My Neighbor Alice nie jest nową nazwą. Już w listopadzie 1976 roku fani brytyjskiego zespołu Smoke po raz pierwszy mogli usłyszeć hit „Living Next Door to Alice”. Minęło prawie pół wieku i tym razem to fani blockchaina mają pełne prawo zapytać – Who the F..ck Is Alice? Sprawdźmy, co ma blockchain do gier komputerowych.
Kurs My Neighbor Alice
(ALICE/PLN)
4,55 PLN
(1,17 USD)
Zmiana ceny (24h)
-4,06% (-0,19 PLN)
Ranking
478
1h
-1,52%
24h
-4,06%
7d
2,69%
14d
10,47%
30d
1,46%
200d
-3,65%
1y
17,27%
Kapitalizacja
107 760 812 USD
Zmiana kapitalizacji (24h)
-4,10%
Max cena (24h)
1,23 USD
Min cena (24h)
1,13 USD
Wolumen (24h)
25 539 378 USD
Historyczne maksimum
40,93 USD (2021-03, -97,14%)
Ilość w obrocie
92 083 333 ALICE
Ilość maksymalna
100 000 000 ALICE
Za 100 PLN kupisz 21,97 ALICE
Strona projektu: www.myneighboralice.com
Ostatnia aktualizacja 2024-11-21 11:06
Wykres kryptowaluty My Neighbor Alice
Nowy trend – gry na blockchainie
Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie tracił czasu, grając w Quake, Diablo czy GTA. Godziny spędzone w grze owocowały zdobyciem nie tylko nowych umiejętności, ale i wielu całkiem niezłych artefaktów w rodzaju zabójczego miecza czy customowego pistoletu. W pewnej chwili nie grałeś już po to, by realizować misję, ale po to, by zdobywać nowe, fajne przedmioty. Gdyby tylko dało się zachować je na zawsze…
Gry oparte o blockchain realizują te marzenie. Jeśli zdobędziesz w nich jakiś wyjątkowy przedmiot – lub go stworzysz – możesz zapisać go w łańcuchu bloków. Tak długo, jak będzie istniał chociaż jeden węzeł sieci, twoje trofea nie zaginą w pomroce dziejów.
Te gry, które potrafią zapisać nasze cyfrowe przedmioty jako NFT, dają nam ich prawdziwą własność. Możemy je sprzedać, kupić czy zamienić za inne nawet poza grą, choćby na serwisie OpenSea. I to jest właśnie podstawowa różnica.
Co to jest My Neighbor Alice?
Trend rozwoju gier opartych na łańcuchu bloków, postanowili wykorzystać także twórcy My Neighbor Alice.
Jest to wieloosobowa gra online, w której gracze mogą tworzyć własne wirtualne krainy, budować, wchodzić w interakcje z sąsiadami, wypełniać zadania i zdobywać nagrody. Akcja gry toczy się na sześciu wyspach, które są powoli zagospodarowywane przez użytkowników. Każdy może dołączyć do tego świata i zajmować się takimi rzeczami, jak rolnictwo, rybołówstwo, czy pszczelarstwo. Gracze mogą też handlować rozmaitymi przedmiotami dostępnymi w grze, by zwiększać swoje zyski.
My Neighbor Alice w założeniu ma być grą należącą do swoich użytkowników, zarządzaną przez zdecentralizowaną organizację (DAO) zwaną Radą Społeczności.
Gra skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Nie musisz być fanatykiem blockchaina, ani nawet posiadać portfela krypto, by cieszyć się grą. Choć, oczywiście, bez tego nie będziesz mógł zapisać swoich artefaktów na blockchainie.
Gra sprawnie i naturalnie włącza w rozgrywkę elementy DeFi, oparte głównie na handlu zasobami, zapisanymi jako NFT.
Tokeny NFT jako paliwo dla Alicji
Wizją My Neighbor Alice jest stworzenie zachęt finansowych dla najbardziej zaangażowanych graczy. Mogą oni zyskiwać kryptowalutę ALICE, handlując takimi zasobami jak jak ziemia (działki na wyspach), domy, rośliny, zwierzęta – a nawet wytwarzając nowe przedmioty.
Zasoby te mogą być także wynajmowane innym graczom przy zastosowaniu smart kontraktów. Jeśli np. wydzierżawimy swoją ziemię innym użytkownikom, możemy uzyskać dochód pasywny. Zupełnie, jak przy wynajmie mieszkania w realu ;).
Co ciekawe, kiedy użytkownik kupuje NFT, pewien procent ceny zakupu może trafić na specjalne konto zabezpieczeń. Użytkownik ma możliwość spalenia tego NFT za cenę równą zabezpieczeniu, co gwarantuje, że jego cena nigdy nie spadnie do zera.
Gra opiera się na blockchainie Chromia. Umożliwia on zapisywanie i obsługę w pełni zaszyfrowanych danych w łańcuchu. Pozwala też naturalnie na działanie gry bez scentralizowanego serwera.
Dane o NFT gracza mogą być przekazywane zarówno przez łańcuchy Ethereum, jak i Binance Smart Chain. Tymczasem „sparowany” Chromia Original NFT znajduje się w łańcuchu bloków Chromia, gdzie może przechowywać też dodatkowe metadane. Dzięki temu NFT mogą mieć nowe przypadki użycia i funkcje, wykraczające poza wcześniej istniejący standard tych plików.
Kryptowaluta ALICE – zastosowanie
Skoro cała gra opiera się na NFT, jakie znaczenia ma natywna kryptowaluta ALICE? Jednym słowem – kolosalne.
Tylko za te tokeny możemy kupić własną działkę na jednej z 6 wysp archipelagu. To znaczy – spróbować kupić, bowiem prawa własności działek są losowane pomiędzy nielicznych szczęśliwców. Za kryptowalutę ALICE kupimy także przedmioty w grze – zwierzęta, rośliny, domy, a także… kosmetyki, aby nasz awatar wyglądał jeszcze lepiej.
Jeśli bardziej niż urodę cenimy stabilne zyski, nasze ALICE możemy stakować, otrzymując za to nagrody. W zależności od ilości postawionej kryptowaluty ALICE i ustalonego czasu stakowania, gracze mogą też odblokować specjalne funkcje, takie jak np. możliwość otwarcia sklepu na wyspie.
Last but not least – tylko, jeśli posiadamy kryptowalutę My Neighbor Alice, mamy szansę współdecydować o kierunku rozwoju gry i regułach w niej panujących.
Na szczęście tokeny ALICE możemy nie tylko kupić, ale także zarobić wewnątrz gry. Jeśli wykonujemy zlecone zadania albo udaje nam się wygrywać konkursy – nasze saldo tokenów powiększa się szybko.
My Neighbor Alice – powstanie, rozwój, konkurencja
Gra została opracowana przez znane studio gamingowe Antler Interactive. Firmie udało się zainteresować swoim pomysłem kilku inwestorów, np. NGC Ventures, Bitscale Capital, czy Genesis Block. Na Binance Launchpool projekt wszedł 10 marca 2021 r., a cena w ICO wynosiła 0,125 dolara.
Rynek krypto wykazuje zainteresowanie nie tylko kryptowalutą ALICE, ale i zasobami, których można użyć w grze. Pierwsza aukcja tokenów NFT z 255 zwierzętami zakończyła się sukcesem, przynosząc przeszło 700 000 USD. Na Binance NFT wystawiono następnie 40 000 „tajemniczych koszyków”, które również szybko się wyprzedały. Oznacza to, że odbiór gry jest dobry, a zainteresowanie inwestorów dość stabilne, mimo wahań kursu ALICE.
My Neighbor Alice nie jest oczywiście jedyną grą na blockchainie. Jednym z jej głównych konkurentów może być Decentraland. Ma on podobny model nabywania i zabudowy działek. Alicja różni się jednak od niego tym, że w lepszy sposób pozwala graczom na tworzenie zaawansowanych NFT za pośrednictwem wbudowanego kreatora.
Jak i gdzie kupić My Neighbor Alice?
Kryptowaluta ALICE jest obecnie dostępna na wielu giełdach. Największe wolumeny notuje oczywiście Binance, następne w kolejności są LaToken, BitMart i Hoo.com. DEXy reprezentowane są przez PancakeSwap. Waluty wymiany są dość standardowe: USDT, BTC.
Na giełdach kryptowaluta My Neighbor Alice występuje w zarówno standardzie ERC-20 jak BEP-20, można więc przechowywać ją w portfelu obsługującym Ethereum lub łańcuch Binance. Najbardziej uniwersalny wydaje się być portfel SafePal, obsługujący oba te standardy. Oprócz niego możemy posłużyć się innymi rozwiązaniami, np. TrustWallet, FreeWallet czy AtomicWallet, jak również portfelami hardware: Ledger lub Trezor.
My Neighbor Alice – opinie, fakty, ciekawostki
Na dobrą opinię graczy o My Neighbor Alice wpływają jej niewielkie wymagania sprzętowe: wystarczy PC z procesorem 2,8 GHZ oraz 4 GB RAM i Windows 7.
W celu zniesienia bariery wejścia, zdecydowano o obniżeniu ceny za los, uprawniający do nabycia działki. Przeceny sięgnęły nawet 98% – z 50 do 1 tokenu ALICE, dając szansę mniej zasobnym graczom. Niech żyje demokracja!
Źródłem kontrowersji wśród części użytkowników pozostaje specyficzna, słodko-dziecięca grafika gry, mogąca zniechęcać bardziej wyrobionych graczy.
W hicie grupy Smoke bohater rozpacza, że wielka limuzyna zabiera Alice w świat. Dokąd ona pójdzie? Cóż, ty przynajmniej możesz jej towarzyszyć, gdziekolwiek się udaje. Wystarczy skorzystać z dowolnej giełdy.
Inwestowanie jest ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.