logo

Egera (dawniej BitClude). Opinie oraz recenzja giełdy krypto

xtb - broker godny zaufania

Egera (dawniej BitClude) to jedna z najlepszych obecnie polskich giełd kryptowalut, która postawiła na bezpieczeństwo klientów. Platforma założona w 2019 roku zdążyła uzyskać licencję KNF-u i dotychczas może pochwalić się liczbą ponad dwudziestu tysięcy użytkowników. Czy ma szansę powalczyć o inwestora z platformami należącymi do czołówki?

Oferta giełdy Egera:

Strona www
Kraj / Rok powstania
Polska / 2019
Ilość kryptowalut
6
Ilość par handlowych
12
Prowizje (maker/taker)
0,3% / 0,5%
Obsługa PLN / Języka polskiego
tak /
tak
Stablecoiny
tak
Dostępne waluty FIAT
PLN
Handel z dźwignią
nie

Najlepsze alternatywy dla giełdy Egera

Pozycja w rankingu
1
Ilość kryptowalut
395
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
2
Ilość kryptowalut
490
Prowizje
0,1% / 0,1%
Dźwignia
tak
Pozycja w rankingu
3
Ilość kryptowalut
66
Prowizje
0,3% / 0,45%
Dźwignia
nie

Czym jest Egera?

Pomysłodawcą poznańskiego BitClude jest Jakub Wierzcholski, znany wcześniej w środowisku fanów kryptowalut. Firma zatrudnia obecnie ponad 20 osób, a obok Wierzcholskiego, najważniejszymi osobami są tu Tomasz Limiszewski odpowiadający za strategię spółki oraz Mateusz Mączkowski.

Strona główna giełdy Egera
Strona główna giełdy Egera

Egera (dawniej BitClude) przygotowało dla swoich klientów dwa produkty – kantor online oraz bardziej zaawansowaną platformę do handlu kryptowalutami. W ofercie znajduje się kilka najważniejszych tokenów (w tym Bitcoin), na których do tej pory wygenerowano ponad 348 mln złotych wolumenu obrotu.

Kantor i giełda Egera

Egera dzieli się na dwie główne sekcje – kantor, w którym klienci, za pomocą kilku kliknięć mogą kupić kryptowaluty oraz platformę Egera Pro. Ta druga przeznaczona jest dla osób z bardziej technicznym zacięciem, które, zamiast wymiany tokenów, chcą aktywnie zaangażować się w handel.

Kantor obsługuje najważniejsze waluty fiat – PLN, EUR, GBP i USD. Ponadto, zadanie użytkownikom ułatwia przydatny kalkulator, który na bieżąco przelicza kursy walut na wartość tokenów. Po zakupie danej kryptowaluty klient ma możliwość przelania jej na zewnętrzny portfel, lub przechowywania bezpośrednio na giełdzie Egera (BitClude).

Egera - kup Bitcoin
Egera – kup Bitcoin

Platforma do tradingu Egera Pro wykorzystuje z kolei usługi dostarczane przez serwis Tradingview.com. Tym sposobem, klienci polskiej firmy mogą analizować wykresy za pomocą jednych z najlepszych na rynku narzędzi, włączając to nie tylko podstawowe wskaźniki techniczne, ale także profile wolumenu i wiele innych.

Twórcy platformy postarali się także o stworzenie aplikacji mobilnej Egera Pro, dostępnej na systemy Android i iOS.

Egera PRO
Egera PRO

Obok zalet są niestety i wady. Wynikają one przede wszystkim z krótkiego stażu i tym samym – małej popularności BitClude (obecnie Egera), przez co wolumen i płynność na giełdzie są dość niskie. Kolejny z minusów to uboga oferta par kryptowalutowych, którymi możemy handlować.

Giełda Egera (BitClude) – prowizje

Na przeciętnej giełdzie kryptowalut, mamy do czynienia z prowizjami dla Takerów – realizujących zlecenia oraz Makerów – tworzących rynek. Na giełdzie Egera wyglądają one następująco:

 • Prowizja Makera – 0.3%
 • Prowizja Takera – 0.5%

W przypadku kantoru prowizja pobierana od każdej transakcji wynosi z kolei 2.80%.

Egera – Prowizje od depozytów i wypłat

Korzystanie z portfela i przechowywanie w nim kryptowalut jest darmowe, jednak w niektórych przypadkach, od wpłat z pomocą walut fiat, będziemy musieli zapłacić prowizję.

PłatnośćMin. Wartość transakcjiWysokość prowizji
SEPA/SWIFT/ELIXIR1 USD/EUR/GBP/PLN0%
BLIK50 PLN2%
Karta10 PLN2 zł plus 3% wpłaty

Platforma osobno pobiera także prowizje od wypłaty środków. Te możemy realizować przede wszystkim poprzez ekspresowe i zwykłe przelewy na należące do nas konta bankowe. Egera umożliwia także przelanie środków na konto innego użytkownika platformy.

WypłataMin. Wartość transakcjiWysokość prowizji
ELIXIR20 PLN1 PLN
EXPRESS50 PLN10 PLN
W bankomacie50 PLN10 PLN
SEPA10 EUR2.5 EUR
SORBNET10 EUR5 EUR
Wypłata w BTC0.002 BTC0.0005 BTC
Wypłata w LTC0.02 LTC0.01 LTC

Kantor i giełda Egera – zakładamy rachunek na platformie

Link do darmowej rejestracji znajduje się tutaj. W Egera (obecnie BitClude) możemy wybrać, czy chcemy założyć rachunek standardowy, dla osób początkujących i inwestorów z mniej zasobnym portfelem czy profesjonalny, przeznaczony dla większych inwestorów i instytucji. Trzeba przy tym wspomnieć, że ten drugi wymaga od klienta dodatkowej weryfikacji.

By otworzyć konto, klikamy stosowny link na stronie głównej i przechodzimy do kroku pierwszego.

Krok 1

Egera - Utwórz darmowe konto
Egera – Utwórz darmowe konto

Platforma poprosi nas o wypełnienie formularza, w którym musimy wpisać kilka podstawowych danych: adres e-mail, numer telefonu i hasło dla naszego nowego rachunku.

Krok 2

Na podany przez nas numer otrzymamy specjalny kod SMS, który należy wpisać w odpowiednim polu oraz otworzyć specjalny link, który dotrze do nas w wiadomości mailowej.

Krok 3

Utworzyliśmy konto, jednak by złożyć pierwszy depozyt, musimy je zweryfikować. Na giełdzie Egera spotkamy się ze standardową procedurą tego typu, czyli – dostarczeniem skanów dokumentów tożsamości, a także weryfikacją z użyciem kamery smartfona.

Kantor i giełda Egera (BitClude) – jak złożyć pierwszy depozyt?

Po aktywacji rachunku, pora na złożenie depozytu. Trzy najważniejsze metody przelania środków na platformę to:

 1. Najprostsza z możliwości – BLIK
 2. Zwykły przelew bankowy
 3. Przelew ekspresowy, realizowany za pomocą jednego z obsługiwanych przez platformę banków

Kiedy zdecydowaliśmy się już jedną z nich, w dwóch banalnie prostych krokach wpłacamy na konto pierwsze środki.

Krok 1

W menu głównym platformy wybieramy nasz portfel. Następnie, powinniśmy zauważyć okienko pozwalające na wybranie jednej z metod płatności.

Krok 2

Zaznaczamy preferowaną przez nas płatność. Gdy platforma pokieruje nas dalej, postępujemy zgodnie z wytycznymi na ekranie.

Giełda Egera i kwestie bezpieczeństwa

Jednym z najważniejszych argumentów, świadczących o bezpieczeństwie polskiej platformy, jest zdobycie przez nią licencji KNF-u. Egera korzysta także ze standardowych metod zabezpieczających, takich jak szyfrowanie SSL oraz weryfikacja F2A. Co więcej, aż 98% środków platforma przechowuje offline, co dodatkowo zwiększa pewność co do jej bezpieczeństwa.

binance futures - poradnik oraz opinie

Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo samej giełdy nie zwalnia użytkowników z obowiązku odpowiedniego przygotowania do handlu lub inwestycji. Kryptowaluty wciąż są rynkami o ogromnej zmienności, która może narazić nasz portfel na poważne obsunięcie kapitału.

Co jeszcze oferuje giełda Egera?

​Zalety giełdy Egera:

 • Obsługa BLIK,
 • Obsługa darmowych wpłat instant na rachunek bankowy 24/8,
 • Obsługa wypłat instant na rachunek bankowy 24/8
 • Obsługa wpłat kartami płatniczymi Visa i Mastercard,
 • Profesjonalny tradingdesk
 • Kantor kryptowalut umożliwiający zakup w kilka sekund,
 • Automatyczna weryfikacja tożsamości,
 • Wiele rynków kryptowalutowych
 • Platforma edukacyjna learn & earn
 • Staking

Opinie o firmie Egera

Wśród największych plusów giełdy użytkownicy wymieniają przede wszystkim profesjonalną obsługę klienta, która błyskawicznie rozwiązuje problemy. Następne na liście są oczywiście wysokie bezpieczeństwo giełdy, niskie prowizje dla osób realizujących zlecenia po cenach rynkowych oraz całkowity ich brak w przypadku Makera. Miłym dodatkiem jest także opcja zapisu do programu poleceń.

Znalazło się niestety i kilka sporych mankamentów. Jak wspominaliśmy w akapicie poświęconym platformie tradingowej, Egera jest młodą i mało popularną giełdą, przez co nie uświadczymy na niej wysokiej płynności. Właściciele chwalą się wolumenem obrotu przekraczającym 348 milionów złotych, jednak dla kontrastu, obroty na największej tego typu giełdzie – Binance, wynoszą nawet 90 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Z tego względu, polska platforma jest raczej rozwiązaniem dla osób zainteresowanych przede wszystkim inwestowaniem długoterminowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB