logo

Alien Worlds (TLM): jak działa ta gra Web3? Wady, zalety, perspektywy

xtb - broker godny zaufania

Alien Worlds to gra, która podczas swojej premiery rozbiła bank na Binance Launchpool. Co więcej, związane z nią ściśle pojęcia Metaverse i NFT to najgorętsze słowa w ekosystemie gier, opartych na blockchainie. Zobaczmy, czy jest się czym ekscytować.

Logo kryptowaluty Alien Worlds

Kurs Alien Worlds
(TLM/PLN)

0,048 PLN

(0,012 USD)

Zmiana ceny (24h)

0,93% (+0,00044 PLN)

Ranking

611

1h

-1,51%

24h

0,93%

7d

-10,59%

14d

13,91%

30d

-0,31%

200d

-26,38%

1y

13,48%

Kapitalizacja

52 590 079 USD

Zmiana kapitalizacji (24h)

1,12%

Max cena (24h)

0,012 USD

Min cena (24h)

0,012 USD

Wolumen (24h)

4 206 065 USD

Historyczne maksimum

0,74 USD (2021-05, -98,37%)

Ilość w obrocie

4 388 541 495 TLM

Ilość maksymalna

6 425 903 877 TLM

Za 100 PLN kupisz 2 103,73 TLM

Strona projektu: alienworlds.io

Ostatnia aktualizacja 2024-07-24 20:57

Wykres kryptowaluty Alien Worlds


Co to jest Alien Worlds?

Kryptowaluta Alien Worlds - small logo

Gry oparte o blockchain zyskują na popularności. Dlaczego tak się dzieje i jak one działają, warto sprawdzić w naszych tekstach o Decentraland i My Neighbor Alice. Jednak to Alien Worlds przebija je pod względem popularności. Do gry codziennie loguje się bowiem prawie 300 tysięcy użytkowników.

W grze gracz wciela się w poszukiwacza przygód z 2055 roku. Jego zadaniem jest eksploracja odległych światów, aby wydobyć cenny minerał – Trilium. Oprócz niego, gracze natrafiają niekiedy na przydatne znaleziska jak sprzęt czy broń, zapisane w postaci NFT. Każdy z tych tokenów ma określony cel. Narzędzia pomagają zwiększyć wydajność wydobycia. Broń pozwala bronić się przed napadem – lub go dokonać. Skórki pozwolą zmienić wygląd posiadanych przedmiotów.

Zanim jednak zaczniesz eksplorację, musisz wybrać konkretną planetę i działkę na niej. Jeśli ma już ona właściciela, będziesz musiał zapłacić mu za prawo poszukiwań na jego ziemi. Przy okazji zapewniając mu dochód pasywny, zupełnie jak w realnym życiu.

Generalnie, Alien Worlds można określić jako karcianą grę kolekcjonerską z rozbudowanym wątkiem ekonomicznym, opartą o blockchain. Idealny test praktyczny dla kandydatów na przedsiębiorców ;).

Najważniejsze elementy gry

1. Trilium (TLM)

Tak jak w życiu, tu również najważniejsze są pieniądze. Trilium to kryptowaluta Alien Worlds, napędza ono całą ekonomię gry, pozwalając kupować niezbędne wyposażenie. Można je zdobyć poprzez wydobycie lub jako nagrodę za wygrane walki. Twoje saldo Trilium może jednak również spaść, jeśli gospodarujesz nim nierozsądnie. Zachęca to graczy do poznawania mechaniki gry i wyboru właściwej ścieżki.

2. NFT

W Alien Worlds istnieje sześć podstawowych rodzajów NFT: Działki, Narzędzia, Broń, Awatary, Minionki i Artefakty. Każdy z nich opisany jest na swojej karcie. Zapoznanie się z opisem pomaga dokonać wyboru, najbardziej przydatnego dla realizacji wybranej strategii. Najważniejszym NFT w grze są działki, reprezentujące części lądu na różnych planetach. Różne tereny mają bowiem różny potencjał górniczy i odmienną trudność wydobycia skarbów, które mogą kryć wewnątrz.

3. Planety

Tutaj odbywa się większość działań Alien Worlds. Każda planeta jest zarządzana przez własne DAO, które różnie określa swoje cele i strategie. Gracze, którzy stakują Trilium na danej planecie głosują, by wyłonić rząd, ustalający rządzące nią zasady.

Planety, które tworzą Alien Worlds to: Kavian, Naron, Veles, Magor, Eyeke i Neri. Ostatnio dołączyła do nich siódma planeta, o niej jednak więcej za chwilę.

Alien Worlds (TLM) – aspekty techniczne

Alien Worlds działa na na 3 łańcuchach: WAX, Ethereum i Binance Smart Chain (BSC). WAX obsługuje bezpłatną warstwę transakcyjną wewnątrz gry. Token ERC-20 pozostaje uniwersalnie akceptowanym sposobem rozliczania poza grą. BSC również służy rozliczeniom, a poza tym pozwala skorzystać z „misji planetarnych” posiadaczom tokenów w formacie BEP-20.

Dane obrazów NFT są przechowywane w systemie plików peer-to-peer (IPFS). Gwarantuje to, że pliki obrazów pozostają zdecentralizowane, jednocześnie umożliwiając aplikacjom zewnętrznym łączenie się z danymi w łańcuchu.

Binance pozostaje najważniejszym partnerem, w uznaniu zasług uhonorowanym własną, siódmą planetą ;). Gra została także wzbogacona o wspomniane wcześniej Planet Binance Missions.

Prawdziwe pieniądze w wirtualnej rzeczywistości

Z pewnym zdziwieniem zauważyłem, że na kilku polskich stronach o zarabianiu, granie w Alien Worlds było przedstawiane jako ciekawa alternatywa dla bukmacherki czy skalpowania na Forexie. No, ale przy niegdysiejszej cenie TLM na poziomie 5 dolarów, dzienny urobek w wysokości 8 TLM przekładał się już na 150 zł zysku. Stawka prawie jak na kasie w Biedronce.

Zostawmy jednak drobnych ciułaczy. W zarabianie na Metaverse wchodzą już poważne korporacje, od funduszy hedgingowych z Londynu, po venture capital z Szanghaju. Ponieważ firmy te nie są już w stanie zdobyć znaczącego udziału w głównych sieciach blockchain, szukają nowych platform o wysokim potencjale, na których da się uzyskać „pakiet kontrolny”. Ze względu na swoje środki i dynamiczny rozwój branży, mogą być one w stanie zdominować niektóre planety Alien Worlds. To z kolei da im możliwość sterowania przepływami Trilium (TLM) i przyszłością danej planety. Przy szybkim wzroście NFT i liczby inwestorów, którzy chcą wykorzystać nowe trendy, koncepcja przejęcia i dominacji planetarnej ma duży sens finansowy.

Kryptowaluta Alien Worlds (TLM) – przypadki użycia

Skoro ustaliliśmy już, że to pieniądze rządzą światem, zobaczmy, do czego realnie przydaje się Trilium:

  • Planet Governance. Posiadacze TLM mogą postawić je, aby uczestniczyć w zarządzaniu planetami. A jeśli są potężni i bogaci, mogą nawet docelowo przejąć nad nią rządy.
  • Waluta w grze. Tokeny TLM to waluta niezbędna do kupowania i ulepszania przedmiotów czy uczestniczenia w misjach.
  • Staking. Gracze mogą użyć TLM na wybranej planecie, aby wziąć udział w wydobyciu.
  • Zachęty do gry. Użytkownicy mogą zdobywać TLM jako nagrody za aktywne uczestnictwo w grze.

binance futures - poradnik oraz opinie

Gdzie kupić i jak przechowywać TLM?

W kontekście partnerstwa z Binance, ta giełda jest rzecz jasna głównym parkietem. Pozostałe giełdy z dużymi obrotami na TLM to Bitmart, LBank czy BKEX. Waluty wymiany to głównie USDT, BUSD i BTC.

Aby grać w Alien Worlds, wystarczy szybkie utworzenie portfela na WAX.io. Jeśli natomiast chcesz przechowywać tokeny poza grą, przesłać je na giełdę itd, musisz dysponować portfelem potrafiącym obsłużyć tokeny ERC-20 (Ethereum) lub BEP-20 (Binance). Oba te standardy obsługiwane są przez Metamask, możesz też użyć sprzętowego portfela SafePal lub programowego TrustWallet. Jeśli wystarczy ci jeden z tych łańcuchów, możesz wybrać dowolny portfel dla Ethereum, w tym sprzętowy (Ledger, Trezor), albo portfel dla BSC (Binance Chain Wallet, Ellipal).

Perspektywy

Gra weszła na parkiet Binance w kwietniu 2021. Cena kryptowaluty Alien Worlds szybko skoczyła do nieomal 7 dolarów, by jeszcze prędzej spaść w okolice ćwierć dolara, gdzie przebywa do dzisiaj. Przy okazji efekt pompy, związanej z listingiem, pokazany został w wydaniu wręcz książkowym.

Teoretycznie Max Supply ustalone jest na poziomie 10 mld, w praktyce, wg zapewnień twórców, całkowita podaż nie powinna przekroczyć 5,2 mld. W obiegu jest obecnie 1,2 mld tokenów, presja inflacyjna więc jeszcze całkiem spora.

Prognozy przyszłej ceny kryptowaluty Alien Worlds (TLM) obarczone są bardzo dużym marginesem błędu, wszystko zależy bowiem od dalszej popularności gry. Przewidywana cena za rok waha się wg różnych serwisów od 5 centów do jednego dolara. Bezpieczniej założyć można, że warto poświęcić swoje TLM na uzyskanie rzadkich NFT, co powinno przynieść bardziej wymierne i ciut pewniejsze zyski.

Na korzyść tokena przemawia dość szczegółowa roadmapa i spore grono partnerów z Binance na czele. Nie wiadomo jednak, czy to wystarczy podczas kolejnego załamania rynku lub pojawienia się silnego konkurenta.

Alien Worlds (TLM) – opinie, fakty, ciekawostki

Opinię o Alien Worlds psują nieco liczne błędy i niedoróbki. Często zgłaszanym problemem jest np. błąd RAMu albo procesora, uniemożliwiający operacje związane z tokenami TLM.

Jednym z rodzajów NFT w grze są… Minionki. Nie są to jednak sympatyczne żółte stworki, ale postacie, która możesz rekrutować do swojej armii, w celu pokonania przeciwników.

Używając awatarów i skórek, możesz dokonać cudów – nawet zmienić wygląd i wielkość swojej standardowej łopaty, by zyskać szacunek wśród innych poszukiwaczy. 😉

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ucieka w świat wirtualny, niczym w filmie Ready Player 1. Nic w tym złego, ale jednak po wyłączeniu gry wybierz się na piwo z kumplami. Po co komu wirtualne pieniądze, jeśli nie można ich wydać w realu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB