logo

Czy Kanga Exchange to dobra giełda? Ocena, analiza i opinie

xtb - broker godny zaufania

Oferta giełdy Kanga Exchange:

Strona www
Kraj / Rok powstania
Belize / 2018
Ilość kryptowalut
120
Ilość par handlowych
147
Obrót 24h
11 mln 253 tys $
Prowizje (maker/taker)
0,2% / 0,2%
Obsługa PLN / Języka polskiego
tak /
tak
Stablecoiny
tak
Dostępne waluty FIAT
PLN
Handel z dźwignią
nie

Najlepsze alternatywy dla giełdy Kanga

Pozycja w rankingu
1
Ilość kryptowalut
395
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
2
Ilość kryptowalut
490
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
3
Ilość kryptowalut
66
Prowizje
0,3% / 0,45%
Dźwignia
nie

Kanga Exchange, lub po prostu Kanga, to założona przez Polaków giełda kryptowalut działająca w kilkunastu różnych krajach w Europie i na świecie, która oprócz usług typowych dla giełd cyfrowych aktywów prowadzi również kantory kryptowalutowe, bramkę płatniczą oraz zapewnia dostęp do know-how osobom, które same chciałyby zostać posiadaczem punktu wymiany wirtualnych tokenów.

Obecnie Kangę można uznać obok Zondy za największą z rodzimych giełd kryptowalutowych, która oferuje pełne wsparcie klienta w języku polskim, polskojęzyczną stronę internetową oraz platformę transakcyjną. Sporą przewagą jest możliwość dokonania zakupu kryptowalut za złotówki oraz ich zdeponowania na giełdzie w formie stablecoina PLN° (tzw. Omega Złoty).

Dzięki tej rozbudowanej recenzji poznasz pełną ofertę Kanga Exchange, dowiesz się jak chroni środki swoich klientów oraz co może Ci zaproponować oprócz wymiany kryptowalut. 

Razem z nami przejdziesz też krok po kroku przez proces zakładania i weryfikacji konta oraz realizacji pierwszych transakcji.

Nasza opinia o giełdzie Kanga

OCENA
NEUTRALNA!

Kanga Exchange to scentralizowana giełda kryptowalut, założona w 2018 i zarejestrowana w Belize. Obok giełdy funkcjonuje także sieć stacjonarnych kantorów oraz kompletna platforma finansowa. Obsługa w języku polskim, rozliczenia w PLN.

Na giełdzie dostępnych jest 80 walut i 250 par handlowych, zaś średni wolumen to 10 milionów dolarów dziennie. Platforma oferuje sporo dodatkowych opcji: launchpad, staking, obsługę płatności i sporą dawkę edukacji krypto. Minusem jest egzotyczne miejsce rejestracji oraz zarzuty o rozpowszechnianie nieprawdy ze strony UOKiK.

Ocena Skumulowana ocena liczona na podstawie kryteriów:
1. Popularność - waga 5%
2. Bezpieczeństwo - waga 15%
3. Płynność - waga 15%
4. Opłaty i prowizje - waga 10%
5. Oferta kryptowalut - waga 15%
6. Usługi dodatkowe - waga 5%
7. Łatwość obsługi - waga 5%
8. Obsługa klienta - waga 5%
9. Obsługa PLN - waga 5%
10. Oferta edukacyjna - waga 5%
11. Zgodność z regulacjami - waga 5%
12. Opinie klientów - waga 10%
SKŁADOWE OCENY
Popularność Co sprawdzamy? Rozpoznawalność marki, liczbę aktywnych użytkowników, obecność w mediach społecznościowych i tradycyjnych
Waga oceny cząstkowej - 5%
Bezpieczeństwo Co sprawdzamy? Historię incydentów związanych z bezpieczeństwem, aktualnie stosowane procedury weryfikacji, uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), praktyki związane z KYC i AML, technologie cold i hot storage, szyfrowanie danych, regularne audyty bezpieczeństwa
Waga oceny cząstkowej - 15%
Płynność Co sprawdzamy? Głębokość księgi zleceń, różnice w spreadach kupna/sprzedaży, zdolność do obsługi dużych transakcji bez znaczącego wpływu na cenę
Waga oceny cząstkowej - 15%
Opłaty i prowizje Co sprawdzamy? Strukturę opłat za transakcje, wpłaty, wypłaty, jakiekolwiek ukryte opłaty, możliwość otrzymania zniżek w zależności od wolumenu handlu, opłaty za przechowywanie, opłaty za usługi dodatkowe
Waga oceny cząstkowej - 10%
Oferta kryptowalut Co sprawdzamy? Liczba dostępnych kryptowalut i tokenów, dostępność popularnych oraz niszowych kryptowalut, różnorodność par handlowych - fiat/crypto i crypto/crypto, dostępność tokenów NFT
Waga oceny cząstkowej - 15%
Usługi dodatkowe Co sprawdzamy? Opcje stakingu, programy pożyczek i lendingu, możliwość handlu margin z dźwignią, oferty futures i opcji, unikalne produkty finansowe, karty do płatności, handel p2p, launchpady
Waga oceny cząstkowej - 5%
Łatwość obsługi i użytkowania Co sprawdzamy? Prostota i intuicyjność interfejsu użytkownika, dostępność aplikacji mobilnej, szybkość procesu rejestracji i weryfikacji, jakość narzędzi handlowych, dostosowanie do początkujących jak i zaawansowanych użytkowników
Waga oceny cząstkowej - 5%
Obsługa klienta Co sprawdzamy? Dostępność wsparcia 24/7, różne kanały komunikacji, takie jak chat na żywo, email, telefon, szybkość reakcji, jakość wsparcia, dostępność zasobów samopomocy, faq
Waga oceny cząstkowej - 5%
Obsługa PLN (wpłaty, wypłaty, handel) Co sprawdzamy? Dostępne metody wpłaty i wypłaty w PLN, opłaty za przetwarzanie transakcji fiat, dostępność i płynność par handlowych z PLN, czas przetwarzania transakcji
Waga oceny cząstkowej - 5%
Oferta edukacyjna Co sprawdzamy? Dostępność poradników, artykułów, webinarów, kursów wideo dla różnych poziomów wiedzy, regularność aktualizacji materiałów edukacyjnych, dostępność szkoleń na żywo, zasoby edukacyjne na temat bezpieczeństwa
Waga oceny cząstkowej - 5%
Zgodność z regulacjami Co sprawdzamy? Licencjonowanie i regulacje w różnych jurysdykcjach, współpraca z organami regulacyjnymi, przejrzystość w kwestiach prawnych i finansowych, zastosowane zasady KYC (Know Your Customer), zastosowanie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu (CFT)
Waga oceny cząstkowej - 5%
Opinie klientów Co sprawdzamy? Recenzje i oceny na niezależnych platformach, opinie w mediach społecznościowych (facebook, twitter) i forach kryptowalutowych, badania satysfakcji klientów, sposób reagowania giełdy na krytykę
Waga oceny cząstkowej - 5%

Podstawowe informacje o Kanga Exchange 

Strona główna Kangi
Strona główna Kangi

Kanga Exchange zaczęła działać w 2018 roku, czyli w okresie dosyć niekorzystnym dla biznesu kryptowalutowego, gdy rynek znajdował się w głębokiej recesji po pierwszym spekulacyjnym rajdzie Bitcoina (BTC) powyżej poziomu 20 000 dolarów.

Pomysłodawcami Kangi byli Sławek Zawadzki oraz Łukasz Żeligowski, którzy sprawują funkcję dyrektorów wykonawczych. Obecny zespół tworzą głównie Polacy: dyrektorem marketingu jest Kamil Żynda, a firma zatrudnia jeszcze ponad 60 innych osób.

Kanga oprócz giełdy, na której dostępny jest handel na niemal setce różnych kryptowalut, notowanych w stosunku do USDT, BTC, ETH i kilku stablecoinów Omega, rozszerza swoją ofertę o usługi pożyczkowe, launchpad nowych projektów, staking oraz wymianę peer-to-peer (P2P).

Ważną częścią oferty jest również sieć kantorów, działająca obecnie w ponad 14 krajach, obsługując ponad 800 punktów wymiany oraz więcej niż 250 par kryptowalutowych. Prowadzona jest również usługa Kanga Local pozwalająca na szybką i bezpieczną wymianę cyfrowych aktywów z dojazdem do klienta.

Szczegóły oferty

INFORMACJE OGÓLNE
Nazwa firmy
Good Solution Investments Limited
Rok powstania
2018
Kraj pochodzenia
Belize
Obrót 24h
11 mln 253 tys $
Konieczność weryfikacji
tak
Dostępne waluty FIAT
PLN
Aplikacja mobilna
tak
DOSTĘPNE INSTRUMENTY
Ilość kryptowalut
120
Ilość par handlowych
147
Stablecoiny
tak
Handel z dźwignią
nie
JĘZYK POLSKI ORAZ OBSŁUGA PLN
Strona w j. polskim
tak
Obsługa w j. polskim
tak
Wpłaty PLN
tak
Wypłaty PLN
tak
Pary handlowe z PLN
m.in. BTC/PLN, ETH/PLN, USDT/PLN
Zakup kartą za PLN
nie
BEZPIECZEŃSTWO
Weryfikacja dwuetapowa
tak
ColdWallety
tak
Program Bug Bounty
tak
Fundusz gwarancyjny
tak
OPŁATY, PROWIZJE, WPŁATY, WYPŁATY
Założenie konta
0 zł
Prowadzenie konta
0 zł
Prowizje Spot
0,2% / 0,2%
Prowizje Futures
-
Metody wpłaty
GoCash (przelew bankowy, karta płatnicza, bramka ZEN)
Metody wypłaty
GoCash (przelew bankowy, karta płatnicza, bramka ZEN)

Regulacje oraz bezpieczeństwo giełdy Kanga Exchange 

Giełda Kanga jest „polską” giełdą kryptowalut, obecnie jedną z nielicznych. Przymiotnik „polską” nie przez przypadek znalazł się w cudzysłowie: giełda bowiem posiada polskie korzenie i polskich właścicieli, jednak z powodów regulacyjnych zarejestrowana jest poza granicami naszego kraju.

Platforma przestała też reklamować się jako „polska” po tym jak znalazła się na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wpis na listę pojawił się między innymi dlatego, że giełda mogła sugerować klientom swoją „polskość”, nie posiadając jednak lokalnych regulacji.

Zarzuty prezesa UOKiK wobec Kangi zostały wysunięte na początku 2023 roku. Dotyczą one „rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o posiadaniu aprobaty Komisji Nadzoru Finansowego i polskim pochodzeniu serwisu”.

UOKiK jest zdania, że Kanga nie powinna promować się jako „polska” giełda. Źródło: UOKiK
UOKiK jest zdania, że Kanga nie powinna promować się jako „polska” giełda. Źródło: UOKiK

Natomiast rok wcześniej spółka obsługująca markę Kanga Exchange, czyli Good Solution Investments Limited, trafiła na listę ostrzeżeń KNF w związku z brakiem posiadania odpowiednich licencji:

Kanga jest na liście ostrzeżeń KNF za brak regulacji na polskim rynku. Źródło: KNF

Czy w związku z tym potencjalni klienci Kangi powinni mieć powody do obaw? Naszym zdaniem nie. Branża kryptowalutowa nie jest lubiana przez KNF, dlatego żadna większa firma oferująca wymianę cyfrowych aktywów nie jest zarejestrowana w naszym kraju. Dotyczyło to BitBaya, który „uciekł” z Polski i Zondy, która przejęła po nim schedę, a także Kangi.

Obecnie Kanga nie jest obsługiwana już przez spółkę, która trafiła na listę ostrzeżeń KNF i co do której zarzuty miał UOKiK, tylko przez GBPeople LTD. Pierwsza była zarejestrowana na Belize, druga natomiast na Saint Lucia, więc w kolejnej dosyć egzotycznej lokalizacji, kojarzącej się raczej z rajami podatkowymi oraz brakiem odpowiednich regulacji. Spółka o dokładnie takiej samej nazwie zarejestrowana jest również w Wielkiej Brytanii, nie wykazuje jednak żadnej aktywności.

Z całą pewnością zarejestrowanie w małym wyspiarskim kraju na Karaibach, które zamieszkuje niespełna 200 tysięcy osób, nie budzi zaufania takiego jak rejestracja na terenie Unii Europejskiej. Co więcej, nie zapewnia dostępu do funduszu gwarancyjnego w przypadku potencjalnego upadku giełdy lub jej niewypłacalności. 

Jeżeli chodzi natomiast o bezpieczeństwo klientów w ramach platformy, to Kanga stosuje standardowe w branży rozwiązania, czyli weryfikację dwuskładnikową 2FA oraz proces weryfikacji swoich użytkowników KYC.

Jak założyć konto i kupić kryptowaluty na Kanga Exchange?

Dokładny proces zakładania konta i zakupu krypto na Kandze, został opisany przez nas w osobnym artykule. Znajdziesz w nim instrukcję krok po kroku razem ze screenami oraz dokładnym wytłumaczeniem, a także z przejściem przez weryfikację konta w ramach KYC.

Poniżej prezentujemy natomiast skrótowy i uproszczony schemat zakładania konta na Kanga Exchange.

 1. Przejdź na stronę kanga.exchange i w górnym prawym rogu naciśnij przycisk Rejestracja
 2. Podaj swój adres e-mail, potwierdź, że zapoznałeś się z regulaminem i polityką prywatności, zaznacz, że nie jesteś robotem i potwierdź przyciskiem 
 3. Przejdź do skrzynki mailowej i kliknij link aktywacyjny
 4. Utwórz hasło, którym będziesz logował się do konta
 5. Przejdź do strony logowania i podaj maila użytego do rejestracji i właśnie stworzone hasło
 6. Zaloguj się do platformy i korzystaj z podstawowych funkcji Kangi

Prowizje i opłaty Kanga Exchange 

Giełda Kanga Exchange pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 0,2% od kwoty każdej zawartej transakcji od każdej ze stron, zarówno kupującego oraz sprzedającego.

Istnieje jednak możliwość skorzystania z preferencyjnej stawki opłaty transakcyjnej, która jest dostępna dla posiadaczy tokenów KNG, którzy zdecydują się na ich stakowanie. 

Niższa opłata dotyczy wyłącznie strony transakcji „maker” (zlecenie oczekujące) i może być uzyskana w momencie gdy użytkownik aktywował auto-zasilenie puli stakingowej KNG i uzyskał przynajmniej 10% bonusu. Wtedy zniżka na prowizjach liczona jest w następujący sposób:

 • Staking minimum 200 tokenów KNG: opłata spada do 0,16%
 • Staking minimum 1000 tokenów KNG: opłata spada do 0,09%
 • Staking minimum 10 000 tokenów KNG: opłata spada do 0,03%

Jeżeli chodzi o opłaty związane z deponowaniem kryptowalut, to giełda nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji. W przypadku wypłat jest to zależne od rodzaju kryptowaluty oraz wybranej sieci. Giełda określa też dla poszczególnych kryptowalut wysokość minimalnej wpłaty oraz minimalnej oraz maksymalnej wypłaty. 

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć bezpośrednio na stronie giełdy poświęconej opłatom. Przykładowe są przedstawiane w poniższej tabeli:

Przykładowe prowizje i opłaty dla wybranych kryptowalut na Kanga Exchange
Przykładowe prowizje i opłaty dla wybranych kryptowalut na Kanga Exchange

Wpłaty środków i wypłaty

Jak wygląda natomiast kwestia wpłat i wypłat przy wykorzystaniu tradycyjnych pieniędzy, w tym polskich złotych? Chociaż platforma nie daje możliwości bezpośredniego deponowania fiatów, to można za ich pomocą dokonać zakupu stablecoinów Omega oferowanych przez Kanga. Proces ten jest całkowicie bezpłatny, a wymiana waluty tradycyjnej na stablecoina następuje automatycznie.

Przy dokonywaniu wypłat również można skorzystać ze stablecoinów Omega, zlecając transfer na rachunek bankowy. Podana ilość PLN° zostanie przeliczona na złotówki. Oprócz tego krypto złotówki z Kanga Exchange można wypłacić w:

 • Bankomatach kryptowalutowych 
 • W kilkuset biurach partnerskich należących do Kangi (w formie gotówki)
 • W kantorach online posiadających umowę partnerską z giełdą, zlecając wypłatę w formie przelewu bankowego lub za pomocą kodu BLIK w bankomacie

Co znajdziemy w ofercie Kanga Exchange? 

Ofertę giełdy kryptowalutowej Kanga podzielić można na kilka podstawowych elementów widocznych dla wszystkich użytkowników po zalogowaniu:

 • Market – rynek spot kryptowalut pozwalający na kupno i sprzedaż setek cyfrowych aktywów notowanych w stosunku do USDT, USDC, BTC oraz stablecoinów Omega
 • Portfel – aplikacja portfela dostępna zarówno na urządzenia desktopowe oraz w formie aplikacji mobilnej. W ramach portfela możesz korzystać z usługi nie tylko przechowywania kryptowalut, ale również NFT
 • Kantory – Kanga Kantor to ważna część działalności Kangi bazująca na sieci kryptowalutowych kantorów stacjonarnych offline funkcjonujących obecnie w ponad kilkunastu różnych krajach. Kanga pomaga również przedsiębiorcom chcącym założyć własny kantor lub wymieniać kryptowaluty, oferując im niezbędne know-how oraz infrastrukturę, a także bramkę płatniczą Kanga Pay.
 • Kanga P2P – usługa szybkiej wymiany kryptowalut pomiędzy użytkownikami giełdy w formie peer-to-peer, realizowana na warunkach ustalonych przez samych użytkowników. Zweryfikowani użytkownicy mogą handlować między sobą za pomocą BLIKa lub przelewu bankowego.
 • Loan – w ramach tej usługi użytkownicy mogą uzyskać pożyczkę w wysokości do 100 000 złotych w stablecoinach bez konieczności sprzedawania posiadanych przez siebie kryptowalut. Wnioski pożyczkowe są rozpatrywane błyskawicznie, a w ramach zabezpieczenia wykorzystuje posiadane przez siebie cyfrowe aktywa. Miesięczne oprocentowanie jest stałe i wynosi 3%.
 • Launchpad – w ramach launchpadu Kanga daje możliwość nowym projektom kryptowalutowym zebrać pokaźniejsze środki podczas swojego startu oraz zgromadzić wokół siebie większą pulę inwestorów. Do tej pory Launchpad przeprowadził ponad 100 zbiórek, w ramach których zebrano ponad 23 miliony dolarów.
 • Staking – w Kanga Exchange można skorzystać z dwóch modeli stakingu, a mianowicie terminowego oraz elastycznego. Ten pierwszy pozwala wpłacać środki tylko w okresie subskrypcji, a zdeponowane tokeny zostają zamrożone. W drugim przypadku do puli można dodawać środki (lub je odejmować) w dowolnym momencie, a nagrody naliczane są na bieżąco. W tym momencie na Kandze można stakować kilkadziesiąt różnych tokenów, w tym stablecoiny Omega.
 • Szybka wymiana – narzędzie do natychmiastowej wymiany kryptowalut bez dodatkowych opłat i prowizji w ramach platformy Kanga Exchange

Oprócz tego giełda oferuje swój natywny token kryptowalutowy, własną kartę płatniczą oraz możliwość dołączenia do klubu Kangi. Tę część oferty szczegółowo opisano w kolejnej części artykułu.

Warto podkreślić jednak, że w ofercie nie ma żadnych instrumentów pochodnych, w tym kontraktów futures, czy też instrument z dźwignią finansową. Handel możliwy jest jedynie na rynku spot (kasowym).

Token KNG, karta płatnicza kanga i Kanga Club

Podobnie jak wiele innych giełd kryptowalutowych, Kanga przygotowała dla swoich klientów ofertę natywnego tokena, który ma służyć za jeden z podstawowych środków płatniczych w ramach platformy oraz zapewniać możliwość udziału w specjalnych promocjach i zniżkach prowizyjnych.

Oprócz tego KNG jest niezbędną walutą przy wymianie kryptowalut w platformach kryptowalut, na platformie stakingowej w bramce płatniczej Kanga Pay, w systemie Launchpad oraz przy pożyczkach kryptowalutowych Kanga Loan.

Token KNG nie należy jednak do bardzo popularnych, nie jest nawet śledzony na CoinMarketCap. Jego kapitalizacja według informacji na stronie Kangi wynosi niespełna 170 milionów złotych, dzienny wolumen obrotu jest jednak skromny i plasuje się na poziomie 56 tysięcy złotych.

Historyczny wykres tokena KNG
Historyczny wykres tokena KNG

Kolejnym elementem dodatkowym w ofercie Kangi jest karta płatnicza, obecnie wydawana w ramach Kanga Club. Jest kartą debetową, która pozwala skorzystać ze wsparcia ZEN Care, zerowych prowizji za wymianę walut i wypłaty z bankomatów, do 15% cashbacku w wybranych sklepach, błyskawiczne transfery oraz szybkie płatności.

Chcąc dołączyć do Kanga Club i stać się posiadaczem karty należy uiścić opłatę miesięczną w wysokości zaledwie 4 zł. Będąc aktywnym traderem i otwierając dużo nowych transakcji, kwota ta powinna zwrócić się w mgnieniu oka.

Kanga Club to członkostwo za zaledwie 4 złote miesięcznie
Kanga Club to członkostwo za zaledwie 4 złote miesięcznie

Aplikacja mobilna Kanga Exchange i jej funkcje

Kanga udostępnia aplikację mobilną o nazwie Kanga Wallet, która daje podgląd wszystkich posiadanych kryptowalut oraz transakcji bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego.

Aplikację Kanga można pobrać skanując kody QR z grafiki
Aplikację Kanga można pobrać skanując kody QR z grafiki

Według informacji znajdujących się na oficjalnej stronie giełdy, aplikacja zawiera następujące funkcjonalności:

 • Podgląd aktualnych kursów kryptowalut
 • Dostęp do posiadanego salda środków
 • Kupno oraz sprzedaż kryptowalut w kantorach stacjonarnych
 • Wysyła kryptowalut za pomocą maila
 • Podziały nagród w ramach PoS

Chociaż na pierwszy rzut oka funkcje wydają się dosyć ograniczone, to po zainstalowaniu aplikacji widzimy, że mamy dostęp do platformy handlowej, na której można składać zlecenia kupna i sprzedaży wybranych kryptowalut, zarówno rynkowe (market) jak i terminowe (limit).

Podobnie jak platforma desktopowa, mobilna również wydaje się dosyć prosta i minimalistyczna, co będzie sporym plusem dla początkujących użytkowników. Szczególnie, w porównaniu z często “przeładowanymi” platformami innych giełd.

Wsparcie i obsługa klienta Kanga Exchange 

Kanga jako polska giełda kryptowalut świadczy swoim klientom wsparcie w języku polskim, z którego można skorzystać na dwa sposoby:

 • Drogą mailową pisząc na adres [email protected]
 • Lub drogą telefoniczną dzwoniąc pod numer +48585733633

Strona internetowa nie posiada zintegrowanego czatu na żywo, z giełdą można kontaktować się jednak dodatkowo przez jej kanały w mediach społecznościowych.

Kanga oferuje również rozbudowany poradnik edukacyjny dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników, który odpowiada na wszystkie najbardziej podstawowe pytania dotyczące platformy oraz rynku kryptowalut. Zainteresowani mogą dołączyć do Kanga University oraz posłuchać podcastów.

Opinie o Kanga Exchange 

W serwisie Trustpilot Kanga posiada tylko jedną ocenę. W sklepie z aplikacjami również nie ma ich za wiele: w Google Play jest to trochę ponad 300 opinii z łączną notą 3,5 na 5 możliwych gwiazdek. W przypadku App Store dla urządzeń z iOS jest to niespełna 100 recenzji, ocena jest jednak wyższa i wynosi 4,3 na 5 gwiazdek.

Szukając opinii na temat platformy warto zajrzeć na Polskie Forum Bitcoin.pl, gdzie znaleźć można ponad 10 stron opinii użytkowników oraz bieżących tematów, na które przedstawiciele giełdy regularnie odpowiadają.

Kontrowersje na pewno budzi fakt wpisu na listę ostrzeżeń KNF oraz informacja o wszczęciu postępowania przez UOKiK. Od tych wydarzeń mija jednak już sporo czasu i żaden z urzędów nie pociągnął Kangi do dalszej odpowiedzialności. Jak sugerowaliśmy wcześniej, wynika to raczej z nieodpowiedniego podejścia regulatorów do kryptowalut w Polsce, a nie samych kontrowersji co do działania platformy.

Podsumowanie – mocne i słabe strony Kangi

Kanga to obecnie jedna z nielicznych polskich giełd kryptowalutowych. Chociaż zarejestrowana jest poza granicami kraju, to naszym zdaniem zasługuje na ten tytuł: została bowiem stworzona przez Polaków, dla Polaków i jednocześnie rozwija sieć kantorów na terenie naszego kraju.

Jeżeli wcześniej nie miałeś kontaktu z kryptowalutami, Kanga może być odpowiednim miejscem dla Ciebie. Jej platforma jest bowiem niezwykle prosta, wręcz minimalistyczna, a możliwość dokonania wpłaty na giełdę bezpośrednio za pomocą BLIKa znaczącą ułatwia dokonanie pierwszych transakcji.

Mocne strony Kangi:

 • Strona i platforma w języku polskim, podobnie jak obsługa klienta
 • Platforma zintegrowana z siecią kantorów na terenie całej Polski, aplikacją portfelową oraz kartą płatniczą
 • Możliwość kupna za złotówki stablecoina Omega PLN, który następnie łatwo wymienia się na kryptowaluty
 • Zakup kryptowalut BLIKiem, możliwość wypłaty gotówki w kantorach Kangi oraz w bankomatach kryptowalutowych
 • Intuicyjna platforma do lendingu, stakingu oraz launchpad nowych projektów

Słabe strony Kangi:

Chociaż Kanga w ostatnim czasie rozszerzyła swoje usługi o staking, landing i posiada własny launchpad oraz token, to dla bardziej zaawansowanych użytkowników może być niewystarczająca. Brakuje jej przede wszystkim handlu na derywatach, a na rynkach głębokości i płynności. Wykres natywnego tokena rysuje bardzo szarpane świece z długimi (zazwyczaj) dolnymi knotami.

 • Brak rynku instrumentów pochodnych, w tym futures oraz instrumentów z dźwignią
 • Niska płynność natywnego tokena giełda, który jest niezbędny w stakingu
 • Ograniczona oferta w porównaniu do innych, większych platform kryptowalutowych
 • Wpis na listę ostrzeżeń KNF oraz postępowanie ze strony UOKiK

Kangę z pewnością warto wziąć pod uwagę jako jedną z platform do handlu krypto, szczególnie, jeżeli zależy nam na wygodzie transakcji za pomocą polskich złotych.

Porównanie Kangi z innymi najlepszymi giełdami na rynku

Pozycja w rankingu12 /121 /122 /12
Ocena
Rok powstania201820172018
Kraj pochodzeniaBelizeKajmanySingapur
Ilość kryptowalut120395490
Ilość par handlowych1471267548
Obrót 24h11 mln 253 tys $16 mld 613 mln $3 mld 797 mln $
Prowizje (maker/taker)0,2% / 0,2%0,1% / 0,1%0,1% / 0,1%
Obsługa PLNtaktaktak
Obsługa języka polskiegotaktaktak
Stablecoinytaktaktak
Dostępne waluty FIATtaktaktak
Handel z dźwigniąnietaktak
Recenzja i opinieRecenzja giełdy KangaRecenzja giełdy BinanceRecenzja giełdy Bybit

FAQ dotyczące Kangi

Czym jest Kanga Exchange?

Kanga Exchange to polska giełda kryptowalut założona w 2018 roku przez Sławka Zawadzkiego i Łukasza Żeligowskiego. Oferuje handel kryptowalutami, usługi pożyczkowe, launchpad dla nowych projektów, staking oraz wymianę peer-to-peer (P2P).

Czy Kanga Exchange jest regulowana?

Czy Kanga jest bezpieczna?

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Kanga Exchange?

Jakie są opłaty na Kanga Exchange?

Czy na Kanga Exchange można kupić kryptowaluty za złotówki?

Jakie usługi oferuje Kanga Exchange?

Czy Kanga Exchange posiada aplikację mobilną?

Jakie wsparcie oferuje Kanga Exchange?

Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB