logo

Jak założyć konto i handlować krypto na giełdzie HTX (Huobi)?

xtb - broker godny zaufania

Giełda HTX (dawnej Huobi) to jedna z największych platform kryptowalutowych na świecie, na której będziesz mógł dokonać zakupu cyfrowych aktywów za pomocą polskiego złotego. Spora liczba instrumentów handlowych oraz brak skomplikowanych procedur KYC powodują, że jest ciekawą alternatywą dla inwestorów detalicznych.

Jeżeli chcesz zapoznać się z pełną recenzją platformy, zapraszamy do naszego obszernego poradnika. W tym miejscu pokazujemy natomiast jak krok po kroku założyć konto na Huobi oraz przejść proces wstępnej weryfikacji pozwalający na wpłaty oraz wypłaty środków.

Jak założyć konto na giełdzie HTX (Huobi). Instrukcja krok po kroku

Aby założyć konto na HTX, należy wykonać następujące kroki:

Wejdź na stronę giełdy HTX.com i wpisz swój adres e-mail (lub podaj numer telefonu) 

Wymyśl silne i bezpieczne hasło, które wpisujesz w drugim polu

Naciśnij przycisk “Send” w polu “Verification Code”. Na maila, którego podałeś w formularzu otrzymasz kod weryfikacyjny, który musisz podać w przeciągu 60 sekund.

Naciśnij przycisk “Claim Mystery BoX”, który jest równoznaczny z rejestracją:

Gratulacje, Twoje konto zostało utworzone! Powinieneś zobaczyć następujący ekran:

Weryfikacja konta Huobi

Teraz możesz się zalogować i przejść do weryfikacji KYC, która jest wymagana do korzystania z giełdy. 

W tym celu w prawym górnym rogu strony głównej naciśnij na przycisk Log In:

Ponownie w prawym górnym rogu najedź na okrągłą ikonkę konta użytkownika i kliknij przycisk „Unverified”.

Wybierz opcję Personal Verification poprzez naciśnięcie Verify Now

Podstawowa weryfikacja (L1 Basic Permissions) pozwoli Ci na dokonywanie wypłat z giełdy co 24 godziny do limitu 5 BTC:

W następnym kroku podaj swoją narodowość, nazwisko, pierwsze imię oraz datę urodzenia, a następnie naciśnij Submit.

Gratulacje! Przeszedłeś pierwszy etap weryfikacji, który jest wystarczający do wypłacania środków z HTX.

Interfejs użytkownika giełdy kryptowalut HTX

HTX posiada przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika, który jest dostosowany do różnych poziomów zaawansowania i preferencji traderów. W podstawowym widoku, który ukazuje się nam zaraz po zalogowaniu, interfejs użytkownika podzielony jest zgodnie z informacjami widocznymi na zrzucenie kranu poniżej:

Tak prezentuje się interfejs platformy giełdy HTX
 • Górny pasek nawigacji – możliwość przełączania się między różnymi funkcjami giełdy, dostęp do swojego profilu oraz ogólnych ustawień
 • Lista dostępnych instrumentów – w tym miejscu można wyszukiwać wszystkie dostępne na giełdzie kryptowaluty i instrumenty handlowe oraz zobaczyć podstawowe informacje na ich temat, w tym obecny kurs oraz zmianę procentową
 • Widżet rachunku – w miejscu tym można dokonywać depozytu, transferu lub wypłaty środków
 • Widok wykresu – główna część platformy, na której można dokonywać przeglądu historycznych cen wybranych aktywów, nanosić wskaźniki analizy technicznej oraz podglądać wolumen. HTX oferuje własne wykresy, wykresy TradingView oraz podgląd głębi rynku.
 • Księga zleceń – w tym miejscu użytkownik widzi wszystkie zlecenia kupna oraz sprzedaży, które realizowane są na wybranym instrumencie w danym momencie.
 • Widżet transakcji – z tego poziomu można dokonywać natychmiastowego zakupu lub sprzedaży kryptowalut, zarówno po cenie rynkowej, jak i ustawiając zlecenia limitowane. Oprócz handlu spot dostępna jest także opcja z dźwignią 5:1 oraz 10:1.

Czy na HTX kupię kryptowaluty za złotówki?

Tak, na HTX można dokonać zakupy kryptowalut za polskie złote. Co prawda PLN nie jest walutą bazową giełdy i nie da się zdeponować złotek bezpośrednio, to poprzez opcję Quick Trade można dokonać zakupu wybranych kryptowalut przy użyciu karty debetowej i kredytowej lub bramek płatniczych.

W przypadku polskiego złotego można dokonać zakupu USDT, BTC, ETH, HT, XRP, LTC, TRX i USDD. W momencie pisania tego artykułu minimalna kwota zakupu to 42 złote, a w przypadku bramek płatniczych (dostępna opcja to Mercuryo) około 112 złotych. Bramka płatnicza oferuje lepszy kurs transakcji.

HTX pozwala dokonać zakupu kryptowalut za złotówki kartami płatniczymi i poprzez bramkę Mercuryo.

Aby skorzystać z Mercuryo, trzeba założyć konto i zweryfikować swoją tożsamość.

Kupujemy pierwszą krypto na rynku spot HTX

Rynek spot to rynek, na którym kupujesz i sprzedajesz kryptowaluty po bieżącej cenie rynkowej. Jest najprostszym i najpopularniejszym rodzajem handlu kryptowalutami. Aby kupić kryptowaluty na rynku spot HTX, musisz wykonać następujące kroki:

 • Będąc zalogowanym na głównej stronie, kliknij Trade na górnym pasku nawigacji:
 • Wybierz instrument, którym chcesz handlować z listy po lewej, w naszym przykładzie będzie to BTC/USDT. To, co nas interesuje to widżet transakcyjny znajdujący się pod wykresem:
 • W celu kupna Bitcoina na rynku spot podajemy ilość BTC, którą chcemy kupić. Aby kupić kryptowalutę od razu wybieramy opcję „Market”, podajemy ilość USDT, które chcemy przeznaczyć na transakcję i klikamy w przycisk Buy BTC:

Gratulacje, właśnie kupiłeś kryptowaluty na rynku spot HTX. Możesz teraz kontynuować handel lub skorzystać z innych funkcji i produktów oferowanych przez giełdę. Dodatkowo możesz również skorzystać z opcji ustawienia zleceń zabezpieczających take profit (TP) oraz stop loss (SL).

Zagrywamy shorta na HTX futures

Kontrakty terminowe to umowy, które obligują kupującego i sprzedawcę do wymiany określonej ilości kryptowaluty po ustalonej cenie i dacie w przyszłości. Aby zawrzeć krótką pozycję na kontraktach terminowych HTX, musisz wykonać następujące kroki:

 • Będąc zalogowanym na głównej stronie kliknij Derivatives na górnym pasku nawigacji:
 • Widok platformy nieznacznie różni się od tego na rynku spot, a pole do zawierania transakcji dostępne jest z prawej strony:
 • Shortowany przez nas instrumenty to swap wieczysty (perpetual future) na BTC/USDT. W celu otwarcia shorta wystarczy podać ilość BTC, którą chce się shortować (minimalnie 0,001 BTC), a następnie nacisnąć przycisk Open Short:

Pamiętaj, że giełda automatycznie ustawia dźwignię na poziomie 5:1. Jeżeli chciałbyś zawrzeć pierwszą transakcję bez dźwigni musisz kliknąć w mały przycisk „5x” w górnym prawym rogu panelu, tam zmniejszyć jej poziom do 1:1 i zatwierdzić naciskając Confirm.

Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB