logo

Jak założyć konto na i kupić akcje na platformie eToro?

xtb - broker godny zaufania

eToro to jedna z tych firm, które włożyły ogromny wysiłek w przygotowanie kampanii marketingowych (izraelski broker najszerzej kojarzony jest dzisiaj ze współpracy Aleciem Baldwinem). Jest co reklamować, ponieważ platforma faktycznie może pochwalić się innowacją, którą następnie próbowała naśladować konkurencja. Jest nią handel społecznościowy, pozwalający użytkownikom na kopiowanie ruchów najskuteczniejszych traderów. Jak zacząć inwestować na eToro?

Jak założyć konto na eToro – dlaczego warto otworzyć rachunek na platformie?

FirmaMin. depozytOfertaDodatkowe informacjeSzczegóły
etoro logoRECENZJA ETORO100 USDPlatformy: własna
Ochrona przed ujemnym saldem
Waluty rachunków: USD
+ Trading społecznościowy
+ Regulowany m.in. przez FCA, CySEC, ASIC
+ Działa na rynku od 2007 r.
+ Ponad 3000 instrumentów
(Kontrakty CFD, Akcje)
+ Akademia eToro
Sprawdź ofertę

Podstawą oferty eToro są popularne wśród inwestorów detalicznych kontrakty CFD na różnicę kursową. Dzięki nim, możemy zaangażować się w handel na rynku Forex czy indeksach, zwiększając naszą siłę nabywczą za pomocą dźwigni (maksymalnie 1:30 dla klienta detalicznego, 1:400 dla kont profesjonalnych). Obok tego, na platformie zakupimy także akcje rzeczywiste, co jest istotne dla tych, którzy chcieliby otrzymywać dywidendy.

Największe zalety eToro leżą jednak zupełnie gdzie indziej.

Interfejs platformy

W przeciwieństwie do większości brokerów, korzystających z aplikacji takich, jak Metatrader 4 lub cTrader, eToro zbudowało swoją własną platformę.

To oznacza nie tylko milszy dla oka interfejs, w którym łatwiej odnajdą się początkujący. Jej strukturę wzorowano bowiem na social mediach, dzięki czemu bardziej niż zwykła platforma handlowa, jest to coś w rodzaju „Facebooka dla traderów”. Możemy samodzielnie analizować wykresy czy podzielić się interpretacją newsów albo przejrzeć pomysły innych i wykorzystać je do zbudowania własnych hipotez.

Plusem jest też bogata baza materiałów, które przygotowano dla użytkowników. Początkujący zostaną zapoznani z platformą dzięki automatycznemu przewodnikowi, kiedy ci bardziej zaawansowani uzupełnią wiedzę, oglądając specjalne webinary.

Handel społecznościowy, czyli jak kupić akcje na eToro, kierując się opinią innych

Społecznościowa struktura platformy eToro stanowi o jej największej zalecie, czyli funkcji kopiowania.

Pierwsza z możliwości to copy trading, polegająca na wybraniu inwestora, którego ruchy system będzie kopiował automatycznie, a następnie – wydzieleniu na ten cel odpowiedniej części kapitału. Możemy śledzić inwestorów pod kątem średniego, miesięcznego zwrotu lub wybrać najlepszych z grupy tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają zarządzanie ryzykiem.

jak zaczac inwestowac na etoro handel spolecznosciowy

Równie ciekawa opcja to copy portfolios, która pozwala nam na śledzenie całych portfeli inwestycyjnych. Te pogrupowane są tematycznie, przez co możemy inwestować np. tylko w spółki gamingowe czy energetyczne. To świetna opcja dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne badanie rynku i woleliby inwestować pasywnie.

Na platformie odnajdą się nie tylko ci, którzy chcą zdać się na doświadczenie innych, kopiując ich ruchy. Po spełnieniu odpowiednich warunków możemy dołączyć do grupy kopiowanych traderów i czerpać profity z tego tytułu.

