logo

Co to jest SafePal (SFP)? Analiza, zastosowanie, opinie

xtb - broker godny zaufania

W tym dziale zazwyczaj piszemy o tokenach: do czego służą, jakie mają cechy, czy warto je kupić. Dziś jednak musimy spojrzeć nieco szerzej. Kryptowaluta SafePal (SFP) to bowiem tylko część większej całości.

Logo kryptowaluty SafePal

Kurs SafePal
(SFP/PLN)

3,35 PLN

(0,85 USD)

Zmiana ceny (24h)

5,77% (+0,18 PLN)

Ranking

157

1h

-0,48%

24h

5,77%

7d

3,69%

14d

16,27%

30d

3,01%

200d

17,54%

1y

87,38%

Kapitalizacja

392 802 850 USD

Zmiana kapitalizacji (24h)

5,15%

Max cena (24h)

0,85 USD

Min cena (24h)

0,80 USD

Wolumen (24h)

12 689 412 USD

Historyczne maksimum

4,19 USD (2021-02, -79,67%)

Ilość w obrocie

462 500 000 SFP

Ilość maksymalna

500 000 000 SFP

Za 100 PLN kupisz 29,81 SFP

Strona projektu: www.safepal.com

Ostatnia aktualizacja 2024-07-06 14:33

Wykres kryptowaluty SafePal


Co to jest SafePal?

Projekt SafePal - logo małe

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę hasło SafePal, na pierwszym miejscu zobaczymy strony, oferujące nam portfel sprzętowy tej marki. Informacje o tym, że istnieje także kryptowaluta pod tą nazwą, znajdziemy dużo niżej.

Ekosystem SafePal możemy bowiem podzielić na kilka części. Osobnych, acz świetnie współpracujących ze sobą. Hardware, tj. portfel sprzętowy i powiązane z nim gadżety. Software, czyli platforma internetowa i aplikacje służące obsłudze portfela. I wreszcie kryptowaluta SFP, służąca interakcjom w tej sieci.

Historia pewnego projektu

SafePal rozpoczął swoją podróż w roku 2018. Firma, kierowana przez Veronicę Wong, założona została w Shenzhen i ma tam mocne korzenie. Członkowie teamu pracowali dla takich gigantów, jak Huawei, Tencent czy Samsung. Zespół ma doświadczenie w programowaniu, projektowaniu UI czy cyberbezpieczeństwie. Podsumowując: ci ludzie wiedzą co robią. I mają świetne kontakty w chińskiej Dolinie Krzemowej.

Kompetencje zespołu i ambitna wizja zaowocowały strategicznym wsparciem ze strony Binance, stopniowo nastąpiła też głęboka interakcja z całym ekosystemem tej giełdy.

Firma systematycznie wypełnia punkty przewidziane przez RoadMap. Postępy są wzorowo raportowane w cotygodniowych sprawozdaniach, budując zaufanie do projektu. Niby oczywistość, ale tak niewielu to robi…

Bliższe spojrzenie na SafePal – hardware i software

Kryptowalutę SFP omówimy za chwilę, tutaj spójrzmy, jak funkcjonują pozostałe elementy układanki.

Hardware: portfel sprzętowy SafePal S1

Obsługuje on 20 blockchainów (m.in. Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS, Stellar, BSC) i ponad 10 000 kryptowalut. Ma przyjazny interfejs użytkownika, wspiera użycie dApps wielu systemów, m.in BSC, Ethereum czy Tron. W przeciwieństwie do portfeli Ledger i Trezor, nie wymaga do tego instalacji aplikacji innych firm.

Portfel ma architekturę dwuchipową, do autoryzacji transakcji służy osobny układ. Wykorzystuje też zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, w tym między innymi mechanizm uwierzytelniania sprzętu czy samozniszczenia, w celu ochrony kluczy przed atakami. Przy cenie 40 dolarów sprzęt jest na tyle atrakcyjny, że trzeba poczekać na dostawę.

Software: aplikacja SafePal, Software Wallet

Aplikacja umożliwia użytkownikom przechowywanie i handel swoimi zasobami krypto. Służy zarządzaniu portfelem sprzętowym i portfelem software. Umożliwia tworzenie wielu kont, na przykład portfela długoterminowego i codziennego użytku.

Zdecentralizowany portfel umożliwia użytkownikom importowanie danych i zarządzanie kryptowalutami na urządzeniach mobilnych. Wbudowany SafePal Swap DEX w połączeniu z możliwościami cross-chain jest bardzo przydatny.

Kryptowaluta SafePal (SFP)

Natywnym tokenem ekosystemu SafePal jest waluta o nazwie SFP. Jest to token oparty o blockchain Binance, w standardzie BEP-20. Opiera się na algorytmie konsensusu Proof of Stake (POS). Użytkownicy SafePal mogą zdobyć tokeny SFP przez airdrop, jako nagrodę za stakowanie, przez zachęcanie innych użytkowników i generalnie przez działanie na rzecz firmy.

SFP ma służyć rozwojowi platformy, skupiać wokół siebie zainteresowanych jej rozwojem i długofalowymi zyskami stąd płynącymi. Firma uważa, że wartość tej monety powinna wynikać z jej rzeczywistego użycia, a nie ze spekulacji. Determinuje to jej zastosowanie.

Po co komu SFP?

Ważniejsze przypadki użycia kryptowaluty SafePal:

  • Zniżki i rabaty. Użytkownicy mogą korzystać z SFP w celu uzyskania zniżek na produkty i usługi, choćby na portfel sprzętowy S1.
  • Bonusy przy stakingu. Dzięki niemu można uzyskać dodatkowe zyski w programie SafePal Earn.
  • Nagrody i zachęty. Posiadacze tokenów SFP mogą korzystać z airdropów partnerów firmy oraz otrzymywać limitowane NTF.
  • Zarządzanie społecznościowe. Właściciele SFP mają możliwość składania propozycji i głosowania nad nimi, np. w kwestii dodania obsługi nowych blockchainów.

Plany na przyszłość

Firma dba o wiarygodność, publikując w sieci swoje zamierzenia i rozliczając się z ich wykonania. W najbliższym czasie ma następujące plany:

  • Wydanie nowego portfela sprzętowego SafePal S2. Jest on już opracowany i przetestowany, pozostała tylko produkcja, nieco opóźniona w związku z niedoborem chipów na rynku.
  • Dołożenie obsługi kolejnych łańcuchów: VeChain, Cardano i THETA, planowane na drugi kwartał 2021 r.
  • Dodanie do możliwości portfela obsługi płatności kartą kredytową.

Rozwijane są także partnerstwa. Na swoich stronach firma chwali się współpracą z:

  • Pancake Swap (DeFi zbudowane na Binance Smart Chain).
  • Rarible (wiodący rynek NFT).
  • Travala (platforma rezerwacji podróży, która akceptuje krypto).

SFP niewątpliwie jest dość popularną monetą. Wg BSCScan liczba użytkowników posiadających go w portfelu zbliża się do 80 tysięcy. Z drugiej strony, Top 10 portfeli kontroluje w sumie prawie 95% tokenów, co świadczy o niebezpiecznej jego centralizacji. Cóż – na Binance sprzedano tylko 10% podaży, podczas gdy zespół zachował 20%.

binance futures - poradnik oraz opinie

Jak i gdzie kupić SafePal?

Głównym rynkiem, na którym możemy kupić SFP jest oczywiście Binance, a jeśli wolimy DEXy, to Pancake Swap. Pozostałe giełdy jak MXC czy Gate.io mają marginalne wolumeny transakcji.

Waluta handlowana jest głównie w parach do USDT i BUSD. Jeśli nie posiadamy stablecoinów, Pancake Swap zapewni nam transakcję w WBNB (Wrapped BNB). Jest to natywna waluta Binance „opakowana” tak, aby być zgodna ze standardem BEP-20, który jest podstawą Pancake.

Oczywistym portfelem do przechowywania SFP jest SafePal S1. Jeśli go nie mamy, możemy użyć portfela MetaMask. Jeśli wydaje się on nam ciut trudny w obsłudze, możemy rozważyć Math, Unstoppable lub Trust Wallet. No i zawsze zostaje nam rozszerzenie Google – Binance Chain Wallet.

SafePal – opinie, fakty, ciekawostki

SafePal jest sprzedawany także w Polsce, przez stronę w domenie .pl. Jednak wyświetlana cena 1 zł oraz brak danych kontaktowych powinny wzbudzić twoją czujność, jeśli chodzi o tego sprzedawcę…

Firma przeprowadziła dwie rundy airdropu SFP dla wczesnych użytkowników portfela. Opinie klientów o tej akcji SafePal były entuzjastyczne. Nic dziwnego – portfel spłacił się sam i to z nadwyżką.

Trzeba pamiętać, że SafePal nie jest portfelem opensource. Oznacza to, że musisz zaufać firmie, że jest wobec ciebie uczciwa. A także, że nie przepuściła żadnego błędu w oprogramowaniu, dzięki któremu ktoś mógłby wyzerować twoje konto.

Podsumowując, SafePal wydaje się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Pozostaje się tylko jedna wątpliwość. To fakt, że chiński Wielki Brat będzie wiedział wszystko o twoich transakcjach w krypto…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking brokerów 2024
xtb logo
Sprawdź
etoro
Sprawdź
logo tms
Sprawdź
plus500 logo
Sprawdź
icmarkets logo
Sprawdź

Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty, mogące spowodować szybką utratę kapitału ze względu na dźwignię finansową. Od 51% do 89% inwestorów traci swoje środki handlując CFD. Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

pekao

Binance - kod rabatowy -20%

XTB