logo
poniedziałek, 6 lutego, 2023
logo

Plus500 – opinie i recenzja brokera

plus500 logoPlus500 to broker z ponad 10-letnim doświadczeniem, który w swojej ofercie podsiada ponad 2000 instrumentów. Jego klienci zyskują dostęp do pozagiełdowego rynku kontraktów CFD na waluty, akcje, indeksy, towary, kryptowaluty czy ETFy.

Plus500 jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych brokerów CFD, a jego działania obejmują kraje z całego świata. Wszystkie instrumenty dostępne w ofercie brokera oferowane są w formie kontraktów CFD (kontraktów na różnice kursowe). Spółka jest regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (w skrócie CySEC), a jej akcje notowane są na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE).

FirmaPlus500 Ltd
KrajIzrael
Rok powstania2008
Strona wwwwww.plus500.com/pl
Typ brokeraMM (Market Maker)
Minimalny depozyt500 PLN
Wpłaty/Wypłatyprzelewy bankowe, karty kredytowe,
płatności internetowe (Skrill, PayPal)
Dźwigniamax 1:30 klient detaliczny
max 1:300 klient profesjonalny
Waluty rachunkówPLN, USD, EUR
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
PlatformyPlus500, WebTrader, platformy mobilne
Regulacje/LicencjeCySEC (nr 250/14), ASIC, FCA
SupportPolski - 24/7
Instrumentyponad 2000
Konto DEMOTAK
Załóż konto
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 86% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Oferta Plus500

Plus500 gwarantuje swoim klientom świetne warunki zawierania transakcji, co z pewnością zachęca do założenia rachunku maklerskiego. Posiadacze konta mogą handlować kontraktami CFD na akcje, pary walutowe, kryptowaluty, towary, ETFy oraz opcje przy minimalnych spreadach. Dla korzyści inwestorów, broker zrezygnował z pobierania prowizji za otwieranie lub zamykanie transakcji, a także z dodatkowych opłat za wypłaty.

Rachunek maklerski

To czy inwestorowi udaje się osiągać zyski w dużej mierze zależy od jego umiejętności i udogodnień jakie oferuje mu broker. Plus500 stworzył rachunek maklerski na niebywale korzystnych warunkach – jego właściciele mogą bezpłatnie korzystać z większości proponowanych usług.

Konto Plus500 daje możliwość inwestowania w waluty z maksymalną dźwignią 1:30 i minimalną wielkością spreadów. Warto dodać, że rachunek nie może być na minusie, co jest szczególnie korzystne w przypadku średnio zaawansowanych traderów.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 86% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Udostępniane platformy

To jaką platformę handlową udostępnia broker ma ogromny wpływ na komfort pracy tradera. Plus500 już od kilku lat daje swoim klientom do dyspozycji platformę Web Trader, dzięki której mogą oni zarządzać rachunkiem zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych.

Broker oferuje inwestorom także niezwykle intuicyjną aplikację do obracania kontraktami CFD (można ściągnąć ją z Apple AppStore lub z Google Play). Udostępniana przez brokera platforma Plus500 na telefon znana jest z łatwej obsługi, przez co chętnie korzystają z niej wszyscy traderzy.

Kalendarz ekonomiczny

Osoby, które handlują walutami muszą być na bieżąco ze sprawami związanymi z polityką i stanem gospodarki. Inwestorzy posiadający rachunek Plus500 forex dostają dostęp do kalendarza ekonomicznego, dzięki czemu żadne istotne wydarzenie nie umyka ich uwadze. Narzędzie wskazuje na jakie instrumenty wpłynąć może dana okoliczność, co jest niezwykle przydatne przy planowaniu otworzenia nowej pozycji. Warto dodać, że kalendarz ekonomiczny to usługa dodatkowa, którą w wersji zaawansowanej oferują tylko nieliczni brokerzy.

Support

Inwestorzy na co dzień zmagają się z wieloma wątpliwościami, przez co często szukają pomocy w supporcie brokera. Broker daje swoim użytkownikom pełne wsparcie supportu oraz rozwiniętą zakładkę FAQ, co oznacza, że odpowiedzi na nurtujące pytanie w wielu przypadkach znaleźć można na stronie internetowej brokera.

Posiadacze rachunku w Plus500, a także inwestorzy zainteresowani otworzeniem konta mogą kontaktować się z agentami za pomocą poczty elektronicznej lub poprzez chat online. Support jest do dyspozycji klientów przez 24 godziny na dobę i to 7 dni w tygodniu. Koniecznie trzeba wspomnieć, że chociaż Plus500 to spółka zagraniczna, inwestorzy z Polski mają zapewnione wsparcie supportu w polskim języku.

Jak założyć konto na Plus500?

Aby założyć konto na Plus500 należy wejść na główną stronę internetową brokera (link) i kliknąć w zakładkę „Logowanie”. Po wyświetleniu się nowego okna, wystarczy wybrać opcję „Nie masz konta? Stwórz teraz!”, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami brokera. Po wypełnieniu wszelkich kwestionariuszy, konieczna jest weryfikacja poprawności informacji takich jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, adres e-mail czy numer telefonu.

Żeby potwierdzić dane osobowe, brokerowi należy dostarczyć zdjęcie lub skan dokumentu tożsamości wraz ze zdjęciem oraz wyciągu z konta bankowego lub wyciągu z karty kredytowej na którym widnieje adres zamieszkania. Dla ułatwienia procesu rejestracji, konto zweryfikować można za pośrednictwem aplikacji. Osoby, które na początek nie chcą podawać swoich danych, przed otworzeniem rachunku rzeczywistego mogą zupełnie za darmo założyć konto demo.plus500

86% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Plus500 – opinie na temat brokera

Analizując ofertę Plus500 można stwierdzić, że ta ma więcej zalet niż wad, chociaż opinie na temat pośrednika są podzielone. Inwestorzy korzystający z usług brokera chwalą go za niskie spready, ale jednocześnie zwracają uwagę na słabo rozbudowaną platformę handlową. Poniżej najważniejsze zalety i wady prowadzenia rachunku na Plus500 (na podstawie opinii wyrażanych przez klientów).

Wady

Oferta Plus500 jest dobra, ale ma kilka mankamentów – należą do nich chociażby niewielkie zasoby edukacyjne, opłaty za brak korzystania z platformy internetowej przez okres dłuższy niż trzy miesiące (10$) oraz zakaz skalpowania (szybkiego dokonywania transakcji). Osoby które zamykają transakcje przed upływem kilku minut od ich otwarcia mogą zostać zawieszone przez brokera, nawet jeśli ich działanie nie było celowe. Poważnym minusem brokera jest również brak dostępu do najpopularniejszych platform handlowych – MetaTrader 4 i MetaTrader 5.

Zalety

Giełda Plus500 cieszy się dobrą opinią przede wszystkim wśród początkujących inwestorów. Broker oferuje wiele narzędzi do zarządzania ryzykiem, co przy odpowiednim wykorzystaniu minimalizuje prawdopodobieństwo utraty kapitału. Oferta Plus500 odznacza się dużym zróżnicowaniem instrumentów, co jest korzystne dla inwestorów chcących zdywersyfikować swój portfel.

Do mocnych stron brokera zaliczyć można także:

 • brak prowizji,
 • dostępność konta Plus500 demo,
 • wąskie spready, a co za tym idzie, niewielkie koszty zawierania transakcji,
 • zlecenia Stop Strata, Stop Limit oraz Gwarantowany Stop,
 • całodobowe wsparcie doradców przez 7 dni w tygodniu,
 • dostęp do intuicyjnej aplikacji do handlu kontraktami,
 • możliwość dokonywania wpłat i wypłat zarówno poprzez płatności tradycyjne (karta kredytowa, przelewy bankowe), jak i płatności internetowe (Skrill, PayPal),
 • objęcie ochroną środków inwestora na wypadek bankructwa brokera.

Sprawdź ofertę na www.plus500.com/pl

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 86% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

binance

Comments 6

 1. Kabir says:

  Broker nie jest zły, ale najlepszy też na pewno nie. Plusem na pewni fajna platforma, minusem ograniczona liczba instrumentów, tylko CFD. Nie widać zupełnie rozwoju, nic nowego się nie dzieje.

 2. Marcel says:

  Nie jest to tani broker, ostatnio mialem też sporo problemów z zawieszaniem się platformy, przy szybkim handlu nie jest to wskazana rzecz. Obsługa działa szybko jak wpłacasz, jak chcesz wypłacić to już tak szybko nie jest.

 3. sTEVS says:

  Szkoda ze to tylko broker cfd i nie ma w ofercie akcji czy popularnych ostatnio etf. Jest to oczywiście broker MM, trzeba mieć to na uwadze, rywalizujemy z nim, jak my wygrywamy to on przegrywa i odwrotnie. Na początek bardzo fajny broker, docelowo można pomyśleć o przesiadce na jakiegoś ECN.
  Pozdrawiam,
  sTEVS

 4. Katarzyna says:

  Broker dobry na początek, na wejście w temat. Przy większych wolumenach handlowych opłaty dość wysokie, ale generalnie porządny broker, nie scam.

 5. Momo says:

  Broker na początek przygody z inwestowaniem w CFD jest na prawdę spoko, apka i platforma bardzo przyjazna. Na większe wolumeny chyba bym już się nie odważył, wybrałbym coś bardziej pewnego, no i chyba ECN a nie MM.

 6. Maga says:

  Plus500 generalnie jest OK. W ofercie brakuje akcji i ETFów takich jak u konkurencji z XTB czy eToro. Poza tym wszystko jest ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2023
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
naga logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. Od 67% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

pekao

binance

etoro

binance

XTB

Advertisement