Bitcan to polski, internetowy kantor kryptowalut, który obiecuje klientom możliwość błyskawicznego kupna kryptowalut przez całą dobę. Dotychczas, z usług platformy miało skorzystać ponad 67 tysięcy użytkowników, którzy codziennie przyczyniają się do realizacji ponad 2 tysięcy transakcji. Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom platformy i sprawdźmy, co ma nam do zaoferowania względem konkurentów.
1. Popularność - waga 5%
2. Bezpieczeństwo - waga 15%
3. Płynność - waga 15%
4. Opłaty i prowizje - waga 10%
5. Oferta kryptowalut - waga 15%
6. Usługi dodatkowe - waga 5%
7. Łatwość obsługi - waga 5%
8. Obsługa klienta - waga 5%
9. Obsługa PLN - waga 5%
10. Oferta edukacyjna - waga 5%
11. Zgodność z regulacjami - waga 5%
12. Opinie klientów - waga 10%
Dostępne Bitcoin, Ethereum, Tether, BNB, ARI10
100,000+ użytkowników
Obsługa BLIK
Ograniczona liczba kryptowalut
Dość wysokie opłaty
Waga oceny cząstkowej - 5%
Waga oceny cząstkowej - 15%
Waga oceny cząstkowej - 15%
Waga oceny cząstkowej - 10%
Waga oceny cząstkowej - 15%
Waga oceny cząstkowej - 5%
Waga oceny cząstkowej - 5%
Waga oceny cząstkowej - 5%
Waga oceny cząstkowej - 5%
Waga oceny cząstkowej - 5%
Waga oceny cząstkowej - 5%
Waga oceny cząstkowej - 5%
Jak działa kantor Bitcan?
Bitcan powstał w 2017 roku i z miejsca zyskał przychylność miłośników kryptowalut. Pech chciał, że w krótkim czasie, platforma napotkała wiele problemów, wynikających z braku współpracy ze strony banków i faktu, iż polskie prawo od dawna traktuje rynek kryptowalut raczej po macoszemu. Bezskuteczna walka z systemem prawnym w końcu doprowadziła do rezygnacji i przejęcia platformy przez doświadczoną spółkę LitPay.
Zmiany w zarządzie pozwoliły na ostateczne uzyskanie przez platformę licencji dla małej instytucji płatniczej. Wzrosło bezpieczeństwo, a niegdysiejsze problemy z brakiem przychylności ze strony banków zostały rozwiązane.
Aktualnie, platforma posiada trzy z najważniejszych kryptowalut – Bitcoin, Ethereum oraz Tether, czyli stablecoin będący wirtualnym odpowiednikiem dolara amerykańskiego. Każdy z tokenów kupowany jest na giełdzie, a następnie, transferowany do klientów z doliczoną prowizją platformy.
Przy tym, Bitcan proponuje atrakcyjne kursy oraz pozwala na przechowywanie zakupionych kryptowalut w bezpiecznym portfelu.
Kantor Bitcan – rejestracja konta
Link do darmowej rejestracji konta w Bitcan znajduje się tutaj. Pierwszym krokiem do założenia konta na platformie jest podanie standardowych informacji, czyli adresu e-mail oraz hasła. Istnieje także możliwość wykorzystania istniejącego konta Google lub profilu z portalu społecznościowego Facebook.
Następnym krokiem jest akceptacja regulaminu serwisu, po czym przechodzimy do panelu głównego.
Bitcan – weryfikacja KYC
Na tym etapie, do pełnej funkcjonalności konta brakuje nam potwierdzenia numeru telefonu oraz weryfikacji KYC, która obejmuje podanie danych osobowych i okazanie dowodu tożsamości.
Po przejściu każdego z niezbędnych etapów jesteśmy gotowi do kupna kryptowalut.
Jak kupić kryptowaluty w Bitcan?
Platforma postawiła na prostotę i nie uświadczymy tu skomplikowanych narzędzi analitycznych. Zamiast tego, mamy możliwość sprawdzenia kursu interesującej nas waluty cyfrowej za pomocą wykresów dostarczanych przez znany w środowisku serwis Tradingview.
Dzięki temu, z miejsca odnajdą się tutaj nawet początkujący, a proces kupowania tokenów ograniczy się do trzech prostych kroków.
Krok 1
Pierwszym krokiem do kupna kryptowaluty jest określenie jej rodzaju i ilości, którą chcemy nabyć. Platforma pomoże nam w tym za pomocą prostego narzędzia, które wykona odpowiednie obliczenia za nas.
Krok 2
Gdy kalkulator policzył za nas wartość transakcji, wybieramy preferowaną metodę płatności i dokonujemy przelewu.
Krok 3
Jeśli cały proces przebiegł pomyślnie, w ciągu około 2 minut wybrana kryptowaluta powinna znaleźć się w naszym portfelu. W tym punkcie mamy okazję zdecydować, czy będziemy przechowywać ją na platformie, czy też przelejemy na zewnętrzny portfel.
Kantor Bitcan – prowizje i opłaty
Transakcje w Bitcan wiążą się z maksymalnie dwiema opłatami. Pierwsza z nich pobierana jest przy okazji kupna i sprzedaży kryptowalut i wynosi kolejno 1.5 oraz 1%. Dodatkową opłatę, czyli tzw. miner fee, będziemy musieli uiścić w przypadku, gdy zdecydujemy się na wypłatę posiadanych przez nas kryptowalut na zewnętrzny portfel.
Bitcan zapewnia, że ze względu na wiązanie transakcji w większe bloki jest w stanie zmniejszyć wysokość prowizji dla górników i tym samym – zaoferować klientom najlepsze warunki na rynku.
Edukacja w Bitcan
Mimo iż od Bitcan, jako kantoru internetowego, nikt nie wymagałby dostarczania klientom materiałów edukacyjnych, platforma prowadzi swój własny blog. Znajdziemy tutaj sporo tekstów, dzięki którym początkujący odnajdą się w świecie kryptowalut.
Regularnie uaktualniana sekcja tłumaczy m.in. działanie technologii blockchain, możliwości jej wykorzystania czy analizuje ostatnie wydarzenia ze świata walut cyfrowych. W sumie dostajemy kilkanaście stron wartościowych artykułów.
Kantor Bitcan – czy jest bezpieczny?
Pierwszym plusem w kwestii bezpieczeństwa jest fakt, iż Bitcan korzysta z szyfrowania SSL, które możemy spotkać w dużych instytucjach finansowych. Ponadto, działania na platformie potwierdzane są za pomocą kodów SMS, system dba o ciągłe monitorowanie potencjalnie problematycznych transakcji, używa biometrii w procesie weryfikacji tożsamości klientów oraz umożliwia aktywację uwierzytelnienia dwuetapowego F2A.
Faktami, które cementują pozycję Bitcan jako kantoru o zweryfikowanym bezpieczeństwie są legalna działalność na terenie Polski, a także wdrożenie standardowych metody weryfikacji KYC, które mogą pomagać w ograniczeniu ryzyka związanego z transakcjami.
Możliwość założenia kantoru i program partnerski w Bitcan
Ciekawą opcją dla osób zainteresowanych prowadzeniem biznesu związanego z kryptowalutami, jest otwarcie stacjonarnego kantoru z pomocą Bitcan. Twórcy platformy obiecują pełne wsparcie przy realizacji takiego projektu.
Dla standardowych użytkowników Bitcan przygotował z kolei program partnerski, który składa się z maksymalnie trzech poziomów. Na pierwszym z nich otrzymamy 10% prowizji od transakcji osoby, której poleciliśmy kantor. Jeśli osoba ta poleci platformę kolejnym użytkownikom, na poziomie drugim otrzymamy dodatkowe 3% a na trzecim – 1%.
Opinie o Bitcan
Popularna platforma do oceny firm i ich usług, Trustpilot, zgromadziła dotychczas zaledwie kilka opinii na temat kantoru Bitcan. Aktualnie składają się one na notę 3.8/5 gwiazdek.
Według klientów najważniejsze zalety to obsługa klienta, prostota i przejrzystość interfejsu kantoru. Wśród wad znajdziemy z kolei nieco zbyt wysokie, według niektórych, prowizje oraz ryzyko anulowania transakcji w przypadku drastycznie wysokich wahań kursów na rynku.
W pierwszych akapitach tego materiału wspominaliśmy także o tym, że w przeszłości, platforma miała problemy z brakiem współpracy ze strony banków, co wywołało małą lawinę nieprzychylnych komentarzy. Kłopoty tego rodzaju Bitcan zdaje się mieć jednak za sobą i aktualnie zbiera przede wszystkim pozytywne recenzje.
Do miesięcznego obrotu 100 000 EUR. Transakcje powyżej tego limitu zostaną obciążone prowizją w wysokości 0,2% (min. 10 EUR). Może mieć zastosowanie 0,5% koszt przewalutowania. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.
Inwestowanie jest ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.