logo

Czy warto korzystać z Crypto.com? Analiza, recenzja i opinie

xtb - broker godny zaufania

Crypto.com zatacza coraz szersze kręgi, dlatego zainteresowanie tą giełdą kryptowalut stale rośnie. Właściciele crypto.com wydają wręcz miliardy dolarów na marketing, i to właśnie z tego powodu reklamy tej krypto-giełdy pojawiają się w formule 1, NBA, w klubie piłkarskim Paris Saint Germain, zaś w ostatnim czasie klipy reklamowe ukazały się nawet w polskiej telewizji. W tej recenzji przedstawimy Wam ofertę giełdy crypto.com, a także szczegółowo omówimy jej plusy i minusy.

Oferta giełdy Crypto.com:

Strona www
Kraj / Rok powstania
Singapur / 2016
Ilość kryptowalut
353
Ilość par handlowych
568
Obrót 24h
771 mln 286 tys $
Prowizje (maker/taker)
0.075% / 0.075%
Obsługa PLN / Języka polskiego
tak /
tak
Stablecoiny
tak
Dostępne waluty FIAT
tak (m.in. EUR, USD)
Handel z dźwignią
tak

Najlepsze alternatywy dla giełdy Crypto.com

Pozycja w rankingu
1
Ilość kryptowalut
395
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
2
Ilość kryptowalut
490
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
3
Ilość kryptowalut
66
Prowizje
0,3% / 0,45%
Dźwignia
nie

Co to jest Crypto.com? Informacje ogólne

Historia tej giełdy sięga roku 2016, ponieważ to właśnie wtedy wystartował projekt Krisa Marszalka. Na samym początku witryna wystartowała pod nazwą Monaco, zaś jej pierwotną misją było stworzenie karty płatniczej, która umożliwiałaby dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut.

Karta miała być oparta na sieci Visa, dzięki czemu kryptowaluty miały być wykorzystywane do codziennych, zwykłych płatności. Po rebrandingu i zmianie domeny w roku 2018, projekt Krisa Marszalka stał się giełdą kryptowalut, która obecnie przez wielu określana jest mianem „czarnego konia wśród krypto-giełd”.

W ciągu ostatnich lat pozycja giełdy crypto.com wyraźnie wzrosła, dlatego w roku 2022 uważana była za jedną z największych tego typu giełd na świecie. Popularność crypto.com bardzo wyraźnie widać na stale wzrastającej ilości użytkowników, ponieważ obecnie jest to już ponad 50 milionów osób z 90 krajów świata.

Strona Crypto.com
Strona Crypto.com

Jeśli chodzi o ofertę tej krypto-giełdy, to jest ona bardzo szeroka. Na crypto.com możliwy jest handel kryptowalutami, a także ich staking. Co więcej, giełda zapewnia także portfel kryptowalutowy oraz kartę debetową, której wydawcą jest Visa. Warto dodać, że giełda crypto.com zapewnia także szereg opcji dla zaawansowanych użytkowników, czym z powodzeniem może konkurować z np. Binance. Crytpo.com posiada także własną walutę, w której wypłacany jest cashback.

Ciekawym rozwiązaniem jest także fakt, iż crypto.com działa na dwóch wersjach – desktopowej i mobilnej. Aplikacja mobilna służy głównie do rejestracji i obsługi kart płatniczych. Jak wspomnieliśmy już powyżej, wydawcą kart debetowych od crypto.com jest Visa, co daje możliwość dostępu do jej systemu płatniczego – dzięki temu kartą crypto.com zapłacimy wszędzie tam, gdzie dopuszczone są karty Visa.

Jakie karty Visa możesz otrzymać z Crypto.com?

Skoro jesteśmy przy karcie Visa, to warto wspomnieć o tym, że istnieje kilka jej rodzajów. W zależności od koloru, zmieniają się profity karty, ponieważ pierwsza darmowa do 1% cashbacku, zaś najwyższa obsydianowa karta daje aż 8% CRO Rewards, a także szereg innych benefitów, takich jak darmowe usługi Spotify, Netflix, czy Amazon Prime.

Do dyspozycji użytkowników zostały oddane karty, takie jak:

  • Midnight Blue – bezpłatna karta, która zapewnia bonus w postaci 1% CRO przy transakcjach. Ma miesięczny limit wypłat na poziomie 200 EUR (później naliczana jest prowizja).
  • Ruby Steel – koszt jej wydania do 350 EUR, zaś bonus za transakcje w jej wypadku wynosi 2$ za każdą transakcję. Limit wypłat gotówki ustawiono na 400 EUR w przeciągu miesiąca. W jej cenie znajduje się miesięczna subskrypcja Spotify.
  • Jada Green/ Royal Indigo – karta kosztuje 3500 EUR, bonus to 3% za transakcję wypłacane w CRO, zaś limit wypłat wynosi 800 EUR na miesiąc. Cena karty to także darmowe usługi Spotify i Netflix.
  • Frosted Rose Gold/Icy White – cena karty to 35 000 EUR. Oferowany jest w tym przypadku bonus w wysokości 5% transakcji, zaś maksymalny miesięczny limit wypłat to 800 EUR. W przypadku tej karty użytkownik dostaje darmowe usługi Spotify, Netflix, Amazon Prime, a także rabat -10% na Expedia.
  • Obsydian – najdroższa opcja wśród kart Visa dostępnych na crypto.com. Jej koszt to aż 350 000 EUR, jej bonus wynosi aż 8%, zaś wśród wszystkich pozostałych benefitów jest także -10% na Airbnb. Warto podkreślić, że kart ta nie ma miesięcznego limitu transakcji międzybankowych. Limit miesięcznej wypłaty, to w tym przypadku 1000 EUR.
Karta Crypto.com
Karta Crypto.com

W jaki sposób przebiega rejestracja na crypto.com?

Jednym z niewątpliwych zalet giełdy crypto.com jest prosta i szybka rejestracja nowego użytkownika. Proces ten w zasadzie zamyka się w kilku banalnie prostych krokach, w których wypełniamy po prostu swoje dane w formularzu takie jak imię i nazwisko, kraj, data urodzenia, e-mail, hasło. Następnie należy zaakceptować zasady prywatności i zasady giełdy crypto.com. Przechodzimy dalej, wpisujemy kod uwierzytelniający wysłany na podanego maila i jesteśmy już na swoim nowym, świeżo założonym koncie.

Warto zaznaczyć, że rejestracja nowego konta nie wymaga od użytkownika wysyłania skanu/zdjęcia swojego dokumentu tożsamości. Dla wielu osób jest to zdecydowanie mocna zaleta, ponieważ nie ufają przesyłaniu swoich wrażliwych danych do instytucji, takich jak giełdy kryptowalut. Niemniej jednak przesyłanie dokumentu jest konieczne, jeżeli użytkownik chce korzystać z 3-miesięcznego okresu bez prowizji.

Weryfikacja i bezpieczeństwo, czyli podstawa giełdy kryptowalutowej

Bezpieczeństwo i sposoby weryfikacji użytkowników są niezwykle istotne w przypadku giełd kryptowalut. Warto podkreślić, że istniejąca od 2016 roku crypto.com przywiązuje bardzo dużą uwagę do właściwego zabezpieczenia transakcji i portfeli swoich użytkowników. Z tego też powodu użytkownicy mogą na giełdzie crypto.com używać 2FA, czyli Autoryzację dwuskładnikową. Aplikacja Google generuje kody, które zabezpieczają konto i wszelkie transakcje.

Weryfikacja konta odbywa się za pomocą dokumentu tożsamości i umożliwia wówczas użytkownikowi pełny dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji crypto.com. Zweryfikowane konto umożliwia wypłatę środków w limicie do 100 BTC dziennie, wpłatę środków bez limitu, a także handel kryptowalutami.

Opłaty i prowizje

Jednym z ważniejszych aspektów każdej giełdy kryptowalutowej są opłaty i prowizje za poszczególne transakcje. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, giełda crypto.com dzieli się na wersję desktopową i mobilną, która obsługuje karty debetowe Visa. W przypadku zakupów kartą kredytową prowizja wynosi 2,99%, przy czym warto zaznaczyć, że jest to stawka wyznaczona dla Polski.

Jeśli chodzi o konto handlowe to platforma crypto.com może pochwalić się jednymi z najniższych prowizji za transakcję, ponieważ jest ona jedną z największych tego typu giełd na świecie. W przypadku zleceń maker prowizja wynosi jedynie 0,1%, zaś zlecenia taker to prowizja na poziomie 0,4%. Jeśli chodzi o założenie i prowadzenie konta, to jest ono w pełni bezpłatne.

Co ciekawe, nowi użytkownicy mogą korzystać z okresu promocyjnego, podczas którego giełda nie pobiera żadnych prowizji. Takie bonusowe 3 miesiące możliwe są tylko i wyłącznie wtedy, gdy użytkownik postanowi zweryfikować swoje konto poprzez przedstawienie dokumentu tożsamości.

Wpłaty i wypłaty

Jeśli chodzi o wpłaty, to giełda crypto.com nie pobiera żadnych opłat za przelew SEPA, co jest bardzo dobrą informacją dla wszystkich początkujących i zaawansowanych użytkowników. Warto jednakże podkreślić, że wpłaty możliwe są tylko i wyłącznie za pomocą EUR i USD, dlatego zwykły przelew w złotówkach najpierw zostaje przemianowany dopiero następnie pieniądze trafiają na nasz kryptowalutowy portfel na crypto.com

binance futures - poradnik oraz opinie

W przypadku wypłat, to możliwe są wówczas trzy opcje: przesłanie środków z zewnętrznego portfela, przesłanie środków na aplikację crypto.com, czyli tak naprawdę na kartę Visa, a także tradycyjne przelew na konto bankowe. W przypadku dwóch pierwszych rozwiązań nie pobierana jest żadna opłata, zaś przelew na konto bankowe wiąże się z tak zwaną opłatą manipulacyjną, która naliczana jest przez bank, do którego trafia przelew.

Podsumowanie, czyli opinie, plusy i minusy crypto.com

Giełda crypto.com cieszy się dość dobrymi opiniami, ze względu na dużą ilość różnych dostępnych kryptowalut (ponad 400), dedykowaną kartę debetową Visa, a także szereg opcji, które pozwalają zaawansowanym użytkownikom na jeszcze bardziej skuteczny handel kryptowalutami. Ciekawym rozwiązaniem jest także nowo powstały rynek NFT, na którym możliwy jest handel niewymienialnymi tokenami.

Crypto.com oferuje także staking, czyli opcję pasywnego zarabiania na kryptowalutach. Na szczególną uwagę zasługuje także dostęp do tak zwanych akcji The Syndicate dających użytkownikom szansę na zakup kryptowalut w bardzo atrakcyjnych cenach. Do plusów crypto.com z pewnością zaliczyć można także obecność programu afiliacyjnego, który pozwala na uzyskanie pokaźnych bonusów na start (ich wartość to od 10 do 50 USD).

Jeśli chodzi o minusy, to jest nim z pewnością niedawny atak hakerski, w wyniku którego poszkodowanych zostało niemal 500 użytkowników, od których łącznie skradziono aktywa o wartości ponad 60 milionów dolarów. Co prawda giełda szybko zwróciła wszystkie środki poszkodowanym, jednakże incydent ten dość mocno odbił się na opinii giełdy.

Warto jednakże podkreślić, że opinie o crypto.com nadal są bardzo pozytywne, ze względu na dużą ilość możliwości, niskie prowizje i kartę Visa. Dlatego też crypto.com jest świetnym wyborem zarówno dla osób początkujących, jak i tych zaznajomionych już ze światem kryptowalut.

Comments 1

  1. Grzegorz says:

    Wspaniale Na wykazie przy sprzedaży konkretnej kryptowaluty kwestie prowizji wyglądają pięknie ale w praktyce jeśli moja krypta waluta x w portfelu pokazuje wartość przykładowo 400 €, przy sprzedaży okazuje się że inkasuje w granicach 300 € . Wystarczy że za 1000 € kupię kryptowalutę którą 15 sekund później sprzedam i prowizja od sprzedaży jest na podobnym poziomie od 12 do prawie czasami 30%. Support mówi mi że to są różnice wynikające z różnych źródeł z których korzystają i że Na wykazie pod wykresem jest uwzględniona średnia cena No to pytam się średnia cena więc rozbieżności są na poziomie prawie 30%, draństwo i złodziejstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB