logo

Recenzja giełdy Gate.io: Analiza oferty, opinie, wady i zalety

xtb - broker godny zaufania

Prezentacja oferty giełdy Gate.io:

Strona www
Kraj / Rok powstania
Kajmany / 2013
Ilość kryptowalut
2122
Ilość par handlowych
3138
Obrót 24h
2 mld 382 mln $
Prowizje (maker/taker)
0,15% / 0,15%
Obsługa PLN / Języka polskiego
tak /
nie
Stablecoiny
tak
Dostępne waluty FIAT
nie
Handel z dźwignią
tak

Najlepsze alternatywy dla giełdy Gate.io

Pozycja w rankingu
1
Ilość kryptowalut
395
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
2
Ilość kryptowalut
490
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
3
Ilość kryptowalut
66
Prowizje
0,3% / 0,45%
Dźwignia
nie

Jeżeli szukasz giełdy kryptowalut z tradycjami, to Gate.io z całą pewnością będzie dobrym wyborem. Platforma jest jedną z najdłużej działających na rynku, oferując swoje usługi także inwestorom z Polski.

Co prawda nie posiada obsługi języka polskiego oraz wsparcia dla polskiego złotego (oraz żadnej innej waluty tradycyjnej, transakcje realizowane są wyłącznie na kryptowalutach), to jest jedną z popularniejszych i największych scentralizowanych giełd kryptowalutowych na świecie (tak zwanych CEXów).

Z tego artykułu dowiesz się jak działa giełda Gate.io, czy jest bezpieczna, jak kształtuje się jej struktura opłat i prowizji, jak założyć konto i dokonać pierwszych transakcji.

Nasza opinia o Gate.io

GIELDOMANIA
POLECA!

Gate.io to giełda założona w Chinach w roku 2013, ma ponad 10 milionów użytkowników. Król altcoinów: obsługuje 2900 par walutowych i prawie 1700 monet! Oferta bardzo szeroka, ale interfejs niezbyt przyjazny początkującym.

Platforma szybko się rozwija i wzbogaca ofertę. Jako rynek dla mniejszych monet, często organizuje Initial Exchange Offer (IEO). Pełne wsparcie dla handlu pochodnymi, spory rynek produktów finansowych (pożyczki, lokaty, struktury, auto inwestycje). Nie do końca satysfakcjonująca obsługa użytkownika, załatwienie prostej sprawy wymaga wielu maili.

Ocena Skumulowana ocena liczona na podstawie kryteriów:
1. Popularność - waga 5%
2. Bezpieczeństwo - waga 15%
3. Płynność - waga 15%
4. Opłaty i prowizje - waga 10%
5. Oferta kryptowalut - waga 15%
6. Usługi dodatkowe - waga 5%
7. Łatwość obsługi - waga 5%
8. Obsługa klienta - waga 5%
9. Obsługa PLN - waga 5%
10. Oferta edukacyjna - waga 5%
11. Zgodność z regulacjami - waga 5%
12. Opinie klientów - waga 10%
SKŁADOWE OCENY
Popularność Co sprawdzamy? Rozpoznawalność marki, liczbę aktywnych użytkowników, obecność w mediach społecznościowych i tradycyjnych
Waga oceny cząstkowej - 5%
Bezpieczeństwo Co sprawdzamy? Historię incydentów związanych z bezpieczeństwem, aktualnie stosowane procedury weryfikacji, uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), praktyki związane z KYC i AML, technologie cold i hot storage, szyfrowanie danych, regularne audyty bezpieczeństwa
Waga oceny cząstkowej - 15%
Płynność Co sprawdzamy? Głębokość księgi zleceń, różnice w spreadach kupna/sprzedaży, zdolność do obsługi dużych transakcji bez znaczącego wpływu na cenę
Waga oceny cząstkowej - 15%
Opłaty i prowizje Co sprawdzamy? Strukturę opłat za transakcje, wpłaty, wypłaty, jakiekolwiek ukryte opłaty, możliwość otrzymania zniżek w zależności od wolumenu handlu, opłaty za przechowywanie, opłaty za usługi dodatkowe
Waga oceny cząstkowej - 10%
Oferta kryptowalut Co sprawdzamy? Liczba dostępnych kryptowalut i tokenów, dostępność popularnych oraz niszowych kryptowalut, różnorodność par handlowych - fiat/crypto i crypto/crypto, dostępność tokenów NFT
Waga oceny cząstkowej - 15%
Usługi dodatkowe Co sprawdzamy? Opcje stakingu, programy pożyczek i lendingu, możliwość handlu margin z dźwignią, oferty futures i opcji, unikalne produkty finansowe, karty do płatności, handel p2p, launchpady
Waga oceny cząstkowej - 5%
Łatwość obsługi i użytkowania Co sprawdzamy? Prostota i intuicyjność interfejsu użytkownika, dostępność aplikacji mobilnej, szybkość procesu rejestracji i weryfikacji, jakość narzędzi handlowych, dostosowanie do początkujących jak i zaawansowanych użytkowników
Waga oceny cząstkowej - 5%
Obsługa klienta Co sprawdzamy? Dostępność wsparcia 24/7, różne kanały komunikacji, takie jak chat na żywo, email, telefon, szybkość reakcji, jakość wsparcia, dostępność zasobów samopomocy, faq
Waga oceny cząstkowej - 5%
Obsługa PLN (wpłaty, wypłaty, handel) Co sprawdzamy? Dostępne metody wpłaty i wypłaty w PLN, opłaty za przetwarzanie transakcji fiat, dostępność i płynność par handlowych z PLN, czas przetwarzania transakcji
Waga oceny cząstkowej - 5%
Oferta edukacyjna Co sprawdzamy? Dostępność poradników, artykułów, webinarów, kursów wideo dla różnych poziomów wiedzy, regularność aktualizacji materiałów edukacyjnych, dostępność szkoleń na żywo, zasoby edukacyjne na temat bezpieczeństwa
Waga oceny cząstkowej - 5%
Zgodność z regulacjami Co sprawdzamy? Licencjonowanie i regulacje w różnych jurysdykcjach, współpraca z organami regulacyjnymi, przejrzystość w kwestiach prawnych i finansowych, zastosowane zasady KYC (Know Your Customer), zastosowanie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu (CFT)
Waga oceny cząstkowej - 5%
Opinie klientów Co sprawdzamy? Recenzje i oceny na niezależnych platformach, opinie w mediach społecznościowych (facebook, twitter) i forach kryptowalutowych, badania satysfakcji klientów, sposób reagowania giełdy na krytykę
Waga oceny cząstkowej - 5%

Informacje ogólne o Gate.io

Gate.io to jedna z najstarszych i najbardziej zaufanych giełd kryptowalut na świecie. Została założona w 2013 roku jako Bter.com, a w 2017 roku zmieniła nazwę właśnie na Gate.io. Platforma ma swoją główną siedzibę w Hongkongu, ale obsługuje klientów z ponad 130 krajów, w tym z Polski.

Gate.io oferuje szeroki zakres usług związanych z krypto, takich jak handel spot, futures, opcje, copy trading, staking, lending, mining, NFT i wiele innych. Zarówno pod względem wolumenów spot oraz instrumentów pochodnych zalicza się do jednych z dziesięciu największych giełd kryptowalutowych na świecie.

Giełda wyróżnia się na tle konkurencji niskimi opłatami, bogatą ofertą kryptowalut i funkcji, a także zaawansowanymi narzędziami i wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Szczegóły oferty

INFORMACJE OGÓLNE
Nazwa firmy
Gate.io
Rok powstania
2013
Kraj pochodzenia
Kajmany
Obrót 24h
2 mld 382 mln $
Konieczność weryfikacji
tak
Dostępne waluty FIAT
nie
Aplikacja mobilna
tak
DOSTĘPNE INSTRUMENTY
Ilość kryptowalut
2122
Ilość par handlowych
3138
Stablecoiny
tak
Handel z dźwignią
tak
JĘZYK POLSKI ORAZ OBSŁUGA PLN
Strona w j. polskim
nie
Obsługa w j. polskim
nie
Wpłaty PLN
nie
Wypłaty PLN
nie
Pary handlowe z PLN
nie
Zakup kartą za PLN
tak
BEZPIECZEŃSTWO
Weryfikacja dwuetapowa
tak
ColdWallety
tak
Program Bug Bounty
tak
Fundusz gwarancyjny
tak
OPŁATY, PROWIZJE, WPŁATY, WYPŁATY
Założenie konta
0 zł
Prowadzenie konta
0 zł
Prowizje Spot
0,15% maker 0,15% taker (są to maksymalne prowizje, zmniejszają się wraz ze wzrostem obrotów na koncie)
Prowizje Futures
0,015% maker 0,05% taker (są to maksymalne prowizje, zmniejszają się wraz ze wzrostem obrotów na koncie)
Metody wpłaty
karta płatnicza
Metody wypłaty
karta płatnicza

Bezpieczeństwo

Gate.io stosuje zaawansowane technologie zabezpieczeń, takie jak dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), szyfrowanie SSL, ochronę przed atakami DDoS i inne.  Ponadto, giełda przechowuje 95% środków klientów w zimnych portfelach (cold walletach), które są odizolowane od Internetu i zabezpieczone przed włamaniami.

Platforma prowadzi również od 2019 fundusz ubezpieczeniowy o nazwie „Gate SAFU”, który pokrywa ewentualne straty spowodowane przez błędy systemowe lub ataki hakerów. Od 2020 roku publikuje dodatkowo Proof of Reserves (PoR), czyli narzędzie pozwalające sprawdzić użytkownikom w jakim stopniu ich aktywa znajdują pokrycie w realnych rezerwach platformy. 

Co więcej, giełda zdała Trusted Volumes Test przeprowadzony przez Coin Metrics. Firma wzmocniła swoje bezpieczeństwo poprzez partnerstwo z firmami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem, takimi jak Hacken w zakresie audytów systemów i Coinfirm w zakresie zarządzania ryzykiem AML/CFT.

Dbając o zgodność z przepisami, giełda Gate.io działa w ramach Gate Group, która uzyskała kluczowe licencje w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji, w tym licencję VFA klasy 4 na Malcie i licencję TCSP w Hongkongu, zapewniając zgodność z regionalnymi przepisami i bezpieczne operacje na całym świecie.

W swojej dotychczasowej historii Gate.io nie odnotowała żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem, co świadczy o jej solidności i wiarygodności.

Rejestracja i handel na Gate.io

Proces założenia konta na platformie Gate.io:

 1. Przejdź na stronę rejestracji na giełdzie Gate.io
 2. Podaj adres e-mail, numeru telefonu lub zaloguj się przy użyciu innych kont (Google, MetaMask, Apple oraz Telegram)
 3. Wprowadź kod weryfikacyjny
 4. Przeprowadź weryfikację

Potrzebujesz bardziej szczegółowego opisu? Sprawdź nasz dedykowany poradnik, gdzie tłumaczymy za pomocą screenów, jak krok po kroku otworzyć konto i handlować na giełdzie Gate.io.

Giełda Gate.io. Opłaty i prowizje

Wysokość opłat transakcyjnych na rynku spot w przypadku Gate.io podzielona jest na 16 różnych poziomów zależnych od miesięcznego wolumenu obrotu. W przypadku poziomu podstawowego – VIP 0 – prowizja maker (dla zleceń oczekujących) i taker (dla zleceń realizowanych od razu) wynosi 0,15% w przypadku płatności natywnym tokenem giełdy o nazwie Gatechain Token (GT), a standardowa prowizja 0,2%.

Kolejny poziom liczony jest od obrotu na poziomie 60 tys. dol. miesięcznie – VIP 1 – i w jego przypadku prowizja wynosi 0,139%/0,146% dla płatności w tokenach GT i 0,185%/1,095% w przypadku płatności w innych tokenach.

Na kolejnych poziomach wartości te spadają, osiągając ostatecznie 0% po stronie maker i 0,02% po stronie taker. Mowa jednak o ogromnych obrotach miesięcznych, rzędu 3 miliardów dolarów.

Sytuacja podobnie wygląda na rynku kontraktów terminowych (futures). Podstawowa prowizja maker to 0,015%, a prowizja taker to 0,050%.

W przypadku depozytów użytkownik ma do wyboru setki różnych tokenów oraz głównych sieci. Opłata za transfer środków na giełdę jest jednak zerowa, natomiast w przypadku chęci wypłaty będzie różniła się od tokena oraz głównej sieci. Przykładowo, dla Tethera (USDT) i sieci ERC20 wynosi 5,1 USDT, natomiast dla sieci Solana już tylko 0,1 USDT. Dla porównania prowizja za wypłatę Ethera (ETH) wynosi 0,0019 ETH w sieci ERC20 lub 0,00053 w sieci BEP20.

Maksymalna kwota do wypłaty przed zaawansowaną weryfikacją to 2 miliony USDT. Szczegółowe informacje o opłatach i prowizjach dostępne są na stronie https://www.gate.io/fee.

Wpłaty i wypłaty na Gate.io

Należy podkreślić, że giełda Gate.io nie akceptuje walut fiducjarnych (fiat). Na platformie można obracać jedynie kryptowalutami i jedynie kryptowaluty będzie można na niej deponować.

Aplikacja mobilna i jej funkcje

Z Gate.io można korzystać również w formie aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS, która oferuje dostęp do ponad 1700 różnych kryptowalut. Aplikacja swoim wyglądem zbliżona jest do aplikacji mobilnej Binance i nasycona sporą ilością informacji.

W Google Play Store posiada ocenę 4,3 na 5 możliwych gwiazdek przy niemal 50 tysiącach recenzji. Użytkownicy uważają jednak, że jest mało intuicyjna, z czym ciężko się nie zgodzić. Jest to jednak spowodowane głównie faktem, że giełda Gate.io gwarantuje dostęp do ogromnej ilości rynków oraz usług kryptowalutowych. Początkujący, którzy chcą korzystać jedynie z podstawowych funkcji, mogą przełączyć się na widok uproszczony.

Aplikacja oferuje między innymi następujące funkcje:

 • Handel – aplikacja zapewnia dostęp do handlu spot, margin, futures i kontraktami wieczystymi. Użytkownicy mogą handlować setkami par kryptowalut.
 • Zarządzanie portfelem – użytkownicy mogą wpłacać, wypłacać i zarządzać aktywami kryptograficznymi w portfelu aplikacji.
 • Alerty – alerty cenowe i powiadomienia można skonfigurować dla ulubionych par handlowych.
 • Wykresy – zaawansowane wykresy ze wskaźnikami technicznymi są dostępne do analizy rynku kryptowalut.
 • Staking – aplikacja umożliwia obstawianie niektórych obsługiwanych monet w celu uzyskania odsetek.

Funkcje giełdy Gate.io

Jak wspominaliśmy wcześniej, giełda Gate.io jest pełna różnych rozwiązań inwestycyjnych, które zostały podzielone na następujące kategorie: Trade, Derivatives, Finance, Copy Trading, NFT, Institutional oraz całkowicie osobną sekcję Web3.

Trade, czyli handel

W ramach funkcji Trade użytkownik ma dostęp do:

 • Spot – kasowego rynku kryptowalutowego w czasie rzeczywistym.
 • Convert – możliwości wymiany jednej kryptowaluty na inną bezpośrednio na platformie.
 • Margin – handlu z wykorzystaniem dźwigni do 10:1.
 • Leveraged Tokens – opcji handlu z automatyczną dźwignią 3:1.
 • Startup – platformy dla nowych tokenów oraz airdropów.
 • Trading Bots – narzędzi automatyzacji strategii handlowych poprzez ustawianie botów handlowych.
 • Block Trading i Grid Trading – pozwala na szybką realizację bardzo dużych transakcji.

Derivatives, czyli instrumenty pochodne

Kolejna funkcja platformy Gate.io to Derivatives, kryjąca szereg instrumentów pochodnych. Użytkownik znajdzie tutaj:

 • Perpetual Contracts – czyli wieczyste kontrakty terminowe (inaczej swap wieczysty) bez daty zapadalności. Jest to najpopularniejszy rodzaj futuresów w świecie kryptowalut.
 • Delivery Futures – bardziej tradycyjne kontrakty z datą zapadalności do tygodnia lub kwartału.
 • Options – opcje na kryptowaluty w stylu europejskim, czyli tak zwane „opcje waniliowe”.
 • CBCC – specyficzny rodzaj kontraktów byczych lub niedźwiedzich, które posiadają określony okres zapadalności.

Gate.io Finance oraz Savings, czyli usługi finansowe

Trzecia i chyba najbardziej rozbudowana funkcja platformy Gate.io, w skład której wchodzą Earn, Loan oraz usługi dodatkowe.

 • Earn – w tej sekcji istnieje możliwość pożyczania swoich kryptowalut i zarabiania na tym (Lend & Earn) ich trzymania w długim terminie (HODL & Earn), skorzystania z gotowych paczek kryptowalutowych produktów inwestycyjnych (Structured Products), automatycznych inwestycji (Auto-Investment) oraz inwestycji krótkoterminowych z ekspozycją na dwie kryptowaluty (Dual Investment).
 • Loan – tutaj użytkownicy znajdzie dostęp do opcji zarządzania majątkiem (Gate Wealth) oraz bezprowizyjnych pożyczek kryptowalutowych. Można postawić jedną kryptowalutę, aby pożyczyć inną.
 • Usługi dodatkowe – w ramach usług dodatkowych dostępny jest staking ETH 2.0 oraz karta płatnicza Gate Card, którą można płacić swoimi kryptowalutami na całym świecie (te są automatycznie konwertowane na tradycyjne waluty). Uzupełnieniem oferty jest możliwość skorzystania z Cloud Miningu, Liquidity Miningu oraz uczestniczenia w akcjach kryptowalutowych w ramach Slot Auctions.

Wspomnieć należy również o Gate Labs, czyli akceleratorze ciekawych projektów kryptowalutowych, który działa od 2021 roku. Giełda prowadzi również sekcję Gate Research, która odpowiada za badania i analizy rynku cyfrowych aktywów.

Copy Trading, czyli kopiowanie transakcji

Usługa copy tradingu jest nowością w ofercie Gate.io, niezależną od botów tradingowych. W tym przypadku użytkownik może na rynku spot oraz futures kopiować zagrania innych użytkowników śledząc ich profile oraz trzymiesięczne stopy zwrotu zarówno w ujęciu procentowym, jak i nominalnym. Najlepsi inwestorzy oferują kwartalne stopy zwrotu rzędu 100 lub nawet 200 procent.

To użytkownik decyduje czy chce kopiować wszystkie pozycje użytkownika, czy tylko wybrane oraz określa kwotę, którą chce przeznaczyć na kopiowanie inwestycji.

NFT Marketplace, czyli niezamienne tokeny i Web3

Gate.io posiada własną platformę niezamiennych tokenów o nazwie Gate NFT. Ta scalona jest z osobną częścią platformy Web3, w ramach której można uzyskać dostęp do nie tylko NFT, ale również zdecentralizowanych aplikacji (Web3) oraz cross-chainów.

Support i wsparcie klienta

Gate.io oferuje trzy podstawowe kanały komunikacji:

 • Czat na żywo – dostępny 24/7 na stronie Gate.io i w aplikacji mobilnej. Jest to najszybszy sposób uzyskania wsparcia. Czas oczekiwania jest krótki (w zależności od kolejki), a odpowiedzi udzielane są w czasie rzeczywistym.
 • E-mail – wsparcie można uzyskać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected]. Czas oczekiwania to minimum 1-2 dni robocze, może się jednak wydłużyć.
 • System zgłoszeń – użytkownicy mogą przesyłać zgłoszenia do pomocy technicznej za pośrednictwem panelu konta. Czas oczekiwania jak w przypadku kontaktu mailowego.

Jeżeli chcesz więc załatwić coś w miarę sprawnie to korzystaj z czatu i języka angielskiego.

Główne zalety i wady giełdy. Podsumowanie

Ogólnie Gate.io to solidna giełda kryptowalut z szeroką ofertą aktywów, przeznaczona głównie dla zaawansowanych traderów. Dla początkujących może być trudna w obsłudze. Brak walut fiducjarnych i wolno działający support to największe minusy.

ZaletyWady
Duża liczba dostępnych kryptowalut (ponad 1700)Brak obsługi walut fiducjarnych (tylko handel krypto-krypto)
Niskie prowizje maklerskieOgraniczona dostępność dla użytkowników z niektórych krajów
Zaawansowane funkcje handlowe (dźwignia, kontrakty)Dość skomplikowany interfejs, trudny dla początkujących
Wysoki poziom bezpieczeństwaWolna obsługa klienta, długie czasy odpowiedzi, szczególnie drogą mailową
Portfel i staking kryptowalutBrak jasnych informacji o regulacjach i licencji
Aplikacja mobilnaNiekorzystne warunki zakupu przy wykorzystaniu kart i bramek płatniczych

Niemniej, jeśli ktoś szukasz giełdy do tradingu z dźwignią finansową i kontraktami, Gate.io jest dobrą opcją. Z całą pewnością niedoświadczeni inwestorzy mogą czuć się tutaj na początku zagubieni, jednak traderzy z wiedzą i umiejętnościami, otrzymują ogromny wachlarz możliwości i instrumentów do pomnażania swojego kryptowalutowego majątku.

Opinie o Gate.io

W serwisie Trust Pilot giełda Gate.io nie posiada zbyt wielu opinii, te które zostały jednak wystawione, nie napawają optymizmem. Na 740 opinii ogólna ocena jest „słaba” (2,6 na 5 gwiazdek). Aż 65% wystawionych recenzji to recenzje jednogwiazdkowe.

Na co najczęściej narzekają użytkownicy? Na skomplikowane procesy weryfikacji, wypłaty środków, blokowanie i zamrażanie kont (giełda tłumaczy je troską o bezpieczeństwo).

W przypadku aplikacji mobilnych opinie o Gate.io są jednak o wiele wyższe. Dla Androida wynoszą one 4,3 na 5 gwiazdek przy kilkudziesięciu tysiącach recenzji, a dla iOSa 4,1 na 5 gwiazdek przy niemal 8 tysiącach recenzji.

Porównanie Gate.io z innymi najlepszymi giełdami na rynku:

Pozycja w rankingu5 /121 /122 /12
Ocena
Rok powstania201320172018
Kraj pochodzeniaKajmanyKajmanySingapur
Ilość kryptowalut2122395490
Ilość par handlowych31381267548
Obrót 24h2 mld 382 mln $15 mld 345 mln $3 mld 456 mln $
Prowizje (maker/taker)0,15% / 0,15%0,1% / 0,1%0,1% / 0,1%
Obsługa PLNtaktaktak
Obsługa języka polskiegonietaktak
Stablecoinytaktaktak
Dostępne waluty FIATnietaktak
Handel z dźwigniątaktaktak
Recenzja i opinieRecenzja giełdy Gate.ioRecenzja giełdy BinanceRecenzja giełdy Bybit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB