W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces otwarcia konta handlowego Purple Trading. Dodatkowo, zaprezentujemy jak otworzyć pierwszą pozycję inwestycyjną na tej platformie.
Krok 1: Przejdź na stronę służącą do otwierania nowych rachunków na purple-trading.com.
Krok 2: Wybierz język polski, przejrzyj warunki umowy, kliknij, że zapoznałeś się z dokumentami i podaj podstawowe dane kontaktowe takie jak imię, nazwisko, adres e-mail, kraj zamieszkania oraz numer telefonu. Następnie kliknij „Przejdź do następnego kroku”
Krok 3: Podaj szczegółowe informacje dotyczące rachunku, w tym walutę, w której chcesz zdeponować środki oraz handlować (dostępne są polskie złotówki).
Krok 4: Uzupełnij kwestionariusz inwestycyjny. W tym kroku broker spyta się Ciebie o datę urodzenia, wykształcenie, zatrudnienie oraz o wiedzę związaną z rynkami. Zostaniesz również poproszony o podanie swoich preferencji inwestycyjnych oraz informacji o akceptowanym poziomie ryzyka. Po uzupełnieniu tej części kwestionariusza kliknij przycisk „Oceń kwestionariusz inwestycyjny” znajdujący się na dole strony. Po kliknięciu tego przycisku broker zada Ci jeszcze kilka pytań sprawdzających Twoją wiedzę na temat inwestycji.
Krok 5: Jeżeli wszystko pójdzie dobrze powinieneś zobaczyć stronę, która zasugeruje jakie rodzaje produktów inwestycyjnych są dla Ciebie dostępne oraz odpowiednie. Kliknij „Kontynuuj do ostatniego etapu”, aby przejść dalej.
Krok 6: Po przesłaniu kwestionariusza zostaniesz poproszony o weryfikację swojej tożsamości. Musisz też przedłożyć skan dokumentu tożsamości (dowodu lub paszportu). Możesz tego dokonać w tym momencie lub później. Po wybraniu odpowiedniej opcji kliknij w „Złóż wniosek”.
Krok 7: Po przesłaniu wniosku, powinieneś otrzymać wiadomość mailową potwierdzającą jego złożenie. Teraz musisz uzbroić się w odrobinę cierpliwości, gdyż zespół Purple Trading będzie weryfikował podane informacje. Jeżeli okażą się prawidłowe, Twój rachunek zostanie otwarty.
Czy Purple Trading oferuje rachunek demo?
Oprócz rachunku rzeczywistego, w Purple Trading można założyć również rachunek demonstracyjny. Za jego pomocą możesz inwestować wirtualne środki, bez ryzyka utraty swoich oszczędności. Jest to doskonałe rozwiązanie dla początkujących, którzy chcą zdobyć doświadczenie inwestycyjne oraz do testowania różnych strategii tradingowych. Jego otwarcie krok po kroku zaprezentowano poniżej.
Krok 1: Przejdź na stronę służącą do otwierania nowych rachunków DEMO na purple-trading.com.
Krok 2: Podaj podstawowe dane osobowe oraz kontaktowe. Naciśnij następnie przycisk kontynuuj
Krok 3: Podaj szczegóły konta, w tym z jakiej platformy chcesz korzystać, hasło, walutę rachunku, wirtualny depozyt początkowy, typ rachunku i wysokość dźwigni finansowej. Po wpisaniu wszystkich danych naciśnij „Utwórz konto DEMO”
Krok 4: Pobierz platformę cTrader na swój komputer. W mailu potwierdzającym otrzymałeś dane do logowania oraz instrukcję jak zalogować się do wybranej platformy. Od teraz możesz korzystać ze swojego rachunku demo.
Pierwsze kroki na platformie Purple Trading
Po zainstalowaniu platformy MetaTrader 4 od Purple Trading i po jej pierwszym otwarciu ujrzysz menu ze sporą liczbą informacji, przesuwających się cyfr oraz widgetów. W tej części artykułu wyjaśniamy dokładnie, czego dotyczy każda sekcja platformy, ułatwiając Ci poruszanie się po niej.
Pasek narzędzi – w tej części znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia dotyczące wykresów. Możesz zmienić interwał, na którym prezentowany jest instrument, skorzystać z narzędzi rysowania lub wskaźników analizy technicznej.
Lista instrumentów – poniżej paska narzędzi znajduje się lista instrumentów dostępnych na platformie. Przeciągając dany instrument na pole wykresu zobaczysz jego notowania. Klikając na niego natomiast dwukrotnie otworzysz okno pozwalające na zawarcie transakcji.
Nawigator – pod polem instrumentów znajduje się pole o nazwie Nawigator, gdzie możesz zarządzać swoimi rachunkami na platformie MetaTrader 4, przeglądać zainstalowane wskaźniki, automatyczne strategie oraz skrypty.
Pole wykresu – największa część całej platformy to wykresy, zajmujące centralną pozycję. Klikając na wykres prawym przyciskiem myszy możesz bezpośrednio otworzyć transakcję w wybranym miejscu.
Terminal – widżet na dole to tak zwany terminal. W nim znajdziesz szereg ważnych informacji: wiadomości od brokera, pomocne artykuły edukacyjne, ale także informacje o otwartych pozycjach oraz historii swojego rachunku.
Jak inwestować w Purple Trading? Otwieramy pierwszą pozycję
Proces otwierania pierwszej pozycji zaprezentujemy w oparciu o platformę MetaTrader 4. Do zalogowania się skorzystaj z informacji, które broker przesłał Ci w mailu. Zaraz po zalogowaniu platforma powinna wyglądać w następujący sposób:
Z rozwijanej listy po lewej stronie wybieramy jeden z dostępnych instrumentów handlowych. W naszym przykładzie niech będzie to para walutowa EUR/USD. Po dwukrotnym kliknięciu w nazwę instrumentu ujrzymy okno o nazwie „Zlecenie”:
Wolumen naszej pierwszej transakcji dla bezpieczeństwa zmniejszymy do 0,01 lota oraz ustawimy zlecenia stop loss oraz take profit. Zakładamy, że eurodolar będzie rósł w perspektywie kolejnych dni (tygodni) w związku z czym stop loss znajdzie się poniżej obecnej ceny (1,05 USD), zlecenie take profit natomiast na wysokości docelowego poziomu, założonego w analizie (1,10 USD). Pozycję chcemy otworzyć po bieżącej cenie, wybieramy więc typ: „egzekucja rynkowa”.
Jeżeli zlecenie zostało zaakceptowane ujrzysz potwierdzenie jego złożenia w następującej formie. Kliknij przycisk OK, aby wyjść z okna.
Jeżeli chcesz sprawdzić, jak radzi sobie Twoja pozycja to na dolnym panelu w lewym rogu kliknij przycisk handel. Zobaczysz wtedy wszystkie otwarte pozycje, obecną cenę, wysokość prowizji, swapu oraz ostateczny zysk lub stratę z pozycji w danym momencie. Klikając na nią prawym przyciskiem myszy, możesz zamknąć pozycję „z ręki” lub poczekać na zrealizowanie się poziomu stop loss lub take profit.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD (XTB). Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Inwestowanie jest ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.