Te zależą od naszej reputacji na platformie, przy czym dzieli się ona na cztery poziomy. Na pierwszym z nich otrzymamy zniżkę na spread, jednak w miarę podwyższania statusu, korzyści będą coraz większe. Na ostatnim, możemy spodziewać się miesięcznego wynagrodzenia i prowizji od zysków generowanych przez kopiujący nasze działania kapitał.

System tradingu społecznościowego pozwolił także nieco obniżyć względem konkurencji procent nierentownych kont. Przy branżowym standardzie, oscylującym w widełkach 80-90%, eToro deklaruje zwykle kilka punktów mniej.

Jak założyć konto na eToro i jak zacząć inwestować na eToro?

Platforma nie odstaje od konkurencji i pozwala klientowi na wybór między kontem demonstracyjnym i rzeczywistym. Świetnym udogodnieniem jest to, że w eToro nie musimy otwierać osobnego rachunku demo – po rejestracji, można dowolnie przełączać się między kontami realnym i wirtualnym.

Jeśli dopiero startujemy w świecie tradingu i inwestycji, logicznym rozwiązaniem byłby kilkumiesięczny handel fikcyjnymi środkami. W rzeczywistości większość osób całkiem pominie ten etap, z miejsca angażując się w obrót prawdziwymi pieniędzmi. Jeśli i tak jest w naszym przypadku, wydzielmy niewielką kwotę, którą wliczymy w koszty edukacji.

Jak założyć konto na eToro w trzech prostych krokach

Krok 1

FirmaMin. depozytOfertaDodatkowe informacjeSzczegóły
etoro logoRECENZJA ETORO100 USDPlatformy: własna
Ochrona przed ujemnym saldem
Waluty rachunków: USD
+ Trading społecznościowy
+ Regulowany m.in. przez FCA, CySEC, ASIC
+ Działa na rynku od 2007 r.
+ Ponad 3000 instrumentów
(Kontrakty CFD, Akcje)
+ Akademia eToro
Sprawdź ofertę

Po kliknięciu w powyższy link i przejściu na stronię główną brokera – klikamy link „Dołącz teraz”. Możemy skorzystać z istniejących kont Google lub Facebook, lub założyć nowe konto na platformie – w tym celu wpisujemy adres e-mail, preferowaną nazwę użytkownika oraz hasło, a następnie wybieramy opcję „Utwórz Rachunek”.

Krok 2

W kolejnym kroku uzupełniamy krótki formularz. Wśród wymaganych przez eToro danych, znajdą się m.in. imię i nazwisko, adres i numer PESEL.

Krok 3

Platforma eToro, jako regulowany broker, musi dostosować się do obowiązujących przepisów. Z tego tytułu, w celu weryfikacji rachunku, będziemy musieli przejść proces KYC (Know-Your-Customer), polegający na przesłaniu naszych dokumentów tożsamości.

Jak zacząć inwestować na eToro – składamy pierwszy depozyt

Wybieramy opcję „Zasil konto” z lewego dolnego rogu panelu głównego.

etoro jak wplacic srodki

Z rozwijanego menu wybieramy sposób wpłaty środków, spośród kilku dostępnych opcji:

  • Karta kredytowa
  • PayPal
  • Rapid Transfer
  • Bankowość online
  • Przelew bankowy
  • Przelew zagraniczny

Wprowadzamy kwotę depozytu. Jeśli wybraliśmy kartę kredytową, uzupełniamy niezbędne dane, takie jak imię i nazwisko, numer karty oraz kod CVV. Następnie – zatwierdzamy operację, klikając przycisk „Wpłata”.

Jak zacząć inwestować na eToro?

Krok 1

Możemy samodzielnie wyszukać instrument z opcją „Szukaj eToro” lub przejść do zakładki „Odkryj” aby wybrać jedną z kategorii:

Naszym oczom ukaże się lista rynków. W przypadku tego artykułu wybraliśmy NASDAQ z zakładki „Indeksy”, klikając wykres obok nazwy instrumentu. Jeśli nie interesują Cię indeksy i wolisz wiedzieć jak kupić akcje na eToro – nic prostszego. Wystarczy wybrać odpowiadającą im kategorię. Proces jest taki sam, bez względu na kupowane aktywa.

binance futures - poradnik oraz opinie

Krok 2

W prawym górnym rogu wykresu zauważymy przyciski „S” i „K” symbolizujące kupno i sprzedaż. Po kliknięciu jednego z nich platforma otworzy panel widoczny poniżej.

jak kupic akcje na etoro

Wybieramy wielkość pozycji i dźwignię, a następnie zatwierdzamy operację. Otwartą transakcją możemy zarządzać w zakładce „Portfel”.

Jak kupić akcje na eToro?

Krok 1 – Zakładamy konto na stronie głównej eToro

Przechodzimy na stronę etoro.com/pl, a następnie szukamy przycisku, który skieruje nas do formularza rejestracji. Może to być Dołącz teraz, Dołącz do nas, Inwestuj teraz lub Rejestruj.

W kolejnym oknie wprowadzamy nasze dane rejestracyjne, tj. nazwę użytkownika, email oraz hasło (pamiętajmy, aby je zapisać w bezpiecznym miejscu).

Konieczna jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na wykorzystanie danych osobowych.

Formularz rejestracyjny
Formularz rejestracyjny

Następnie eToro poprosi nas o weryfikację adresu email. Jeżeli nie otrzymasz maila w ciągu kilku minut, sprawdź folder spam lub kliknij przycisk Wyślij email ponownie.

Krok 2 – Uzupełniamy dane osobowe

Po weryfikacji adresu oraz zalogowaniu do systemu, broker poprosi nas o uzupełnienie w profilu naszych danych osobowych.

Prośba o uzupełnienie danych
Prośba o uzupełnienie danych

Platforma eToro, jak każdy inny regulowany broker, musi dostosować się do obowiązujących przepisów.

Z tego też względu, w celu weryfikacji rachunku, będziemy musieli przejść przez proces KYC (Know-Your-Customer).

Przekażemy takie podstawowe dane jak: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia czy nr PESEL.

Będziemy pytani także o instrumenty, w jakie chcemy inwestować, nasz status zawodowy, źródło dochodów, wiedzę na temat rynków kapitałowych oraz preferowany poziom ryzyka.

W kolejnych etapach, będziemy zobowiązani do weryfikacji numeru telefonu, przedstawienia dowodu tożsamości oraz potwierdzenia naszego miejsca zamieszkania (np. rachunek za media z naszymi danymi, nie starszy niż 3 miesiące).

Krok 3 – Zasilamy konto

Odszukujemy w naszym panelu przycisk Zasil konto, a następnie klikamy w niego.

Przycisk Zasil konto
Przycisk Zasil konto

Wpisujemy kwotę zasilenia oraz wybieramy jedną z dostępnych metod wpłaty środków.

W zależności od wybranej metody wpłaty, system może poprosić nas o podanie dodatkowych danych, takich jak imię czy nazwisko.

Dostępne metody płatności
Dostępne metody płatności

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól, klikamy Dalej.

Krok 4 – Zakup akcji na platformie eToro

Aby wyszukać interesującą nas firmę, możemy skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na górze ekranu. Wpisujemy tam nazwę firmy lub odpowiadający jej symbol. My, do naszego przykładu, wykorzystamy spółkę Apple o symbolu AAPL.

Wybór interesującej nas spółki
Wybór interesującej nas spółki

Aby przejść do panelu zakupu, klikamy niebieski przycisk TRADE. Co ważne, ten panel daje nam możliwość zakupu akcji, jak i handlu kontraktami CFD. Aby mieć pewność, że kupujemy rzeczywiste akcje, w panelu zamówienia musi pojawić się informacja KUPUJESZ INSTRUMENT BAZOWY.

Panel zakupu akcji
Panel zakupu akcji – tryb TRADE

Tryb TRADE, pozwana nam dokonać zakupu akcji, po najlepszej dostępnej obecnie cenie rynkowej. Pole ILOŚĆ, oznacza jaką kwotę chcemy wydać na zakup.

Możemy też przełączyć się na tryb JEDNOSTKI, gdzie będziemy mieli możliwość określenia liczby akcji, które chcemy zakupić.

Panel zakupu akcji - tryb ZAMÓW
Panel zakupu akcji – tryb ZAMÓW

Po przełączeniu w tryb ZAMÓW, pojawi się dodatkowo pole STAWKA. System da nam możliwość ustawienia tam maksymalnej ceny, jaką chcemy zapłacić za jedną akcję.

Pamiętajmy, aby zbyt mocno nie odbiegała ona od obecnej ceny rynkowej. Jeżeli ustawimy np. 100$, może się okazać, że cena nigdy nie spadnie to tego poziomu, a nasze zlecenie nigdy nie zostanie zrealizowane. Obecną cenę rynkową znajdziemy obok logo firmy (nad napisem STAWKA).

W okresie zamknięcia giełdy, pojawi się dodatkowo pole RYNEK. Pozwala ono nam przełączyć się w tryb, w którym zakupu dokonamy w momencie otwarcia rynku.

System, z tego poziomu, daje nam również możliwość ustawienia dwóch dodatkowych parametrów:

1) STOP LOSS – jest to maksymalna strata, jaką możemy zaakceptować, po jej przekroczeniu akcje zostaną automatycznie sprzedane. Domyślnie, zakupu dokonujemy bez ustawionego stop loss (Bez SL).

2) TAKE PROFIT (ODBIERZ ZYSK) – jest to przeciwieństwo stop loss, system automatycznie zamknie naszą pozycję, jeżeli nasz zysk wzrośnie do ustalonej wartości. Jeżeli nie chcemy korzystać z tej opcji, powinniśmy wybrać opcję (Bez TP).

Nasze zlecenie potwierdzamy przyciskiem Otwórz pozycję lub Ustaw zamówienie.

To już koniec! Zakupione akcje, po realizacji zlecenia, znajdą się w Twoim portfelu u brokera eToro. Gratulujemy 😉

Jak zacząć inwestować na eToro kopiując innych traderów?

Wiesz już jak kupić akcje na eToro, jednak co, jeśli czujesz się niepewnie i wolisz nie inwestować samodzielnie? Chcąc kopiować inwestycje innych, w panelu głównym musimy wybrać zakładkę „Odkryj”, gdzie klikamy przycisk „Zobacz wszystko” przy sekcji CopyTrader. Znajdziemy się w menu, które widzisz poniżej. Na samej górze zauważysz pasek, który oznaczyliśmy czarnym prostokątem. Tutaj możemy wybrać:

  • Kraj, z którego ma pochodzić szukany trader
  • Rynek, na którym chcemy, by inwestował
  • Osiągany zysk
  • Czas, w którym ten zysk ma być osiągany
etoro copytrader

Jeśli wybraliśmy już kryteria filtrowania, rozpoczynamy wyszukiwanie za pomocą przycisku „Idź!”. System pokaże nam listę traderów i inwestorów, pasujących do naszych wymagań. Następnie, wystarczy wejść w interesujący nas profil, by kliknąć „Kopiuj”, wydzielić kapitał do kopiowania i gotowe!

Na wypadek, gdybyśmy nie mieli szczególnych oczekiwań, eToro przygotowało kilka różnych grup, na których dzieleni są inwestorzy. Brane pod uwagę kryteria to m.in. ich popularność, osiągane zyski czy ilość realizowanych strategii.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 51% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Niniejsza wiadomość ma charakter informacyjny i edukacyjny wyłącznie, i nie należy jej uważać za poradę inwestycyjną ani rekomendację inwestycyjną. Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.

Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro innych niż podmioty.

Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 2 Średnia: 5]
Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB