logo

MyShell (SHELL) – AI Agent dla każdego dostępny na Binance

xtb - zlatan ibrahimović

MyShell łączy AI oraz blockchain, podobnie jak wiele innych platform przed nim. Czy jest sobie czym zawracać głowę? Zdecydowanie tak! Mało który projekt może pochwalić się bowiem 5 milionami użytkowników, zdobytych jeszcze przez listingiem na Binance.

Logo kryptowaluty MyShell

Kurs MyShell
(SHELL/PLN)

0,21 USD

(0,81 PLN)

Zmiana ceny (24h)

-5,64% (-0,048 PLN)

Ranking

596

1h

0,11%

24h

-5,64%

7d

-25,90%

14d

-34,49%

30d

-57,48%

200d

0,00%

1y

0,00%

Kapitalizacja

56 187 982 USD

Zmiana kapitalizacji (24h)

-5,98%

Max cena (24h)

0,23 USD

Min cena (24h)

0,20 USD

Wolumen (24h)

26 293 135 USD

Historyczne maksimum

0,68 USD (2025-02, -69,60%)

Ilość w obrocie

270 000 000 SHELL

Ilość maksymalna

1 000 000 000 SHELL

Za 100 PLN kupisz 124,00 SHELL

Strona projektu: myshell.ai

Ostatnia aktualizacja 2025-03-31 22:24

Wykres kryptowaluty MyShell


Czym jest MyShell?

Czym jest MyShell

Blockchain i AI to najmodniejsze technologie naszych czasów. Gdy się połączą, tworzą mieszankę innowacji i gigantycznego potencjału ze zwykłym szumem i naciąganiem frajerów. Jak jest w wypadku MyShell? Zobaczymy.

Ta platforma pozwala na budowanie i zarabianie na aplikacjach opartych na AI. Jest miejscem, które łączy zainteresowanych Agentami AI. Jedni budują, drudzy kupują, jeszcze inni inwestują… Wszyscy wydają się zadowoleni.

Platforma oficjalnie wystartowała w maju 2023 roku, na początku oferując jedynie tworzenie chatbotów. Możliwości stopniowo rosły, pojawiały się nowe narzędzia. Jedno się nie zmieniło: możliwość tworzenia Agentów AI również przez ludzi nie będących programistami.

Nie wiemy dokładnie, kto stoi za projektem. Założyciele posługują się imionami Ethan, Rick i Charles. Ponieważ jednak projekt wsparły poważne firmy jak Binance Labs, Dragonfly Capital czy OKX Ventures, możemy być spokojni. Z pewnością zostali oni prześwietleni do trzeciego pokolenia wstecz. 😉

Początkowo MyShell był budowany na blockchainie Polygon, z czasem emigrował jednak na powiązaną z Binance sieć opBNB. Stopniowo rozwinął się do złożonego ekosystemu, oferującego narzędzia dla twórców, różne modele monetyzacji i mnóstwo gotowych Agentów AI.

Projekt wypuścił także własne NFT o nazwie MySoul. Jego posiadacze cieszą się przywilejami, jak priorytetowy dostęp do nowych narzędzi czy wydarzeń.

Podstawy projektu

Ekosystem MyShell opiera się na trzech głównych komponentach:

Własne modele AI

Firma opracowała własne, zaawansowane rozwiązania AI, takie jak OpenVoice czy MeloTTS. Zostały one udostępnione publicznie, co umożliwia wykorzystanie ich w projektach użytkowników. Pozwalają one np. na klonowanie głosu czy tłumaczenie tekstu na mowę. Integracja z modelami zewnętrznymi jak DeepSeek pozwala na ich dostosowanie do konkretnych potrzeb.

Otwarta platforma

Umożliwia budowę Agentów AI każdemu zainteresowanemu. Kluczowy jest tutaj protokół ShellAgent, który upraszcza ten proces. Używając jego narzędzi, jak Makerspace czy Workshop użytkownicy mogą projektować agentów za pomocą prostych poleceń. Platforma integruje się z socjalmediami, co pozwala agentom np. na śledzenie trendów czy publikowanie contentu.

Rozwiązania ekonomiczne

Cały ekosystem opiera się na tokenie SHELL. Użytkownicy płacą tokenami za interakcje z agentami, zaś zyski są dzielone między ich autorów, inwestorów oraz platformę. Użyteczni agenci stają się zatem cennymi aktywami, generującymi stały zysk. W założeniu model ma mieć charakter deflacyjny, który nagradza wczesnych uczestników i utrzymuje wartość tokenów.

Tokenizacja agentów AI
Rozwiązania AI potrafią jednym ruchem zmienić Twoją fotkę w sympatyczny awatar

Co zbudujemy na platformie

Oferowane narzędzia pozwalają na budowę agentów w następujących kategoriach:

  • generowanie obrazów, tworzenie wizualizacji na podstawie tekstowych opisów
  • generowanie wideo, bardziej rozbudowana wersja aplikacji powyżej
  • tworzenie memów poprzez łączenie grafiki z elementami humorystycznymi
  • odwzorowanie rzeczywistych postaci, wraz z ich stylem wypowiedzi czy barwą głosu
  • tworzenie gier RPG, łącznie z dialogami oraz reakcjami w czasie rzeczywistym
  • narzędzia do innych zastosowań, od analizy danych po automatyzację zadań

Popularnym RPG jest Homeless With You – gra, symulująca życie na ulicy po stracie wszystkich pieniędzy. Na koniec hossy krypto będzie jak znalazł. 😉

Model biznesowy MyShell

Częścią platformy jest rynek, który łączy trzy kluczowe grupy uczestników: twórców agentów AI, użytkowników z nich korzystających oraz inwestorów.

Twórcom platforma oferuje przychody – otrzymują oni wynagrodzenie, gdy ktoś używa ich aplikacji. Wysokość zysków zależy od złożoności używanego AI, co odzwierciedla poniesione koszty obliczeniowe.

Istnieje możliwość inwestowania w agentów AI, w zamian za udział w generowanych przychodach. Zapewnia to twórcom dodatkowe zyski, a przy okazji tworzy nową klasę dochodowych aktywów.

Konsumentom MyShell dostarcza aplikacji AI za niewielką opłatą. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu ich tysięcy, płacąc za interakcje z wybranymi aplikacjami.

Wygląda na to, że system się sprawdza. Według danych z początku 2025 roku, czołowi twórcy zarabiają już ponad 4000 dolarów miesięcznie.

Tworzenie własnych agentów AI

MyShell oferuje dwa podejścia do tematu, łatwe i trudniejsze.

Pierwsze, przeznaczone dla laików, opiera się na interfejsie ShellAgent i użyciu funkcji drag&drop. Twórca buduje agenta, wybierając spośród dostępnych modeli językowych, głosowych i obrazowych. Potem pozostaje określić jego zachowanie i ewentualnie osobowość – a to wszystko bez pisania linijki kodu.

Profesjonalni użytkownicy mogą budować agentów poprzez integrację zaawansowanych modeli AI i zewnętrznych API. Zapewnia to lepszą elastyczność i kontrolę nad zachowaniem agenta, zwiększając jego potencjał.

binance futures - poradnik oraz opinie

Kiedy agent już powstanie, twórca może go opublikować, określając koszt użytkowania i ustawienia prywatności. Każdy agent, który jest efektywnie używany, generuje zyski, które są następnie rozdzielane między twórcę, autorów użytych modeli i ewentualnych inwestorów.

Jak działa MyShell AI
W teorii MyShell nie jest trudny do zrozumienia, w praktyce bywa różnie.

Co się dziś sprzedaje?

Na platformie jest dostępnych przeszło 200 tysięcy aplikacji AI z najrozmaitszych dziedzin. Najpopularniejsze z nich to:

  1. Mint your Dreams – generuje obrazy i scenariusze przypominające sny. Użytkownicy mogą opisać swoje marzenia lub pomysły, a agent tworzy ich wizualizacje lub pisze historie.
  2. Leaf Style AI Portrait – przekształca zwykłe zdjęcia w dzieła sztuki. Analizując wprowadzony obraz, w naturalny sposób łączy go z motywami liści, tworząc portrety osadzone w naturze.
  3. Video Face Swap – pozwala na wymianę twarzy w nagraniach wideo przy zachowaniu naturalnej mimiki. Obok żartów, pozwala to również niestety na tworzenie realistycznych deepfake’ów.
  4. Love Advice Bot – zaprojektowany do udzielania porad i wsparcia w sprawach sercowych. Oferuje spersonalizowane wskazówki, pomagając przezwyciężyć dylematy randkowe.
  5. Vitalik – nazwany na cześć Vitalika Buterina, oferuje wyjaśnienia i odpowiedzi na pytania związane z blockchainem. Ciekawym proponuje m.in. quizy, przykłady kodowania i case study konkretnych przypadków.
MyShell AI blockchain
Sztuczna inteligencja w służbie youtuberów? Dlaczego nie!

MyShell kontra Virtuals Protocol

Choć rozwiązań AI bazujących na blockchain jest sporo, głównym konkurentem MyShell wydaje się Virtuals Protocol. Jak te platformy wypadają w porównaniu?

Obie pozwalają na tworzenie agentów bez kodowania, jednak praca z MyShell wydaje się nieco łatwiejsza. Jest tak pomimo, że używa ona bardziej zaawansowanej technologii niż Virtuals, choćby w postaci OpenVoice do klonowania głosu.

Obie platformy oferują integrację z socjalmediami. MyShell celuje w X i Discord, Virtuals Protocol w X, Telegram, TikTok i Robloxa. Generalnie, agenci Virtuals lepiej sprawdzą się w grach i Metaverse.

Systemy pracują w oparciu o różne łańcuchy bloków. Virtuals Protocol opiera się o blockchainy Base i Solana, MyShell działa na opBNB.

MyShell oferuje podstawowe funkcje bezpłatnie, tokenów wymagają za to opcje premium. Virtuals kładzie nacisk na tokenizację i handel agentami, MyShell oferuje raczej powszechne, tanie usługi.

Partnerstwa, rozwój, ryzyko

Rozwijanie modeli LLM, będących podstawą AI kosztuje ogromne pieniądze. Logiczne jest zatem, że MyShell zabiega o współpracę z gigantami tej branży i strategiczne partnerstwa.

Jak dotąd, udało się nawiązać współpracę z OpenAI, Anthropic Claude, Google Gemini czy DeepSeek. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do różnorodnych modeli AI, w dłuższej perspektywie jest to jednak cokolwiek ryzykowne.

Tradycyjne firmy AI mają znacznie większe środki i lepszą technologię niż wciąż niszowy projekt blockchain. Jeśli kiedyś uruchomią funkcje podobne do oferowanych przez MyShell, mogą z czasem po prostu przejąć jego klientów.

Token SHELL

Jest on przede wszystkim środkiem wymiany, walutą ekosystemu. Pozwala regulować zobowiązania i zyskać dostęp do płatnej części platformy. Użytkownicy potrzebują SHELL, aby uzyskać móc włączyć funkcje premium czy użyć niestandardowych modeli AI.

Kryptowaluta SHELL tokenomika
Początkowo nie musimy się obawiać dużej podaży, ta pojawi się gdy projekt zacznie dojrzewać.

Tokena nie musimy koniecznie kupować. Możemy go zarobić poprzez tworzenie własnych agentów, uczestnictwo w cyklicznych imprezach, czy zapewnianie danych potrzebnych platformie.

Całkowita podaż SHELL to 1 miliard tokenów, z czego w obrocie jest dopiero 270 milionów. Team, doradcy i inwestorzy mają razem 44% tokenów. To sporo, niestety taka struktura przydziałów jest dość typowa w tym segmencie. Na szczęście przez pierwszy rok tokeny są zablokowane, a i później będą wchodzić na rynek stopniowo.

Obok natywnego tokena SHELL w ekosystemie funkcjonuje także Shell Coin – waluta rozliczeniowa poza łańcuchem, uruchomiona w celu zachęcenia wczesnych użytkowników.

Debiut MyShell na Binance

Jak można się było tego spodziewać, projekt znalazł w końcu drogę na salony krypto.

Najbardziej zadowoleni są użytkownicy Binance, polujący na HODLer Airdrop. Ci, którzy zablokowali swoje BNB pomiędzy 14 a 18 lutego, otrzymali już swoje przydziały. Rozdzielono w ten sposób 25 mln tokenów, czyli 2,5% całej podaży. Spójrzcie na swoje konto Spot, może coś się tam zmieniło?

Kolejnych 25 mln tokenów SHELL trafi do HODLer Airdrops po 6 miesiącach od notowania na platformie. Szczegółowe informacje zostaną podane niebawem – warto trzymać rękę na pulsie.

Jeśli nie korzystamy z airdropów, też nie ma problemu. Od 27 lutego możemy już kupić SHELL na głównym parkiecie w parach z BTC, USDC i BNB.

Jeśli potrzebujemy więcej informacji, możemy zapoznać się z raportem Binance na temat projektu.

Czy MyShell jest warty zainteresowania? Zdecydowanie tak! Czy warto kupić tokeny już dziś? To trudniejsze pytanie, nie wiadomo bowiem dokładnie w której fazie rynku jesteśmy. Odpowiedź godna Salomona brzmi: nie kupuj tokenów, ale wejdź na platformę i stwórz udanego agenta. Wtedy zyski pojawią się same i to bez specjalnego ryzyka.

MyShell FAQ

Czym jest MyShell?

Jest to platforma sztucznej inteligencji oparta o blockchain, pozwalająca tworzyć i korzystać z Agentów AI.

Czy da się tworzyć agentów bez kodowania?

Czy MyShell działa na Solanie?

Czy MyShell jest lepszy niż Virtuals Protocol?

Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *