logo

Jak założyć konto i zacząć handlować na Pepperstone? Poradnik

xtb - broker godny zaufania

Chciałbyś założyć konto u brokera Pepperstone? Aby założyć konto rzeczywiste, użytkownik musi wykonać następujące kroki w celu jego otwarcia.

  1. Przejdź na stronę rejestracji nowego konta w Pepperstrone
  2. Sprawdź w prawym górnym rogu czy ustawiony jest język polski i wybierz jedną z dostępnych form rejestracji
Rejestracja nowego konta w Pepperstone
Rejestracja nowego konta w Pepperstone
  1. Stwórz swój profil – Wprowadź swoje dane i wybierz hasło, aby utworzyć konto. Potwierdź guzikiem “Dalej”
Tworzenie nowego profilu
Tworzenie nowego profilu
  1. Wybierz rachunek rzeczywisty – w tym miejscu możesz podjąć decyzję, czy otwierasz rachunek demonstracyjny, czy realny
Potwierdzenie utworzenia konta
Potwierdzenie utworzenia konta
  1. Wybierz szczegóły konta – wskaż platformę, z której chcesz korzystać, rodzaj rachunku, walutę bazową oraz hasło, którym będziesz posługiwał się na platformie.
Wybór platformy handlowej
Wybór platformy handlowej
  1. Wypełnij kwestionariusz i test prawidłowości – Pozwala ocenić, czy handel instrumentami pochodnymi jest dla Ciebie odpowiedni. Zbiera również informacje o Twoich dochodach, doświadczeniu inwestycyjnym oraz zatrudnieniu.
Informacje o zatrudnieniu i dochodach
Informacje o zatrudnieniu i dochodach
  1. Potwierdź swoje dane w ramach KYC – Pepperstrone może wymagać od Ciebie dwóch dokumentów – dokumentu tożsamości ze zdjęciem (paszportu, prawa jazdy lub dowodu osobistego) oraz dodatkowego dokumentu (wyciągu bankowego lub rachunku za media). Najłatwiejszym sposobem przesłania tych dokumentów jest zrobienie zdjęcia dokumentu tożsamości telefonem. Pepperstrone nie akceptuje czarno-białych zdjęć lub skanów. Co więcej broker online zastrzega sobie prawo do dodatkowej weryfikacji użytkownika.
  2. Wpłata pierwszego depozytu i handel – Po zatwierdzeniu wniosku możesz zalogować się i zasilić swoje konto. Jeśli chcesz omówić opcje finansowania lub potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji, ile wpłacić, skontaktuj się bezpośrednio z brokerem.

Potrzebujesz więcej informacji o brokerze? Sprawdź naszą recenzję brokera Pepperstone. Znajdziesz tam opinie o brokerze, analizę oferty, metody wpłat oraz poradnik dotyczący handlu na tej platformie.

Rachunek demo – jak działa i jak otworzyć?

Pepperstone oferuje również możliwość założenia rachunku demo, który pozwala na testowanie platformy handlowej bez ryzyka utraty prawdziwych pieniędzy. Rachunek demo jest darmowy, a jego otwarcie zajmuje tylko kilka minut.

Rachunek demo pozwala na handel wszystkimi instrumentami finansowymi dostępnymi na platformach MetaTrader 4, MetaTrader 5. W przypadku tych platform konto demo jest dostępne przez 60 dni, po czym wygasa. Z kolei konta demo w Tradingview i cTrader nie wygasają. Wszystkie są zasilane wirtualną kwotą 50 000 dolarów (euro lub funtów).

Rachunek demo odzwierciedla realne warunki rynkowe i pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcji platformy handlowej.

Aby otworzyć rachunek demo w Pepperstone postępuj zgodnie z krokami opisanymi w przypadku założenia rachunku rzeczywistego:

Potwierdzenie utworzenia konta
Potwierdzenie utworzenia konta
  • Pobierz platformę transakcyjną – wybierz jedną z platform, TradingView, MetaTrader 4, MetaTrader 5 i cTrader, lub handluj przez przeglądarkę internetową za pomocą aplikacji WebTrader.
  • Rozpocznij handel – ćwicz swoje strategie handlowe z wirtualnymi środkami i rzeczywistymi cenami rynkowymi.

Poznaj platformę Pepperstone od środka. Pierwsze kroki

Po udanym utworzeniu konta i zalogowaniu się do platformy oferowanej przez Pepperstone ujrzysz okno ze sporą ilością informacji. Na poniższym zrzucie ekranu zaznaczyliśmy najważniejsze sekcje platformy, które warto poznać przed zawarciem pierwszej transakcji, aby lepiej odnaleźć się w gąszczu oferowanych przez nią funkcji.

5 najważniejszych elementów platformy cTrader oferowanej przez Pepperstone. Źródło: cTrader
5 najważniejszych elementów platformy cTrader oferowanej przez Pepperstone. Źródło: cTrader

Omówienie kluczowych elementów panelu użytkownika:

  1. Lista instrumentów

W tym miejscu znajdziesz wszystkie instrumenty oferowane przez Pepperstone wraz z informacją o cenie kupna i sprzedaży w danym momencie. Znajduje się tutaj również wyszukiwarka, która pozwala na łatwe znalezienie danego instrumentu po jego nazwie lub symbolu. Kliknięcie na wybrany symbol sprawi, że jego wykres pojawi się w oknie po prawej.

  1. Okna wykresów

W tym miejscu możesz zobaczyć notowania wybranych walorów inwestycyjnych oraz przeprowadzić ich analizę stosując wskaźniki oraz narzędzia analizy technicznej. Z poziomu wykresu możesz też dokonać szybkiej transakcji kupna lub sprzedaży (pozwalają na to prostokąty z ceną u góry wykresu).

  1. Menu szybkiego wybierania

Z tego menu masz możliwość złożenia zlecenia dla wybranego przez siebie instrumentu, z podaniem wszystkich najważniejszych informacji, z uwzględnieniem zlecenia stop loss oraz take profit. Klikając na zakładkach u góry możesz przełączać się jednak między innymi istotnymi widokami, sprawdzając na przykład kalendarz makroekonomiczny lub najważniejsze wiadomości rynkowe.

  1. Wpłaty i wypłaty środków

Przechodząc do lewego dolnego rogu platformy znajdziesz tak opcję wpłaty lub wypłaty środków. Ta pierwsza jest niezwykle istotna zanim dokonasz jakiejkolwiek transakcji musisz bowiem najpierw zasilić swój rachunek handlowy.

  1. Okno podglądu zleceń

W tym miejscu sprawdzisz natomiast swoje obecne pozycje, zlecenia oczekujące oraz historie wcześniej zawieranych transakcji. W tym miejscu zapisują się też wszystkie alerty cenowe, które ustawisz (będą informowały Cię, gdy dany instrument osiągnie określoną wartość).

  1. Głębokość rynku

Widżet w prawym dolnym rogu wyświetla informacje o głębokości rynku. Depth of Market (DoM) lub inaczej księga zleceń, służy do pomiaru płynności określonego instrumentu, pokazuje wolumen kupujących i sprzedających oraz agreguje je do poziomów cen. Może to być ważna informacja wykorzystana do skalpowania, może także pomóc w zidentyfikowaniu dokładnej ceny wejścia lub wyjścia z pozycji.

Jak inwestować na Pepperstrone? Otwieramy pierwszą pozycję

W ramach platformy cTrader dostępnej w ofercie Pepperstone możesz składać wszystkie popularne rodzaje zleceń transakcyjnych, w tym zlecenia rynkowe (natychmiastowa realizacja transakcji po aktualnej cenie), zlecenia oczekujące (wykonuje transakcję po osiągnięciu określonej ceny), w tym zlecenia stop oraz stop limit.

Rodzaje zleceń w Pepperstone
Rodzaje zleceń w Pepperstone

Chcąc otworzyć pierwszą pozycję w Pepperstone, należy wybrać instrument, którym chcemy handlować, a następnie kliknąć na przycisk “New Order”.

Należy wpisać wielkość transakcji, podać wysokość dźwigni, poziomy zabezpieczające stop loss i take profit, a następnie wybrać rodzaj zlecenia. Należy również zdecydować, czy chcemy kupić (long) czy sprzedać (short) dany instrument.

W naszym przykładzie poniżej wybieramy zlecenie rynkowe (market order) natychmiast realizujące pozycję o wartości 0,01 lota na parze walutowej EUR/USD. Zakładamy spadek EUR/USD, wybieramy więc „sell” ustawiając zlecenie stop loss 100 pipsów nad obecną ceną Dodatkowo, ustawiamy zlecenie take profit 100 pipsów poniżej obecnej ceny. W celu zatwierdzenia klikamy „Place Order”.

Zawieranie zlecenia
Zawieranie zlecenia

Po złożeniu zlecenia ujrzymy okno potwierdzające jego realizację oraz cenę, po której zostało zrealizowane. Mamy wtedy możliwość modyfikacji pozycji (Modify Position), złożenia nowego zlecenia (New Order) lub zatwierdzenia i wrócenia do głównego widoku platformy (OK).

Potwierdzenie złożenia zlecenia
Potwierdzenie złożenia zlecenia

Aktywne zlecenia oraz ich wyniki widoczne są w dolnym panelu platformy. W miejscu tym można również dokonać ręcznego zamknięcia zlecenia zanim to dotrze do poziomów stop loss lub take profit.

Podgląd aktywnych zleceń
Podgląd aktywnych zleceń
Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB