logo

Jak kupić akcje InPost? Najlepsze sposoby i wskazówki

xtb - broker godny zaufania

Chcesz ulokować swoje pieniądze w akcjach Inpost SA, ale nie wiesz, jak to zrobić? Za pomocą naszych poradników, przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupu. Dowiesz się jak zrobić to szybko oraz co najważniejsze – bezpiecznie.

Gwarantujemy, że prezentowane przez nas oferty pochodzą wyłącznie od brokerów z ugruntowaną pozycją na rynku.

Poniżej znajduje się lista bezpiecznych brokerów, u których możesz dokonać zakupu akcji Inpost SA:

BrokerNazwa instrumentuTypSymbolGiełdaTutaj kupisz
Inpost SAAkcjeINPST.NLAmsterdamKup na xtb.com
Inpost SAAkcjeINPSTAmsterdamKup na EXANTE.eu
Sprawdź także dokładniejsze analizy ofert tych brokerów w naszym rankingu kont maklerskich.

Tak wygląda proces zakupu akcji, krok po kroku:

Krok 1: Wybierz brokera i przejdź na jego stronę, klikając jeden z linków powyżej.

Krok 2: Odszukaj formularz rejestracji i załóż konto u brokera.

Krok 3: Przejdź przez proces weryfikacji.

Krok 4: Dokonaj wpłaty na swoje konto.

Krok 5: W wyszukiwarce instrumentów wpisz symbol instrumentu, znajdziesz go w tabeli powyżej.

Krok 6: Wypełnij zlecenie zakupu, a następnie kliknij przycisk 'Kup'.

Masz problemy z zakupem? Poniżej znajdziesz link do poradnika, instruującego szczegółowo jak założyć konto i jak kupić akcje u danego brokera.

Wybrałeś brokera? Sprawdź teraz jak kupić u niego akcje

Nasze poradniki przeprowadzą Cię bezpiecznie przez cały proces – od rejestracji do zakupu akcji. Kliknij logo wybranego brokera, zostaniesz wtedy automatycznie przeniesiony do odpowiedniego poradnika:

Jesteś zainteresowany handlem kontraktami CFD na akcje Inpost SA?

Poniżej znajduje się lista brokerów CFD, u których możesz kupić lub sprzedać kontrakty na akcje Inpost SA:

BrokerNazwa instrumentuTypSymbolGiełdaHandluj
Inpost SAKontrakty CFDINPST.NLAmsterdamHandluj na xtb.com
76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Sprawdź także dokładne analizy ofert tych brokerów w naszym rankingu brokerów Forex & CFD.

Aktualny wykres kursu akcji Inpost SA

InPost jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w Polsce. Jadąc samochodem przez większe miasta nie sposób nie spotkać obrandowanego samochodu tej firmy. Czy można w nią zainwestować? Jak i gdzie kupić akcje InPost? Na co zwrócić uwagę zakładając rachunek maklerski?

W jakiej branży działa InPost?

Osoby, które dopiero wchodzą na giełdę często decydują się inwestować w spółki, które są rozpoznawalne, tak jak InPost. Wielu z nich liczy na to, że jeśli spółka jest znana, będzie generować zyski, a to przełoży się na wzrost jej notowań i wypłatę dywidend. Jak kupić akcje InPostu? Zanim do tego przejdziemy, warto wspomnieć o tym czym spółka się w ogóle zajmuje.

InPost jest firmą kurierską, którą wyróżnia szeroki wachlarz usług. Oprócz tego, że oferuje tradycyjne usługi dostawy paczek, daje również możliwość odbierania i nadawania przesyłek za pomocą paczkomatów. Co najważniejsze, jest to opcja, która pozwala odbierać paczki całodobowo.

Spółka posiada w Polsce ponad 10 tysięcy paczkomatów. Te są zlokalizowane nie tylko w większych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. Z reguły można znaleźć je w pobliżu supermarketów.

InPost we współpracą z Allegro daje również szereg możliwości dostawy paczek sprzedawcom. Oferuje im takie usługi jak Allegro Paczkomaty 24/7 InPost, Allegro miniKurier24 InPost czy też Allegro Kurier24 InPost. Firma posiada również aplikację mobilną, dzięki czemu odbieranie i nadawanie paczek jest jeszcze łatwiejsze. Można zrobić to zdalnie, co spotkało się z pozytywnym odbiorem zwłaszcza na początku pandemii koronawirusa.

Nie ulega wątpliwości, że InPost to jedna z najsilniej rozwijających się firm kurierskich w Polsce. Co ciekawe, działa również za granicą, a w tym w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Biorąc pod uwagę to wszystko nic dziwnego, że tak wielu inwestorów chce w nią zainwestować. Jak kupić akcje InPost?

Jak kupić akcje InPost?

InPost jeszcze kilka lat temu był spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2017 roku zadecydowano jednak o wykluczenia z obrotu akcji spółki, co wielu inwestorom przyniosło poważne straty. Jak kupić akcje InPost, skoro firma nie jest już obecna na warszawskim parkiecie?

Przez jakiś czas spółka nie była notowana na żadnej giełdzie, natomiast na początku 2021 roku weszła na giełdę w Amsterdamie. Mimo wcześniejszych nie do końca dobrych doświadczeń, wielu inwestorów zdecydowało się w nią zainwestować ponownie. To sprawiło, że debiut spółki był ogromnym sukcesem. Zapisy w ramach pierwszej oferty publicznej były tak liczne, że ten został nawet przyśpieszony.

Fot. Screen / pl.tradingview.com
Fot. Screen / pl.tradingview.com

Gdzie kupić akcje InPost? Ponieważ spółka jest teraz obecna na giełdzie w Amsterdamie, żeby w nią zainwestować trzeba posiadać rachunek maklerski z dostępem do rynków zagranicznych. Jeszcze do niedawana niewiele domów maklerskich oferowało inwestorom akcje z giełdy w stolicy Holandii, natomiast to zapewne będzie się zmieniać.

Od czasu brexitu, giełda w Amsterdamie stała się bardzo atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów. To sprawia, że coraz częściej mówi się o tym, że będzie to nowe centrum finansowe Unii Europejskiej, zastępując tym samym Londyn. Czy rzeczywiście tak będzie, zobaczymy.

Jeśli chodzi o to gdzie kupić akcje InPost, koniecznie trzeba wspomnieć o tym, żeby rachunek założyć w domu maklerskim, który daje dostęp do tego konkretnego rynku. Inwestorzy, którzy już go posiadają, żeby zainwestować w tę spółkę, muszą ją wyszukać, a następnie określić parametry transakcji i złożyć zlecenie.

Wielu inwestorów, którzy zastanawiają się nad tym gdzie kupić akcje InPostu, obawiają się, że skoro spółka jest teraz notowana na giełdzie w Amsterdamie, będzie to skomplikowane. Samo złożenie zlecenia jest jednak bardzo proste. Dużo bardziej skomplikowane jest znalezienie odpowiedniego brokera.

binance futures - poradnik oraz opinie

Jak jeszcze można zainwestować w spółki giełdowe?

Inwestorzy, którzy myślą nad tym jak kupić akcje InPostu, nie zawsze chcą wchodzić na giełdę. Zwłaszcza jeśli nie chcą inwestować w spółkę po to, żeby otrzymywać dywidendy, a po to, żeby zarabiać na jej ruchach cenowych. W przypadku innych spółek, chcąc zainwestować w akcje w celach spekulacyjnych, można handlować na nich za pośrednictwem kontraktów CFD.

Instrumenty te są lewarowane, dzięki czemu inwestorzy mogą szybciej osiągnąć zysk na ruchach cenowych, ale muszą też liczyć się z większym ryzykiem. W przypadku handlu na akcjach, maksymalna dopuszczalna dźwignia wynosi 1:5. To oznacza, że minimalny kapitał z jakim można dokonać transakcji wynosi 20%. Ze względu na wspomniane ryzyko, zastosowanie maksymalnej dźwigni polecane jest jednak tylko doświadczonym inwestorom.

Jeśli chodzi o InPost, handel na kontraktach CFD nie jest jeszcze możliwy ze względu na to, że spółka zadebiutowała ponownie na giełdzie stosunkowo niedawno. To sprawia, że wielu brokerów nie zdążyło jeszcze wprowadzić tych instrumentów do swojej oferty. Zapewne będzie się to jednak zmieniać, więc warto mieć to na względzie.

Gdzie kupić akcje InPost?

Ponieważ póki co w spółkę nie można zainwestować za pośrednictwem kontraktów CFD, wielu inwestorów zastanawia się nad tym gdzie kupić akcje InPostu. Ponieważ ta jest notowana na giełdzie w Amsterdamie nie jest to takie łatwe jak w przypadku firm notowanych na warszawskim parkiecie, ale jak najbardziej możliwe.

Żeby kupić akcje InPostu trzeba posiadać odpowiedni rachunek maklerski. Jeśli inwestorowi zależy na tym, żeby zainwestować konkretnie w ten instrument, zanim dokona rejestracji w wybranym domu maklerskim, powinien upewnić się czy ten daje dostęp do rynków zagranicznych, a także czy wśród nich jest akurat Euronext Amsterdam.

W akcje notowane na giełdzie w Holandii można inwestować m.in. w Domu Maklerskim Banku Millennium, a także w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska. To nie oznacza jednak, że można tam złożyć zlecenie na zakup akcji InPostu. W przypadku spółek, które zadebiutowały na giełdzie stosunkowo niedawno, na włączenie ich do oferty domów maklerskich trzeba poczekać.

Na pewno akcje InPostu można kupić w XTB. Broker również daje dostęp do handlu na rynku w Holandii i to w dodatku z zerową prowizją. Wystarczy, że inwestor nie przekroczy 100 000 EUR miesięcznego obrotu. Opinie o brokerze XTB sprawdzisz tutaj.

Fot. Screen / xtb.com
Fot. Screen / xtb.com
Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 3 Średnia: 4.3]

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD (XTB). Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Inwestowanie jest ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
etoro
Sprawdź
51% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
logo tms
Sprawdź
75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Zostań redaktorem serwisu GieldoMania.pl

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB