - waga 15%
4. Opłaty i prowizje - waga 10%
5. Oferta kryptowalut - waga 15%
6. Usługi dodatkowe - waga 5%
7. Łatwość obsługi - waga 5%
8. Obsługa klienta - waga 5%
9. Obsługa PLN - waga 5%
10. Oferta edukacyjna - waga 5%
11. Zgodność z regulacjami - waga 5%
12. Opinie klientów - waga 10%
SKŁADOWE OCENY
Popularność Co sprawdzamy? Rozpoznawalność marki, liczbę aktywnych użytkowników, obecność w mediach społecznościowych i tradycyjnych
Waga oceny cząstkowej - 5%
Bezpieczeństwo Co sprawdzamy? Historię incydentów związanych z bezpieczeństwem, aktualnie stosowane procedury weryfikacji, uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), praktyki związane z KYC i AML, technologie cold i hot storage, szyfrowanie danych, regularne audyty bezpieczeństwa
Waga oceny cząstkowej - 15%
Płynność Co sprawdzamy? Głębokość księgi zleceń, różnice w spreadach kupna/sprzedaży, zdolność do obsługi dużych transakcji bez znaczącego wpływu na cenę
Waga oceny cząstkowej - 15%
Opłaty i prowizje Co sprawdzamy? Strukturę opłat za transakcje, wpłaty, wypłaty, jakiekolwiek ukryte opłaty, możliwość otrzymania zniżek w zależności od wolumenu handlu, opłaty za przechowywanie, opłaty za usługi dodatkowe
Waga oceny cząstkowej - 10%
Oferta kryptowalut Co sprawdzamy? Liczba dostępnych kryptowalut i tokenów, dostępność popularnych oraz niszowych kryptowalut, różnorodność par handlowych - fiat/crypto i crypto/crypto, dostępność tokenów NFT
Waga oceny cząstkowej - 15%
Usługi dodatkowe Co sprawdzamy? Opcje stakingu, programy pożyczek i lendingu, możliwość handlu margin z dźwignią, oferty futures i opcji, unikalne produkty finansowe, karty do płatności, handel p2p, launchpady
Waga oceny cząstkowej - 5%
Łatwość obsługi i użytkowania Co sprawdzamy? Prostota i intuicyjność interfejsu użytkownika, dostępność aplikacji mobilnej, szybkość procesu rejestracji i weryfikacji, jakość narzędzi handlowych, dostosowanie do początkujących jak i zaawansowanych użytkowników
Waga oceny cząstkowej - 5%
Obsługa klienta Co sprawdzamy? Dostępność wsparcia 24/7, różne kanały komunikacji, takie jak chat na żywo, email, telefon, szybkość reakcji, jakość wsparcia, dostępność zasobów samopomocy, faq
Waga oceny cząstkowej - 5%
Obsługa PLN (wpłaty, wypłaty, handel) Co sprawdzamy? Dostępne metody wpłaty i wypłaty w PLN, opłaty za przetwarzanie transakcji fiat, dostępność i płynność par handlowych z PLN, czas przetwarzania transakcji
Waga oceny cząstkowej - 5%
Oferta edukacyjna Co sprawdzamy? Dostępność poradników, artykułów, webinarów, kursów wideo dla różnych poziomów wiedzy, regularność aktualizacji materiałów edukacyjnych, dostępność szkoleń na żywo, zasoby edukacyjne na temat bezpieczeństwa
Waga oceny cząstkowej - 5%
Zgodność z regulacjami Co sprawdzamy? Licencjonowanie i regulacje w różnych jurysdykcjach, współpraca z organami regulacyjnymi, przejrzystość w kwestiach prawnych i finansowych, zastosowane zasady KYC (Know Your Customer), zastosowanie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu (CFT)
Waga oceny cząstkowej - 5%
Opinie klientów Co sprawdzamy? Recenzje i oceny na niezależnych platformach, opinie w mediach społecznościowych (facebook, twitter) i forach kryptowalutowych, badania satysfakcji klientów, sposób reagowania giełdy na krytykę
Waga oceny cząstkowej - 5%

Informacje ogólne o MEXC 

MEXC działa na rynku od kilku lat, oferując początkowo swoje usługi jedynie klientom z Azji. Prezesem firmy jest jest jej założyciel, John Chen. Obecnie posiada swoje biura także w Stanach Zjednoczonych, Australii, Szwajcarii, Kanadzie i szeregu innych państw, rozszerzając działalność na skalę globalną. Główna siedziba zlokalizowana jest natomiast na Seszelach.

Jak wynika z informacji platformy, posiada obecnie 6 milionów użytkowników z ponad 200 krajów i regionów. MEXC obsługuje ponad 850 par handlowych, w tym spot, margin, futures, lewarowane ETF i opcje. MEXC oferuje również copy trading, handel demo, handel P2P, staking, autorski portfel i szereg innych funkcji omówionych w dalszej części artykułu.

MEXC – podobnie jak większość dużych giełd – oferuje również własny natywny token (MX), który jest wykorzystywany do zarządzania platformą, pozwala uzyskać zniżki na opłaty oraz brać udział w dodatkowych inicjatywach organizowanych przez platformę. MEXC oferuje również bonusy, w ramach których użytkownicy mogą otrzymać darmowe tokeny MX, wykonując zadania, zapraszając znajomych lub uczestnicząc w akcjach promocyjnych i konkursach.

Szczegóły oferty

INFORMACJE OGÓLNE
Nazwa firmy
MEXC
Rok powstania
2018
Kraj pochodzenia
Singapur
Obrót 24h
1 mld 570 mln $
Konieczność weryfikacji
nie
Dostępne waluty FIAT
nie
Aplikacja mobilna
tak
DOSTĘPNE INSTRUMENTY
Ilość kryptowalut
2367
Ilość par handlowych
2485
Stablecoiny
tak
Handel z dźwignią
tak
JĘZYK POLSKI ORAZ OBSŁUGA PLN
Strona w j. polskim
nie
Obsługa w j. polskim
nie
Wpłaty PLN
nie
Wypłaty PLN
nie
Pary handlowe z PLN
nie
Zakup kartą za PLN
nie
BEZPIECZEŃSTWO
Weryfikacja dwuetapowa
tak
ColdWallety
tak
Program Bug Bounty
tak
Fundusz gwarancyjny
tak
OPŁATY, PROWIZJE, WPŁATY, WYPŁATY
Założenie konta
0 zł
Prowadzenie konta
0 zł
Prowizje Spot
0,1% maker 0,1% taker
Prowizje Futures
0,01% maker 0,05% taker
Metody wpłaty
-
Metody wypłaty
-

Bezpieczeństwo

Zarejestrowana na Seszelach jako MXC Technology Pte. Ltd., giełda podlega regulacjom w kilku różnych miejscach na świecie, posiadając między innymi estońską licencję MTR. MEXC twierdzi, że oferuje wysoki poziom zabezpieczeń, wykorzystując kilka różnych warstw ochrony, takich jak szyfrowanie SSL, cold storage (zimne portfele), multi-signature, anty-DDoS i firewall.

Giełda MEXC oferuje również fundusz rezerwy ryzyka, który jest wykorzystywany do rekompensowania użytkownikom wszelkich strat spowodowanych błędami systemu lub włamaniami. Jak dotąd MEXC nie zgłosiło w swojej historii żadnych poważnych naruszeń bezpieczeństwa ani incydentów, w tym prób ataków hakerskich.

MEXC stosuje też uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) za pomocą aplikacji Google Authenticator lub SMS. Uniemożliwia to dostęp do konta w przypadku wykradzenia hasła. Ponadto MEXC regularnie przeprowadza audyty bezpieczeństwa wykonywane przez niezależne firmy. Wszystko po to, by zagwarantować jak najwyższy poziom ochrony środków powierzonych przez użytkowników.

MEXC nie wymaga weryfikacji tożsamości (KYC) od użytkowników dla wykonywania podstawowych operacji. Dla jednych będzie to zaleta, dla jednych będzie to wada. Chcąc jednak zwiększyć limity swoich transakcji należy dokonać weryfikacji.

Jak założyć konto i handlować krypto na MEXC – krok po kroku

Założenie konta na MEXC nie jest skomplikowanym procesem. Poniżej prezentujemy uproszczony poradnik założenia konta.

 • Wejdź na oficjalną stronę MEXC.
 • Wprowadź swój adres e-mail lub numer telefonu i ustaw hasło. Możesz również użyć kodu polecającego, jeśli go posiadasz.
 • Zaakceptuj regulamin i kliknij przycisk „Sign Up”
 • Po kliknięciu przycisku pojawi się wyskakujące okienko. Wypełnij captcha i wprowadź kod weryfikacyjny otrzymany za pośrednictwem telefonu komórkowego lub wiadomości e-mail, w zależności od wybranej metody rejestracji.
 • Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, proces rejestracji zostanie zakończony Gratulacje, utworzyłeś swoje konto MEXC!

Ponadto MEXC zapewnia alternatywne opcje rejestracji przy użyciu kont Google, Apple, MetaMask lub Telegram w celu ułatwienia dostępu.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub skorzystać z instrukcji ze zrzutami ekranu? Sprawdź artykuł: Jak założyć konto i kupić kryptowaluty na giełdzie MEXC?

Giełda MEXC. Opłaty i prowizje

Giełda MEXC oferuje konkurencyjną strukturę opłat, która różni się w zależności od rodzaju instrumentu i ilości posiadanych tokenów giełdowych MX.

W przypadku transakcji spot, MEXC pobiera opłatę maker i opłatę taker, które wynoszą standardowo 0,1%. Opłata maker jest opłatą za złożenie zlecenia, które trafia do księgi zleceń i w niej zostaje czekając na wypełnienie, nie jest natychmiast realizowane. Podczas gdy opłata taker jest opłatą za złożenie zlecenia, które jest realizowane od razu.

Opłaty mogą być obniżone nawet o 50% (jeżeli posiadamy powyżej 1000 tokenów MX) lub o 20% (jeżeli będziemy używali tokenów MC to opłat transakcyjnych).

Na rynku Futures prowizja maker to 0,01%, a prowizja taker 0,05%.

W przypadku lewarowanych funduszy ETF MEXC pobiera opłatę za zarządzanie i stawkę finansowania, które wynoszą 0,1% dla użytkowników VIP 0. Opłata za zarządzanie jest opłatą za utrzymywanie pozycji przez noc, podczas gdy stawka finansowania jest opłatą za dostosowanie ceny ETF do indeksu bazowego.

W przypadku opcji, MEXC pobiera premię i opłatę rozliczeniową, które wynoszą 0,1% dla użytkowników VIP 0. Premia jest opłatą za kupno lub sprzedaż opcji, podczas gdy opłata rozliczeniowa jest opłatą za wykonanie lub zamknięcie opcji.

Opłaty na rynku futures i spot również mogą zostać obniżone o 50% dla użytkowników VIP 10 lub poprzez użycie tokenów MX do opłacenia prowizji.

Wpłaty i wypłaty na MEXC

MEXC nie obsługuje co prawda bezpośrednich wpłat walut tradycyjnych, pozwala jednak dokonać zakupu kryptowalut za USD, EUR, GBP i innych. Środki bezpośrednio z karty można wpłacać w tych trzech walutach, konwertując je równocześnie na stablecoiny USDT lub USDC.

Możemy także dokonać wpłaty EUR przelewem SEPA. Wpłacone środki zostaną jednak od razu przekonwertowane na wskazane stablecoiny.

Giełda współpracuje również z dostawcami usług zewnętrznych (procesorów płatniczych), takich jak Simplex, Banxa, MoonPay i Mercuryo. W ich przypadku liczba dostępnych walut tradycyjnych jest zdecydowanie szersza, nie znajduje się wśród nich jednak polski złoty. MEXC nie pobiera żadnych opłat za transakcje fiat, ale platformy innych firm mogą naliczać własne prowizje, które różnią się w zależności od platformy, waluty i metody płatności.

Wpłaty na MEXC są darmowe w przypadku większości kryptowalut i obsługiwanych sieci. Niewielkie prowizje mogą zostać pobrane natomiast w przypadku chęci kupna kryptowalut za waluty fiducjarne (tradycyjne). W przypadku wypłat stawka minimalnego transferu oraz prowizja będą różniły się mocno od tokena oraz od sieci:

Przykładowe wartości prowizji za wypłaty wybranych tokenów z MEXC

Aplikacja mobilna i jej funkcje

Giełda MEXC posiada dedykowane aplikacje mobilne na systemy Android oraz iOS, które zapewniają pełen dostęp do funkcjonalności platformy handlowej. Interfejs aplikacji jest czytelny i zoptymalizowany pod kątem mniejszych ekranów.

Główne funkcje aplikacji MEXC to między innymi:

 • Handel spot kryptowalutami
 • Kontrakty futures oraz handel lewarowany
 • Margin trading oraz copy trading
 • Dostęp do portfela oraz historii transakcji
 • Wpłaty i wypłaty środków
 • Dostęp do airdropów oraz sprzedaży tokenów
 • Powiadomienia push o zmianach cen na rynku

Aplikacja mobilna MEXC działa płynnie i responsywnie. Pozwala na szybkie reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe bez konieczności logowania się przez przeglądarkę internetową. Jest to zdecydowana zaleta.

Funkcje giełdy MEXC

Giełda MEXC oferuje szeroki wachlarz funkcji, zdecydowanie wykraczający poza standardowy handel na rynku spot. Oferta podzielona jest na trzy podstawowe części: spot, futures oraz M-Day futures.

MEXC Spot

 • Handel Spot – podstawowa platforma do handlu kryptowalutami na rynku spot, czyli rynku kasowym.
 • MX Zone – strefa dla posiadaczy tokena MX, w którym opisane są szczegóły jego emisji, specjalne wydarzenia dla inwestorów oraz wszystkie korzyści, które przysługują osobom nabywającym kryptowalutę giełdy.
 • Launchpad – posiadacze MX mogą również skorzystać z oferty launchpada, czyli brać udział w airdropach nowych monet.
 • Kickstarter – w kickstarterze istnieje możliwość posiadania nowych tokenów przed innymi użytkownikami giełdy. Oferta również skierowana do posiadaczy MX.
 • Deposit for Listing – w tym dziale można oddawać głosy na kryptowaluty, które chciałoby się zobaczyć na platformie w przyszłości.
 • Savings (staking) – w ramach opcji oszczędzania, użytkownicy mogą korzystać ze stakingu, czyli generowania odsetek z posiadanych przez siebie kryptowalut.
 • MEXC Loans – jest to najnowsza część oferty MEXC Spot, w ramach której możesz pożyczyć kryptowaluty oferując inne posiadane przez siebie aktywa i wykorzystywać je do tradingu, generowania wyższych stóp zwrotu lub do wypłat.

MEXC Futures

 • Perpetual Futures – swapy wieczyste, czyli perpetual futures, to najpopularniejsza na rynku kryptowalut forma kontraktów terminowych. W MEXC dostępne są kontrakty rozliczane w USDT (USDT-M) oraz w innych kryptowalutach (Coin-M).
 • Copy Trade – usługa copy trading pozwala na śledzenie innych traderów i kopiowanie ich transakcji albo zostanie ekspertem i generowanie dodatkowego zarobku z udostępniania pozycji innym inwestorom.
 • Demo Trading – jeżeli nie jesteś zaznajomiony dobrze z rynkiem futures oraz handlem z dźwignią, MEXC oferuje konto demonstracyjne. W jego ramach korzystasz z wirtualnych środków. Nie ryzykujesz więc utraty kapitału, a możesz sprawdzić jak działa platforma.
 • Futures Events – strefa z informacjami o wszystkich konkursach oraz promocjach, w których można uzyskać między innymi darmowe tokeny.

Futures M-Day

Ostatnia sekcja handlowa na platformie MEXC to Futures M-Day, która skierowana jest do lubiących konkursy oraz rywalizację. Dzięki niej w ramach handlu na kontraktach terminowych można uzyskać dostęp do sporej puli bonusów. Regularnie organizowane są dzienne konkursy, w których pula USDT do wygrania wynosi ponad 80 tys. dol.

Support i wsparcie klienta

MEXC ma dedykowany zespół wsparcia, który jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby pomóc użytkownikom we wszelkich kwestiach lub zapytaniach. Język polski nie jest obsługiwany, a chcąc uzyskać pomoc jak najszybciej najlepiej korzystać z kanałów anglojęzycznych.

Użytkownicy mogą skontaktować się z zespołem MEXC na kilka sposobów, takich jak:

 • Czat online, który jest dostępny ze strony internetowej lub aplikacji i pozwala użytkownikowi rozmawiać z prawdziwą osobą lub botem. Jeżeli uda się nam „przebić” przez system automatycznych odpowiedzi, kontrakt z konsultantem jest dosyć szybki i sprawny.
 • System zgłoszeń, który jest dostępny na stronie internetowej lub w aplikacji i umożliwia użytkownikowi przesłanie zgłoszenia z problemem lub pytaniem i otrzymanie odpowiedzi pocztą elektroniczną. Czas odpowiedzi to od 1 do 2 dni roboczych.
 • E-mail [email protected], umożliwiający wysłanie wiadomości z problemem lub pytaniem i otrzymanie odpowiedzi za pośrednictwem poczty elektronicznej. Czas oczekiwania na odpowiedź możesz wynieść jednak kilka dni.

Chociaż w Internecie pojawia się wiele opinii, że support MEXC działa bardzo powoli, to nasze doświadczenia z obsługą klienta były raczej neutralne i nie odstawały od standardów branżowych.

MEXC w ramach „Centrum pomocy” oferuje dodatkowo obszerną sekcję FAQ, która obejmuje najczęściej zadawane pytania i zawiera szczegółowe odpowiedzi oraz instrukcje. Sekcja FAQ jest dostępna ze strony internetowej lub aplikacji i jest podzielona na kilka kategorii, takich jak konto, wpłaty, wypłaty, handel i inne.

Główne zalety i wady giełdy. Podsumowanie

MEXC z całą pewnością wyróżnia szeroka oferta kryptowalut oraz konkurencyjny schemat prowizji oraz opłat. Po stronie wad wyróżnić można natomiast mieszane opinie o sprawności działania supportu oraz niskie oceny ze strony użytkowników.

ZaletyWady
Obsługuje ponad 1 300 kryptowalut i 1800+ par handlowych, oferując szeroki wybór instrumentówMniej skuteczna obsługa klienta w porównaniu z innymi giełdami według opinii
Konkurencyjna struktura opłat z niskimi opłatami maker i taker dla handlu spotW przypadku niektórych instrumentów lewarowanych i kontraktów terminowych opłaty mogą być wyższe
Przyjazny interfejs użytkownika i łatwa obsługa platformyOpinie użytkowników w Internecie na temat giełdy są często niepochlebne.
Wysoka płynność w wielu parach handlowychBrak obsługi języka polskiego oraz polskiego złotego
Solidne zabezpieczenia, takie jak 2FA, szyfrowanie i przechowywanie w chłodniOgraniczona liczba walut fiducjarnych, z których można korzystać
Zachęty i nagrody za staking tokenów MEXC

Podsumowując, MEXC to przyzwoita giełda kryptowalut, która może odpowiadać różnym typom użytkowników i traderów. Jednak MEXC to również pewne wady i obszary wymagające poprawy, które mogą wpływać na jej ogólną jakość i reputację. Jeżeli szukasz bardzo niskich opłat możesz dać jej szansę. Na rynku istnieje jednak wiele alternatyw, które wydają się bardziej atrakcyjne.

Opinie o MEXC

W serwisie Trustpilot, MEXC posiada niewiele ocen (niespełna 300), większość z nich jest jednak negatywna. Uśredniony rating giełdy określany jest jako „słaby” na poziomie 2,1 na 5 możliwych gwiazdek. Opinie o MEXC w 70% przypadków to recenzje jedno- lub dwugwiazdkowe.

W serwisie Trustpilot giełda MEXC posiada bardzo niską ocenę

Na co najczęściej narzekają użytkownicy? Przede wszystkim na regularne problemy techniczne i usterki, takie jak opóźnienia, błędy lub awarie, które mogą wpływać na wrażenia użytkownika i jego wyniki handlowe. Pojawia się sporo opinii o wolnym czasie działania supportu i oczekiwaniu na podjęcie ważnych decyzji w sprawie konta rozciągniętych nawet na kilka tygodni.

W przypadku sklepów z aplikacjami mobilnymi oceny wyglądają już jednak zdecydowanie lepiej. W Google Play MEXC oceniany jest na 4 na 5 gwiazdek przy 29 tysiącach recenzji. W Apple App Store wynik jest dokładnie taki sam, jednak na zdecydowanie mniejszą liczbę wystawionych opinii (320).

Porównanie MEXC z innymi najlepszymi giełdami na rynku:

Pozycja w rankingu10 /121 /122 /12
Ocena
Rok powstania201820172018
Kraj pochodzeniaSingapurKajmanySingapur
Ilość kryptowalut2367395490
Ilość par handlowych24851267548
Obrót 24h1 mld 570 mln $18 mld 494 mln $4 mld 217 mln $
Prowizje (maker/taker)0.1% / 0.1%0,1% / 0,1%0,1% / 0,1%
Obsługa PLNnietaktak
Obsługa języka polskiegonietaktak
Stablecoinytaktaktak
Dostępne waluty FIATnietaktak
Handel z dźwigniątaktaktak
Recenzja i opinieRecenzja giełdy MEXCRecenzja giełdy BinanceRecenzja giełdy Bybit
Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB