logo

Jak założyć konto, kupić krypto i zagrać shorta na giełdzie KuCoin?

xtb - broker godny zaufania

Istniejąca od 2017 roku giełda KuCoin, jest jedną z pięciu największych giełd kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji, konkurując bezpośrednio z takimi gigantami jak Coinbase oraz Binance.

Z racji, że posiada obsługę języka polskiego, możliwość kupna kryptowalut bezpośrednio za złotówki oraz rozbudowaną ofertę instrumentów futures i oferuje niskie prowizje handlowe, jest wartą rozważenia platformą do kupna i sprzedaży cyfrowych aktywów.

Jej pełną recenzję po przeprowadzeniu własnych testów i transakcji prezentujemy tutaj. W tym artykule wyjaśniamy natomiast krok po kroku, razem ze zrzutami ekranów, jak założyć konto oraz dokonać jego weryfikacji w ramach procedur know-your-customer (KYC).

Załóż konto na KuCoin. Instrukcja krok po kroku

W celu utworzenia konta handlowego na giełdzie KuCoin postępuj zgodnie z krokami, które opisaliśmy w poniższym poradniku. Cały proces jest niezwykle prosty i zajmuje zaledwie kilka minut.

Krok 1. Odwiedź stronę giełdy – bezpośredni link rejestracyjny znajduje się tutaj.

Krok 2. Podaj adres e-mail lub numer telefonu. Kliknij przycisk „Utwórz konto i odbierz nagrodę”, aby przejść dalej.

Formularz rejestracji na giełdzie KuCoin
Formularz rejestracji na giełdzie KuCoin

Krok 3. Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Potwierdzamy, że nie jesteśmy robotem

Krok 4. Podaj 6-cyfrowe kod weryfikacyjny – który przesłano na Twojego maila lub numer telefonu w celu potwierdzenia, że to Ty.

Podaj 6-cyfrowe kod weryfikacyjny

Krok 5. Podaj silne hasło – musi zawierać minimum 10 znaków, posiadać co najmniej jedną wielką literę, jedną małą literę i jedną cyfrę. W haśle nie może znajdować się spacja. Naciśnij przycisk Potwierdź, aby przejść dalej.

Podaj silne hasło

Twoje konto zostało właśnie utworzone! Jeżeli chcesz jednak uzyskać dostęp do możliwości wpłat, zakupu kryptowalut, handlu oraz wypłat, musisz przejść proces podstawowej weryfikacji. 

Twoje konto zostało właśnie utworzone

KYC, czyli weryfikacja konta na KuCoin

Jeszcze do niedawna KuCoin nie wymagał od swoich użytkowników weryfikacji tożsamości, aby dokonywać depozytów i pierwszych transakcji. To zmieniło się jednak w połowie 2023 roku. Weryfikacji można dokonać zaraz po zakończeniu rejestracji rachunku. W tym celu wystarczy nacisnąć przycisk „Zweryfikuj teraz”.

Krok 1. Po przekierowaniu na stronę KYC naciśnij przycisk Zweryfikuj. Możesz też znaleźć ją logując się do swojego konta KuCoin.

Weryfikacja tożsamości

Krok 2. Skorzystaj z weryfikacji w aplikacji lub kontynuuj w przeglądarce – w naszym przykładzie zostajemy w przeglądarce internetowej, wybieramy więc opcję „Kontynuuj w przeglądarce”

Skorzystaj z weryfikacji w aplikacji lub kontynuuj w przeglądarce

Krok 3. Wybierz dokument tożsamości – może to być paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy. Zaznacz jeden z nich i naciśnij Kontynuuj

Wybierz dokument tożsamości

Krok 4. Podaj podstawowe dane – zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska oaz numeru wybranego dokumentu. Następnie naciśnij Kontynuuj

Podaj podstawowe dane

Krok 5. Rozpocznij weryfikację 

Rozpocznij weryfikację

Krok 6. Wybierz metodę przesłania zdjęcia lub skanu swojego dokumentu tożsamości i przejdź dalej. W następnym kroku naciśnij przycisk „Wybierz plik” i dodaj dokument w formacie JPG, JPEG lub PNG. Zostaniesz poproszony o udostępnienie przedniej oraz tylnej strony wybranego dokumentu.

Wybierz metodę przesłania zdjęcia lub skanu swojego dokumentu tożsamości

Krok 7. Wykonaj zdjęcie – jest to ostatni element weryfikacji

Wykonaj zdjęcie

Krok 8. Zatwierdź i poczekaj na weryfikację – gratulacje, właśnie dokonałeś procesu weryfikacji konta na giełdzie KuCoin. 

Proces ten zazwyczaj trwa kilka minut, czasami może się jednak wydłużyć. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na maila potwierdzającego, że pozytywnie przeszedł procedurę KYC. Gdy Twoja tożsamość zostanie potwierdzona, możesz dokonać pierwszych wpłat na KuCoin oraz rozpocząć handel.

Pamiętaj, że to jeden z możliwych sposobów weryfikacji. Oprócz niego możesz dokonać jej także z poziomu aplikacji mobilnej (skanując kod QR) albo skorzystać z innych dokumentów tożsamości.

Interfejs użytkownika giełdy kryptowalut KuCoin 

Główny interfejs giełdy KuCoin – podobnie jak w przypadku aplikacji mobilnej – bardzo mocno przypomina interfejsy innych popularnych giełd kryptowalutowych. Po pierwszym uruchomieniu platformy, Twoim oczom ukażą się następujące elementy:

Elementy interfejsu użytkownika giełdy KuCoin
Elementy interfejsu użytkownika
 1. Górna belka nawigacji – z tego miejsca możesz przełączać się pomiędzy głównymi funkcjami platformy oraz zarządzać swoim kontem.
 2. Wybór instrumentu – w tym miejscu decydujesz jaką parę kryptowalutą chcesz oglądać na wykresie poniżej.
 3. Pole wykresu – główna część platformy, czyli wykres cenowy wybranego instrumentu dostarczany przez TradingView. 
 4. Pływający widget transakcyjny – pole,, które można przesuwać i które pozwala na szybkie dokonanie zakupu lub sprzedaży wybranej kryptowaluty po określonej kwocie.
 5. Księga zleceń – miejsce, w którym widzisz wszystkie zlecenia kupna i sprzedaży realizowane na danym instrumencie w czasie rzeczywistym
 6. Panel pozycji – dolna część platformy transakcyjnej prezentująca informacje o otwartych zleceniach, historii zamkniętych pozycji oraz działających automatycznych algorytmach handlowych.
 7. Składanie zleceń – prawy panel służy do zawierania zleceń kupna oraz sprzedaży z uwzględnieniem większej ilości zmiennych niż w przypadku pływającego widżetu transakcyjnego. Z tego miejsca można wybrać czy transakcja realizowana jest na rynku spot, z lewarem, czy też na rynku futures oraz ustawić zlecenia zabezpieczające.
 8. Przegląd aktywów – informacja o ilości posiadanych kryptowalut z możliwością szybkiego dokonania wpłaty oraz wypłaty.

Czy na KuCoin kupię kryptowaluty za złotówki?

Chociaż KuCoin nie wspiera bezpośrednio polskiego złotego jako waluty bazowej, to odpowiedź na zadane w nagłówku pytanie brzmi: TAK. Na giełdzie KuCoin można dokonać zakupy kryptowalut za złotówki i jest to niezwykle proste.

Wystarczy przejść do zakładki „Kup kryptowalutę” i wybrać opcję „Szybki handel”. W jej ramach można dokonać wyboru polskiego złotego jako waluty, w której rozliczana będzie transakcja i kilkanaście kryptowalut do kupna. Wśród nich znajdują się USDT, BTC, czy też ETH.

Zakup kryptowalut za PLN

Dostępne formy płatności to karty debetowe i kredytowe Visa lub Mastercard. Kiedyś można było korzystać również z Blika oraz Revoluta, ale w momencie gdy przygotowywaliśmy recenzję, opcje te były wyłączone. Alternatywą są także usługi stron trzecich, takich jak Simplex lub Banxa. Korzystniejszy kurs otrzymujemy jednak przy płatności kartą.

Co interesujące, giełda posiada również opcję zakupów cyklicznych za polskie złote. Możesz wybrać rodzaj kryptowaluty, która ma być regularnie kupowana oraz kwotę i częstotliwość jej zakupu. W tym celu musisz jednak podpiąć swoją kartę płatniczą do rachunku KuCoin.

Kupujemy pierwszą kryptowalutę na rynku spot KuCoin 

Gdy poznaliśmy już podstawowe funkcje i interfejs giełdy KuCoin, możemy przejść do realizacji pierwszej transakcji na rynku spot. W tym celu musimy wykonać następujące kroki:

 • Na górnym pasku nawigacji kliknij Handluj oraz Spot
 • Po uruchomieniu platformy z górnej listy wybierz interesujący Cię instrument. W naszym przypadku będzie to BTC/USDT:
Wybieramy instrument BTC/USDT
 • Następnie w prawym menu nawigacji musimy zaznaczyć rynek „Spot” oraz guzik „Kup”. Zmieniamy również zlecenie z limitem na zlecenie po cenie rynkowej (pozycja Rynek)
Wybieramy rodzaj zlecenia
 • Zanim przejdziesz dalej, zostaniesz poproszony o to, aby ustawić hasło transakcyjne:
Ustawiamy hasło transakcyjne
 • Teraz ustalamy kwotę, za którą chcemy dokonać zakupu i klikamy w przycisk Kup BTC:
Kupujemy Bitcoina

Gratulacje, właśnie dokonałeś zakupu pierwszej kryptowalut na KuCoin. Informacje o zrealizowanym zleceniu znajdziesz w „panelu pozycji” pod wykresem.

Jak zagrać krótką pozycję na KuCoin Futures?

Chcąc handlować na rynku futures, przejdź do opcji Derywaty oraz „kontrakty z depozytem w USDT”, aby handlować kontraktami terminowymi rozliczanymi w USDT. Platforma wygląda praktycznie tak samo, różni się jedynie wyglądem widżetu transakcyjnego.

W celu otwarcia krótkiej pozycji futures musisz wybrać wysokość dźwigni finansowej (od 1x do 125x). Na początku zalecamy jednak ustawianie jak najniższej dźwigni.

Konfiguracja zlecenia Futures

Następnie przełącz się z pozycji Limit na Rynek:

Wybieramy rodzaj zlecenia

Podaj kwotę BTC, którą chcesz handlować (minimum to 0.001 BTC) i zaznacz TP/SL Pozycji krótkiej, aby ustawić zlecenia zabezpieczające:

W ostatnim kroku wystarczy, że naciśniesz przycisk „Sprzedaj/Krótka”.

Otwieramy pozycję długą lub krótką

Gotowe, właśnie otworzyłeś swojego pierwszego shorta na rynku futures razem z KuCoinem. Informacje o pozycji oraz jej wynikach możesz śledzić z poziomu „panelu pozycji” pod wykresem.

Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB